В Україні з’явиться новий військовий інститут за стандартами НАТО
На базі факультету військової підготовки (ФВП) Подільського державного аграрно-технічного університету планують відновити вищий військовий навчальний заклад зі статусом військового інституту. Про це повідомив заступник міністра оборони Володимир Діброва, повідомляє «Лігабізнесінформ». «Нині продовжується підготовка нормативно-правової бази. При інституті планується створити коледж, який готуватиме фахівців для комплектування первинних посад підрозділів інженерних військ», — зазначив чиновник. Для підготовки фахівців інженерних військ факультет військової підготовки має сучасну аудиторну та польову навчально-матеріальну базу, яка, за оцінками вітчизняних і закордонних фахівців, відповідає міжнародним вимогам і стандартам НАТО. Сьогодні факультет військової підготовки цього ВНЗ є унікальним вищим навчальним закладом, який одним із перших у Збройних силах України почав підготовку фахівців усіх рівнів — від ліцеїста до офіцера-вченого. Структура ФВП включає чотири навчальні курси, десять кафедр, ад’юнктуру, науково-дослідний відділ. Із 2000 року на базі факультету функціонує ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою. На факультеті готують фахівців для Міністерства оборони, Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, МВС і СБУ.
2009 рік оголошено Міжнародним роком астрономії
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй за ініціативи Міжнародної астрономічної спілки та ЮНЕСКО оголосила нинішній рік Міжнародним роком астрономії, повідомляє прес-служба Міністерства освіти. Заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський звернувся листовно до Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, інститутів післядипломної педагогічної освіти, вищих навчальних закладів I—IV рівнів акредитації провести у навчальних закладах різноманітні заходи, що спрямовані на популяризацію й поширення астрономічних знань серед учнівської та студентської молоді, розвитку інтересу до астрономії. У рамках відзначення Міжнародного року астрономії планується проведення в жовтні—листопаді нинішнього року в Києві Всеукраїнського астрономічного педагогічного фестивалю, йдеться в повідомленні.
Українці виявляють релігійну толерантність
Три чверті громадян України демонструють толерантне ставлення до представників інших релігійних поглядів. Такий висновок зроблено за результатами соцопитування, проведеного в рамках Міжнародного проекту соціального дослідження (ISSР), — щорічного порівняльного опитування населення за заздалегідь визначеною тематикою, в якому беруть участь 45 країн Європи, Азії, Північної та Південної Америки, повідомляє Укрінформ. Так, 71% українських респондентів повністю чи скоріше погоджуються із твердженням, що різні релігійні групи мають рівні права в Україні, 75% — з тим, що необхідно поважати всі релігії. При цьому 66% безумовно підтримають чи швидше підтримають людину інших релігійних переконань у тому випадку, якщо вона одружуватиметься з кимось із родичів опитаних, а 63% — людину іншого віросповідання на виборах від партії, яку підтримує респондент. Майже в кожному українському домі є предмети, пов’язані з релігією. 87% опитаних повідомили, що мають ікони, розп’яття, менору, священні книги тощо. З’ясувалося, що кожний п’ятий опитаний (21%) молиться щодня, 11% — щотижня чи декілька разів на тиждень, 16% — раз на місяць чи кілька разів на місяць. Церкву українці відвідають переважно на великі свята — 40% респондентів. Кожний 12-й (8%) робить це щотижня, а ще 13% один чи декілька разів на тиждень. Ніколи не заходять до церкви 19% опитаних, а 81% ніколи не відвідували священні місця з релігійних мотивів та не брали участі у паломництві. У цілому, 32% опитаних погодилися із твердженням, що «життя має сенс лише тому, що Бог існує». Водночас для жінок (36%) таке твердження більш значуще, ніж для чоловіків (24%); для тих, кому понад 50 років, — ніж для тих, кому менше 30 років (36% проти 23%), жителі західних областей погоджувалися з ним частіше за жителів східних областей (56% на противагу 18%). На переконання більшості українців, релігія та церква повинні залишатися окремою й вельми закритою сферою переважно приватного життя. 36% дотримуються думки, що вплив релігійних організацій на перебіг суспільного життя такий, як і має бути, і лише 15% наполягають на збільшенні цього впливу (26% воліють зменшення впливу, а інші не мають з цього приводу жодних припущень).
Країною «фестивалять» найкращі винороби
Традиційний фестиваль «Червоне вино» розпочався у закарпатському місті Мукачеве, повідомляє Укрінформ. У ньому беруть участь майстри сонячного трунку різних форм власності, у тому числі й приватні винороби. Мета популярного заходу — сприяти відродженню колишньої слави закарпатського виноградарства і виноробства. У чотириденній програмі фестивалю — театралізоване дійство «Нам не зашкодить чарочка вина», концерт фольклорних колективів області, конкурс шкільних вертепів, обласний фестиваль «Вертеп-2009», підбиття підсумків фестивального конкурсу «Червоне вино» і нагородження переможців. Ті, чиї напої будуть визнані кращими, отримають призи — бочку для нового вина, мішок цукру чи борошна, порося тощо. Вже вчотирнадцяте проводиться в Мукачевім винний фестиваль. За його прикладом подібні заходи стали організовувати й у інших містах області — Ужгороді, Береговім, Виноградові, Іршаві тощо.
У Кіровограді відродили цілюще джерело
Колись давно майже в центрі Кіровограда було джерело з цілющою водою. За переказами, воно з’явилось на тому місці, де три дні й три ночі молився Богу блаженний старець Даниїл, відтак і джерело назвали в його честь. Кришталево чисту воду відправляли до Москви й Санкт-Петербурга для виготовлення медичних препаратів, від її вживання чимало хворих і немічних отримали дивовижне зцілення. На жаль, каплицю, що стояла на місці святого джерела, зруйнували атеїсти в 1937 році, й люди про диво забули. А нещодавно, на превелику радість православних християн, чудодійне джерело й каплицю відродили. Доглядає за визначним місцем афонський монах Серафим, який отримав благословення старця Іони. Звичайно, робіт для благоустрою ще належить зробити чимало, тому організатори від допомоги благодійників не відмовляються. А городяни, почувши новину, все частіше приходять до джерела блаженного старця Даниїла, щоб напитися живої, цілющої води, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.