Кабінет Міністрів має намір розвивати національну словникову базу
Про це сказано в розпорядженні № 140 від 11 лютого. Цим розпорядженням Кабмін затвердив концепцію державної цільової програми розвитку національної словникової бази на 2009-2015 роки, повідомляють «Українські новини». Концепція передбачає видання тлумачного словника української мови в 20 томах, етимологічного словника української мови в семи томах, а також орфографічного словника української мови, словника української мови для шкіл у формі книг та в електронному варіанті, нову версію електронного словника української мови. Крім того, планується сформувати багатомовну термінографічну базу даних, видати термінологічні словники, які охоплюють основні галузі науки, техніки та суспільної практики, сформувати репрезентативну загальнодоступну бібліотеку словників, організувати постійно діючу довідково-консультаційну службу з питань українського правопису та культури мовлення. У 2009-2015 роках планується видати понад три мільйона примірників словників. Фінансування програми планується за рахунок коштів державного бюджету. Кабмін визначив Національну академію наук державним замовником програми і доручив їй розробити та внести на затвердження уряду проект цієї програми в тримісячний термін. Очікується, що реалізація програми сприятиме підвищенню рівня забезпечення наукових установ та навчальних закладів словниковою продукцією, зміцненню ролі та авторитету української мови. Як повідомлялося раніше, в січні міністр освіти і науки Іван Вакарчук виступив з ініціативою створення в кожному вищому навчальному закладі центрів академічного викладання та письма українською мовою.
Громадськість вимагає повної заборони реклами тютюну та алкоголю
Громадські організації України звернулися до Верховної Ради з проханням прийняти закон про повну заборону реклами тютюну та алкоголю, повідомляє УКРІНФОРМ. Зокрема, в зверненні йдеться про те, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від пов’язаних з тютюном хвороб у світі щорічно помирає 5,4 млн. людей, і ще 1,8 млн. людей гине через вживання алкоголю. За даними ВООЗ, 24% смертей в Україні обумовлено дією лише двох факторів ризику: алкоголю та тютюну. Як відзначив представник громадської кампанії «Форум порятунку Києва» Віталій Черняховський, тютюнова та алкогольна реклама, в першу чергу, розрахована на молодь, бо тютюновій та алкогольній індустріям для отримання прибутків потрібні нові клієнти замість тих, хто помер. І їм більше ніде їх узяти, як серед наших дітей, додав він. В.Черняховський поінформував, що в Україні рівень поширеності куріння — один із найвищих у світі: ми на 11 місці. У нас курить 67% чоловіків та 20% жінок. Уже в 10 років українські підлітки стають повноцінними споживачами тютюну. Не краща ситуація і з алкоголем. Сьогодні рівень споживання алкоголю в Україні є одним із найвищих у світі й становить близько 20 літрів абсолютного спирту на душу населення на рік. При цьому, за даними ВООЗ, 40% молоді віком від 14 до 18 років уже залучені до систематичного вживання алкоголю, сказав представник руху. За словами завідуючого відділом контролю за тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтина Красовського, багато країн уже давно зрозуміли, що тютюнова та алкогольна реклама смертельно небезпечна, й заборонили її. Серед них — Англія, Франція, Норвегія, Ісландія, Швеція та багато іншіх. «У цих країнах спостерігається істотне зменшення рівня куріння серед населення — курити стали менше 10% тютюнозалежного населення цих країн», — підкреслив він.
Криза породжує сплеск народжуваності?
Німецький міністр у справах сім’ї Урсула фон дер Ляен висунула несподівану теорію: коли в країні криза — народжуваність збільшується. Її переконання базується на статистичних даних. За час кризи показник кількості новонароджених у ФРН став збільшуватися. За попередніми оцінками федерального статистичного відомства, 2008 року в Німеччині народилося до 690 тисяч дітей. При цьому в попередньому 2007 році на світ з’явилися 684 862 новонароджених. За даними міністерства у справах сім’ї, збільшення народжуваності відзначене, насамперед, у жінок віком від 30 до 40 років. Міністр У. Ляен впевнена, що саме світова фінансова криза змушує людей більше уваги приділяти плануванню сім’ї. Нагадаємо, в Україні, згідно з даними Міністерства юстиції, також зафіксований приріст народжуваності. 2008 року, вперше за багато років, народжуваність перевищила смертність відразу в трьох областях України. Загалом 2008 року в Україні народилося 513 997 дітей — це на 37 672 новонароджених більше, ніж 2007 року. Померло минулого року 754 461 особа, а це на 8 416 смертей менше, ніж 2007 року. У більшості регіонів склалася постійна тенденція до скорочення розриву коефіцієнта між новонародженими та померлими на користь народжених. За 2008 рік таке співвідношення становило 1 до 1,4. Це кращий показник останнього десятиліття. Для порівняння — в 2004-2005 роках співвідношення народжених до померлих складало 1 до 1,7; 2006 року — 1 до 1,63, 2007 року — 1 до 1,6.
Кабмін призначив державну допомогу найвищій людині в світі
Кабінет Міністрів надав щомісячну державну адресну допомогу найвищій людині у світі Леонідові Стаднику. Відповідне розпорядження підписала прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Як повідомляє прес-служба уряду, в документі сказано: «Встановити, що у випадку, якщо щомісячний розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, державної соціальної допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, окрім пенсії за особливі заслуги перед Україною) Стадника Леоніда Степановича — найвищої людини у світі — не досягає трьох прожиткових мінімумів, встановлених законом для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога в сумі, якої не вистачає до вказаного розміру». Виплата щомісячної державної адресної допомоги здійснюється за рахунок коштів державного бюджету управлінням праці та соціального захисту населення Чуднівської райдержадміністрації (Житомирська область). Нагадаємо, що в березні 2008 року Президент України Віктор Ющенко передав Л. Стаднику спеціально адаптований під нього автомобіль марки «Chevrolet».