В Україні в 2008 році надзвичайних ситуацій зареєстровано на 15% менше, ніж у 2007 р. — МНС
У 2008 році в Україні було зареєстровано на 15 відсотків надзвичайних ситуацій менше, ніж у 2007р. Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Холоша, передає Укрінформу. «При цьому кількість надзвичаних ситуацій техногенного та природного характеру зменшилась майже на 15 та 18 відсотків відповідно», — сказав В.Холоша, наголосивши на тому, що торік внаслідок надзвичайних ситуацій померло та постраждало значно менше людей, ніж раніше. «Силами підрозділів міністерства вдалося врятувати життя понад 11 тисяч людей», — підкреслив він. Заступник міністра нагадав, що найбільш резонансними подіями минулого року, на яких довелося працювати українським рятувальникам, були паводок у західних областях, пожежа та вибухи на території складу боєприпасів у Лозовій, що на Харківщині, а також вибух в житловому будинку в Євпаторії. «Рятувальники забезпечили своєчасне та ефективне реагування на ці надзвичайні ситуації», — наголосив він. Говорячи про НС, що сталися вже на початку нового 2009 року, В.Холоша зазначив: «Резонансних надзвичайних ситуацій не відбулося. А ті, що сталися, — це, як правило, об’єктового й місцевого рівня».
В Одесі інспекторам ДАI роздають ноутбуки
У міськуправлінні ДАІ Одеси почала функціонувати в тестовому режимі електронна система контролю за сплатою штрафів водіїв, повідомляє УНІАН. Як повідомили в Одеському управлінні ДАІ, з середини лютого автоінспектори будуть мати можливість побачити досьє на будь-якого одеського водія, в тому числі здійснювати контроль за сплатою штрафів недисциплінованих осіб, повідомили у відділі взаємодії зі ЗМІ Одеського управління ДАІ. «Фахівці-електронники поки допрацьовують систему, щоб звести до мінімуму збої та помилки у функціонуванні та в першу чергу забезпечити своєчасне поповнення бази даних відомостями про банківські операції про сплату грошових коштів водіями-порушниками правил дорожнього руху», — зазначила співробітник ДАІ Алла Марченко. «Адже поки що вчасно, протягом двох тижнів, сплачують штрафи лише приблизно чверть оштрафованих», — зазначила вона. Скористатися свіжими даними закритої електронної системи інспектори зможуть за допомогою ноутбуків, якими вже забезпечені 40 з 150 екіпажів ДАІ, які чергують на автомагістралях. У найближчі місяці така послуга стане доступною і самим водіям-порушникам правил, які з листопада 2008 року вже оштрафовано на 8 млн. гривень. Для цього доведеться відправити SMS-повідомлення за адресою, яку буде оприлюднено пізніше. Крім того, за допомогою електронної бази даних інспектори ДАІ зможуть також отримати відомості про розшукуваних злочинця, причому не тільки по Україні, але й по СНД. Як повідомлялося, згідно з даними Державного казначейства України, зі всіх областей країни та Криму в період з 24 листопада по 26 грудня поточного року до держбюджету України надійшло 62 239 000 гривень адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Людство не зможе зупинити глобальне потепління
Численні наслідки глобальних кліматичних змін стали незворотними, стверджують американські вчені. Як виявилося, міністерство енергетики США з метою отримати відповідь на питання, як далеко зайшов процес потепління, закликав учених провести відповідне дослідження, повідомляє «Корреспондент». Результати виявилися приголомшуючими: експерти виявили, що навіть якщо якимось чином вдасться припинити викиди вуглекислого газу, що створює парниковий ефект, середня температура повітря на планеті всеодно збережеться на високому рівні протягом тисячі років. «Люди помилково вважали, що якщо вдасться зупинити викиди двоокису вуглецю, температура знизиться і повернеться до норми через 100, 200 років. Це не так», — сказала Сюзан Соломон, автор доповіді, який опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Учені попередили, що якщо зростання викидів вуглекислого газу в атмосферу продовжиться, це призведе до скорочення кількості опадів на півдні Європи, у Північній Америці, деяких частинах Африки та Австралії. Усі ці регіони і так уже страждають від посушливого клімату. На даний момент процес глобального потепління частково сповільнюють океани, які поглинають тепло. Однак це тепло, зрештою, всеодно повернеться в атмосферу в результаті випаровування води, пояснюють дослідники. Крім того, фахівці закликають політиків відшкодувати екологічний збиток, який нанесено планеті відходами людської діяльності. Раніше повідомлялося, що президент США Барак Обама визначив завдання та цілі своєї політики в сфері «озеленення» економіки.
У столиці розробляють проект герба та прапор міста
Київська міська державна адміністрація вирішила розробити і затвердити проекти зображення прапора і герба Києва. Про це йдеться у розпорядженні Київміськадміністрації. Міськадміністрація створила робочу групу із представників своїх структурних підрозділів, фахівців у сфері історії мистецтвознавства та геральдики. За результатами своєї роботи група має підготувати проект рішення Київської міської ради про затвердження зображення герба і прапора для їх затвердження на сесії. За словами представника міськадміністрації, незважаючи на те, що Київ має і використовує свої герб та прапор, їх графічний вигляд Київрадою не затверджено. Тому, за його словами, група повинна чітко промалювати всі елементи і параметри герба і прапора, щоб не було різночитань. Представник припустив, що зображення, які розроблено групою, не будуть суттєво відрізнятися від символіки, яку використовують зараз. У березні 2002 року Київрада затвердила статут територіальної громади Києва, який передбачає наявність у Києва своєї символіки — герба, прапора і гімну. У статуті зазначено, що основою герба Києва є зображення Архангела Михаїла, а прапор — це обрамлене золотою смугою із бахромою блакитне полотнище із зображенням в центрі Архангела Михаїла. Однак статут не затверджує графічне зображення прапора і герба. Київ використовує свій герб і прапор, на яких зображено покровителя столиці — Архангела Михаїла. Нагадаємо, на початку лютого Київ повинен офіційно затвердити свій гімн — композицію «Як тебе не любити, Києве мій».