У Києві створено аналог служби 911
У Києві створено аналог служби 911 — «Загальноміський інформаційний центр реагування на тривожні виклики та надзвичайні події в Києві — «Київ-112». Відповідну ухвалу було прийнято на засіданні Київради в четвер. Це підприємство створене з метою забезпечення безпеки мешканців і гостей столиці. Сума статутного фонду підприємства становила 10 тис. грн. Київській міськдержадміністрації (КМДА) доручено розробити й затвердити структуру, а також штатну чисельність і статут підприємства. Крім того, КМДА повинна вирішити питання його матеріально-технічного забезпечення і виділення приміщення для діяльності.
Боротьба з глобальним потеплінням: учені перетворять вуглекислий газ на паливо
Суміш вуглекислого газу та водяної пари можливо перетворити на природний газ, що в майбутньому може вирішити проблему парникових викидів, які призводять до глобальної зміни клімату, повідомляють учені з Пенсільванського університету, повідомляє РІА «Новости». Згідно з результатами їхніх досліджень, це можливо здійснити за допомогою масиву нанотрубок з діоксиду титану при впливі сонячного світла. Як пояснюють експерти, величезна кількість вуглекислого газу, що викидається в атмосферу промисловістю й транспортом, викликає глобальне потепління. Обговорюється безліч методів утилізації вуглекислоти, зокрема, внесення добрив у океан з метою стимулювати фотосинтетичну активність водоростей і фітопланктону, або закачування СО2 під землю. Конверсія вуглекислого газу у вуглеводні за допомогою наночастинок діоксиду титану вже пропонувалася вченими як ще один метод вирішення проблеми, однак для роботи таким каталізатором до цього часу було необхідно ультрафіолетове випромінювання. Однак нова розробка вчених з Пенсільванського університету дозволить, як передбачається, здійснювати цю реакцію набагато ефективніше, оскільки їм вдалося змусити каталізатор працювати під впливом широкого діапазону довжин хвиль сонячного світла.
Таємниця вчених — одержання оксиду титану в формі нанотрубок. Дослідники зібрали з використанням цього наноматеріалу спеціальну установку, що дозволяє під впливом сонячного світла перетворити суміш вуглекислого газу та випарів води в метан, етан і пропан в 20 разів ефективніше, ніж за допомогою звичайних каталізаторів — зі швидкістю 160 мікролітрів за годину в перерахунку на грам нанотрубок.
За останні 10 років наклали на себе руки понад 150 тисяч українців
Головне управління МВС України в Київській області оприлюднило статистику щодо кількості самогубств. За інформацією міліції, в одній лише Київській області щодня одна-дві людини накладають на себе руки, повідомляє «Кореспондент». Як зазначили у відділі зі зв’язків із громадськістю обласного главку МВС, із 150 тисяч українців, які покінчили життя самогубством за останнє десятиліття, 19,4% зробили це через страх перед покаранням, 18,1% — через домашні негаразди, 17,7% самовбивць є душевно хворими, а ще 8,2% — через грошові втрати. У Київській області, як заявили співробітники міліції, самогубства — «явище не рідкісне». Щороку добровільно з життя йде понад 400 осіб — це приблизно 1—2 людини щодня. У 2008 році покінчили життя самогубством 439 осіб. А за січень цього року вже зафіксовано 30 самогубств. Найчастіше, зазначила міліція, це люди середньої вікової категорії (40—60 років). «Причини, які приводять людей до такого жахливого кроку, найрізноманітніші. Зараз найбільш характерними є економічна нестабільність, важка ситуація з кредитами й нездатність виплачувати заборгованість перед банками. Коли люди, набравши десятки тисяч боргу, через різні причини втрачають роботу, стикаються віч-на-віч із бідністю, — а далі втрачають віру в себе і вважають цю ситуацію безвихідною», — повідомили в ГУМВС України в Київській області. Різні «життєві негаразди», зазначили в міліції, також для деяких людей стають фатальними — невдала любов, безробіття та бідність, смерть близького, пияцтво й наркоманія, розкаяння після злочину тощо.
Екологи захистять унікальні київські віковічні дерева
500-річному дубу Перуна та іншим багатовіковим деревам, що ростуть у Києві, буде надано статус пам’ятки природи з ініціативи держуправління охорони навколишнього природного середовища в Києві. Таким чином дерева будуть захищені від знищення, повідомляє начальник відомства Олександр Прогнимак. «За останній час ця ініціатива — перша із запропонованих нами, яка була нарешті підтримана Постійною комісією Київради з питань екологічної політики, — говорить Прогнимак. — Подібний «простой «неприпустимий, адже в Києві накопичилася величезна кількість екологічних проблем, що потребують невідкладних дій». За словами головного еколога столиці, багатовікові дерева мають величезну природоохоронну, наукову, історичну й господарську цінність, вони потребують захисту держави.
«Дерева, які увійшли до запропонованого нами списку, є, без перебільшення, унікальними об’єктами, — стверджує Прогнимак. — Наприклад, кипарис Сухіна, листя якого виділяють фітонциди, знищують хвороботворну мікробну флору, представляє особливу цінність для системи озеленення міста. У свою чергу, 500-річний дуб Перуна можна сміливо назвати пам’яткою не тільки природи, але й історії. Це дерево — єдине, що залишилося від Шулявського (кадетського) гаю, яке вважалася священним у слов’ян-язичників «. У перелік об’єктів, яким буде надано статус пам’яток природи, увійшли: Татарський дуб (300 років), дуб Стеценка (450 років), Борщагівський дуб (350—400 років), дуб Перуна (500 років), платан Станчинського (120 років), кипарис Сухіна. А також черешні Бурдзинського, ясени Шарлеманя та тополі Бурдзинського, що знаходяться на території Київського зоопарку.
Олександр Прогнимак наголошує, що оголошення дерев пам’ятками природи буде проводиться без вилучення земельних ділянок у їх власників або користувачів. Але, разом з тим, вони зобов’язані забезпечити збереження дерева, що знаходиться на їхній території. Нагадаємо, восени минулого року фахівці Київського еколого-культурного центру провели лікування 500-річної шовковиці на території Національного ботанічного саду НАН України на Печерську.