Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 грудня, 2008 - 00:00

«Квіти життя» — хворим дітям

Вперше в Україні в Харкові створили громадську організацію «Квіти життя», яка об’єднала сім’ї, де ростуть діти з діагнозом «аутизм», повідомляє УКРІНФОРМ. Керівник організації — викладач інформатики та англійської мови, одночасно студентка Інституту корекційної педагогіки Національного педагогічного університету імені Драгоманова Наталія Івашура. У її сім’ї росте п’ятирічний син Мишко з подібним діагнозом, і мати, як вона розповідає, на власному досвіді пересвідчилася, що такі діти потребують особливого підходу. Мета організації — спільне розв’язання проблем, пов’язаних із вихованням дітей, які мають подібний діагноз. Сьогодні в організації — двадцять сімей. Заняття включають в себе розвиваючі ігри й розраховані на дітей, починаючи з дворічного віку — за досвідом столичної школи «Сходинки» для дітей з порушеннями розвитку. У планах — підготовка дітей до навчання в загальноосвітніх школах, організація спільного літнього відпочинку — наприклад, цього року сім’ї з дітьми вскладчину відпочивали поблизу Феодосії, — а також проведення спільних свят. Організація збирається й надалі підтримувати спілкування сімей, тим більше, що такий досвід накопичений спорідненими організаціями у Києві та Москві. Нині в Харкові діє фонд «Інститут раннього втручання», створений за ініціативи Інституту охорони здоров’я дітей і підлітків АМН України. Як розповіла керівник Фонду, кандидат медичних наук Ганна Кукуруза, тут працюють з дітьми з діагнозами «аутизм», синдром Дауна, синдром ДЦП, причому починаючи з двох місяців від роду до чотирьох років. Організацію «Квіти життя» тут сприйняли як партнера в розв’язанні питань, пов’язаних з соціальною і психологічною адаптацією дітей. Що стосується аутизму, то, як стало відомо, в світі на кожні 10 тисяч населення народжується 10 дітей з діагнозом «аутизм».

Лікарню обікрали, а потім крадене повернули

Близько місяця тому злочинці здійснили зухвале пограбування Кіровоградської обласної лікарні: через вікно кабінету, розташованого на першому поверсі, вони винесли комп’ютерно-діагностичну апаратуру. Вірніше, викрали вони лише деякі цінні комплектуючі, оскільки сам комп’ютер у вікно не проліз. Пропажу швидко відшукали правоохоронці. Начальник УМВС в області Василь Плавюк та в. о. начальника Кіровського МВ УМВС в області Олександр Іванов особисто прибули до лікувального закладу, аби передати знайдену техніку медикам. Щоправда, деякі запчастини від унікального обладнання крадії (як виявилось, це наркозалежні молодики) встигли перепродати за сміховинною ціною, однак особа, що придбала комплектуючі, погодилась їх повернути. На щастя, карта пам’яті томографа з даними про обстеження пацієнтів залишилась неушкодженою. Протягом тижня спеціалісти обіцяють налагодити роботу діагностичного комплексу, після чого відновиться прийом хворих, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.

Cтуденти-медики доглядатимуть самотніх

Із 1 січня 2009 року студенти Тернопільського медичного університету безплатно доглядатимуть за одинокими та непрацездатними жителями, які перебувають на стаціонарному лікуванні в медзакладах міста. Як повідомив міський голова Тернополя Роман Заставний, відповідну угоду мерія підписала з керівництвом вишу. За його словами, фахову допомогу отримуватимуть ті люди, які перебувають на обліку в соціальному центрі міста. Скільки саме студентів буде залучено до реалізації програми допомоги міський голова не вказав. «Все залежатиме від потреби. Керівництво медуніверситету налаштоване залучити до волонтерської діяльності всіх студентів, запевняючи, що всі вони із задоволенням працюватимуть з людьми похилого віку чи з інвалідами. Ми за те, щоб в цьому русі взяли участь ті студенти, які відчувають поклик серця», — сказав міський голова. Разом з тим, вважає він, залучити до волонтерського руху усіх студентів теж є хорошою ідеєю, адже краще, на його думку, щоб вже на початках майбутні лікарі побачили, що у медазкладах їм доведеться зіткнутися і з немічними людьми, яких потрібно нагодувати і надати допомогу. «Можливо, дехто з студентів усвідомить, що це не його справа і в такий спосіб зекономить кілька років, які б витрачав на подальшу науку, а також зекономить кошти, які витрачаються на його навчання», — зауважив Р.Заставний.

Вчителів і лікарів навчать цивільній обороні

Починаючи з січня по вересень 2009 року, вивчати цивільну оборону, окрім рятувальних невоєнізованих формувань цивільної оборони, працівники штабів цивільної оборони будуть понад 1,6 тисяч вчителів та класних керівників середніх навчальних закладів, майже 250 керівників дитячих дошкільних навчальних закладів, оздоровчих таборів, 27 завідуючих учбово-консультаційних пунктів. Загалом курси відвідають майже п’ять тисяч осіб, повідомляє прес-служба КМДА. Розпорядженням місього голови передбачено організацію підготовки та перепідготовки керівного складу, органів і сил цивільної оборони, а також навчання населення як застосовувати засоби індивідуального захисту й діяти у надзвичайних ситуаціях.

Китай бореться з дитячим ожирінням

За 15 років у Китаї в чотири рази зросла кількість страждаючих від надмірної ваги дітей у віковій категорії від 7 до 18 років, повідомляєУНІАН. Виною тому, вважають дієтологи, багато в чому стало розповсюдження фастфудів, неправильне приготування молочних продуктів та збільшене використання солі, жирів і цукру. Розвитку ожиріння в загальнонаціональних масштабах також сприяє малорухливий спосіб життя: все частіше школярі проводять вільний час за комп’ютерними іграми, переглядом телепередач. Виходом із ситуації, що склалася, експерти бачать популяризацію навчальних програм щодо здорового способу життя. У школах педагогам рекомендується в доступній формі розповідати дітям про шкоду фастфудів і про можливі причини розвитку ожиріння. Міністр освіти КНР Чжоу Цзі вимагає, щоб уроки фізкультури проводилися у школах щодня.

Газета: 
Рубрика: