Матерями-героїнями стали три тисячі жінок
У 2008 році указами Президента України почесне звання «Мати-героїня» було присвоєно трьом тисячам українських жінок, повідомляє прес-служба Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Лідером за абсолютними показниками стала Рівненська область, де це високе звання отримали 728 матерів. За нею йдуть Житомирська область — 273 жінки, Івано-Франківська — 161, Волинська — 159, Одеська — 130, Вінницька — 127, Черкаська та Чернівецька області — по 114. В інших регіонах ці цифри менші за сотню. Протягом 2004 — 2007 років указами Президента України почесне звання «Мати-героїня» було присвоєно 2059 жінкам. У 2008 році одноразову винагороду виплачено 2023 матерям-героїням на загальну суму 12 805 590 грн. При цьому винагороду не виплачено 36 жінкам, зокрема, через те, що 21 особа померла, 7 виїхали за кордон на постійне місце проживання, ще про 7 жінок відомості відсутні, через помилки в посвідченні не отримала допомогу 1 особа. У державному бюджеті на 2009 рік на виплату одноразової винагороди матерям-героїням заплановано виділити 35 300 000 грн. Відповідно до законодавства, почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей (у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку), з урахуванням вагомого особистого внеску у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних рис.
На Iвано-Франківщині з’явився льодовий палац
У місті Калуш Івано-Франківської області урочисто відкрито льодовий Палац спорту, повідомляє УКРІНФОРМ. Спортивна споруда зі штучним льодом розташована практично у центрі міста, в парковій зоні, на березі озера. Одночасно вона може прийняти 426 глядачів. На будівництво льодового Палацу спорту витрачено понад 29 мільйонів гривень з державного бюджету та 1 мільйон гривень — з місцевого. Це третя сучасна льодова арена в Україні, яку відкрили в межах реалізації Державної цільової соціальної програми «Хокей України». Перші дві протягом 2008 року споруджено у Донецьку та Херсоні. Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко під час відкриття льодової арени повідомив, що протягом 2009 року в Україні планують збудувати сучасні спортивні споруди зі штучним льодом ще у 12 містах, вже закуплено обладнання і виділені земельні ділянки. На базі льодового Палацу планують створити окрему спортивну школу, її вихованцями стануть триста дітей.
Вийшла друком книга про природні чудеса України
Нещодавно за сприяння Міністерства охорони навколишнього природного середовища вийшла в світ перша книга тритомного фотовидання Василя Пилип’юка «Це моя Україна», яка стала справжнім подарунком для кожного небайдужого до краси та величі української природи, повідомляє «Природа України». Перший том присвячено переможцям Всеукраїнської акції «Сім природних чудес України». За результатами експертних оцінок та інтернет-голосування, до переліку природних чудес увійшли такі об’єкти: Подільські Товтри (Хмельниччина), Гранітно-степове Побужжя (Миколаївщина), Дністровський каньйон (Вінниччина, Івано-Франківщина, Тернопільщина, Хмельниччина, Буковина), Асканія-Нова (Херсонщина), Озеро Світязь (Волинь), Озеро Синевир (Закарпаття), Мармурова печера (Крим). Другий том буде присвячено Національним паркам України, зокрема, новоствореним, — за ініціативою Міністерства, згідно із указом Президента України Віктора Ющенка. У третьому томі побачимо визначні архітектурні пам’ятки.