«Динамо» — в списку кращих команд світу
Міжнародна федерація футбольної історії й статистики проаналізувала клубні рейтинги, які вона публікує з початку 1991 року. Київське «Динамо» з результатом 157 балів потрапило на 49-ту сходинку, повідомляє «Київ FM». Це другий показник серед команд з країн пострадянського простору (вище лише московський «Спартак»: російський клуб розташувався на 25-му рядку). З українських клубів у рейтингу також присутній донецький «Шахтар» — у «гірників» 84 очки і підсумкове 74 місце. Найкращим клубом стала іспанська «Барселона». На другому місці розташувався чинний володар Кубка європейських чемпіонів — англійський «Манчестер Юнайтед». Трійку лідерів замикає італійський «Ювентус».
Соціальна активність — проти недоумства
Люди, які соціально активні й не схильні до негативних наслідків стресу, мають найнижчу вірогідність розвитку недоумства. Шестирічне дослідження Каролінського інституту охопило 506 здорових літніх людей, у 144 з яких протягом цього часу розвинулося недоумство. Фахівці розглянули спосіб життя учасників огляду, їхнє психічне і фізичне здоров’я та риси характеру. Виявилось, що люди зі спокійним, урівноваженим характером і з активним соціальним життям були на 50% захищені від недоумства. На противагу цьому, мозок емоційно нестійких і нервових людей найшвидше втрачав пізнавальні навички. Терапевти стверджують, що товариські та оптимістичні екстраверти з найменшою вірогідністю страждатимуть від недоумства в похилому віці, повідомляє ami-tass.ru. Шведські неврологи визначили, що різноманітність соціальних зв’язків, наявність друзів і часте спілкування з ними, регулярна участь в різних організаційних і розважальних заходах, а також психоемоційна стійкість до негативних подій у житті позитивно позначалися на роботі мозку і найкраще запобігали інтелектуальним розладам. Учені говорять, що хронічний неспокій, нервозність і відсутність будь-якої соціальної діяльності в житті негативно впливає на частини головного мозку — такі, як гіпокамп, відповідальний за пам’ять, просторову орієнтацію і формування емоцій. На відміну від генетичних чинників, спосіб життя можна змінити і контролювати, тому результати дослідження пропонують альтернативні шляхи захисту розумових здібностей, вважають лікарі.
Для проїзду в транспорті — sms-квиток
У Полтаві планують запровадити єдиний sms-квиток для проїзду в міському транспорті, повідомляє УНІАН. Як розповів радник Полтавського міського голови з питань транспорту Володимир Латиш, до кінця року Полтава стане першим містом в Україні, де діятиме єдиний sms-квиток. «Для цього пасажиру достатньо буде відправити sms на певний номер, щоб отримати право вільно користуватися будь-яким міським громадським транспортом цілий день», — сказав Латиш. Нагадаємо, пан Латиш разом із групою фахівців уже декілька років займаються розробками sms-послуг. У 2008 році вони запровадили проекти «Квиток» і «Мобільний експедитор». «Квиток» допомагає пасажирам без зайвих витрат часу спланувати свою поїздку на рейсовому автобусі з одного міста України в інше. На відправлений запит протягом однієї хвилини людина отримує повну інформацію про час відправлення автобусів у потрібному напрямку та про наявність вільних місць. Таким же чином можна забронювати місце на рейс, причому відразу ж і у зворотному напрямку. Раніше такий сервіс для автобусних поїздок був недоступний. Проект «Мобільний експедитор» значно полегшив роботу водіям вантажного транспорту, зайнятим перевезеннями на далекі відстані. Достатньо зробити sms-запит, який миттєво стає відомим десяткам транспортних логістів (організаторам вантажних перевезень), — і водій відразу отримує чергове замовлення.
МОЗ підготувало «медичний» розділ Держпрограми підготовки до Євро-2012
Міністерство охорони здоров’я підготувало розділ медичних заходів Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Євро-2012, затвердженої постановою Кабінету Міністрів №107 від 22 лютого 2008 р., повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу МОЗ. У ній враховано пропозиції міністерства про фінансування з державного бюджету заходів, спрямованих на забезпечення своєчасності медичної допомоги під час перебування в Україні учасників чемпіонату та уболівальників. Зокрема, придбання автомобілів «швидкої медичної допомоги» (600 реанімобілів на суму 300 млн. грн.) для шести міст, де відбуватимуться матчі, 27 адміністративних центрів та центральних районних лікарень України. Також планується придбати навчально-тренувальне обладнання для навчання та підвищення кваліфікації медичного персоналу та працівників рятувальних служб з практичних навичок надання екстреної медичної допомоги. Також враховано пропозиції МОЗ щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на території України під час проведення чемпіонату (додаткове оснащення медичним обладнанням установ державної санітарно-епідеміологічної служби на загальну суму 65,4 млн. грн. для посилення державного санепіднагляду за водопостачанням, станом мереж каналізації, санітарної очистки, інші питання). Крім того, МОЗ опрацювало, узгодило та направило у визначений термін медичні концепції приймаючих міст, матриці об’єктів медичної системи та мапи з графічним відображенням розташування цих об’єктів, які заплановано залучити під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Також підготовлено проект концепції Міністерства охорони здоров’я із забезпечення надання всіх необхідних медичних послуг під час проведення в Україні Євро-2012 з проектом відповідного розпорядження уряду.