Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

20 листопада, 2008 - 00:00

Жінки і НАТО

Жіноча школа НАТО розпочала роботу на базі одного з санаторіїв у мальовничому передмісті Харкова, повідомляє

УКРІНФОРМ. Ідея її створення належить діючому в області Центру прав людини «Древо життя». Як розповіла його керівник та радник голови Харківської облдержадміністрації з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тамара Трацевич, це третій виїзний захід від початку року, організований за підтримки Харківської облдержадміністрації, департаменту НАТО МЗС України, Центру інформації та документації НАТО в Україні, регіонального медіа-центру Міністерства оборони України. Програма розрахована на три дні. Школа зібрала півтори сотні учасників, у тому числі — представників названих структур, а також керівників Харкова та області, громадських організацій регіону, журналістів. Мета — обмінятися думками з приводу Євроатлантичного курсу України та причин, які пояснюють появу неправдивої інформації про діяльність НАТО. Програмою школи передбачено круглий стіл за участю голови Харківської облдержадміністрації Арсена Авакова та керівника Харківської обласної організації Національного Союзу журналістів України Олександра Голуба на тему: «Навіщо нам НАТО: роль ЗМІ в інформуванні громадськості». Передбачено нагородження переможців оголошеного раніше конкурсу серед журналістів на кращий матеріал з тематики євроатлантичної інтеграції.

У 2050 році нас буде 9,2 мільярда

Чисельність населення Землі нині становить 6,7 млрд. осіб, а до 2050 року вона досягне 9,2 млрд. — переважно за рахунок зростання населення в країнах, що розвиваються, повідомляється в доповіді Фонду народонаселення ООН. За оцінками експертів, найбільш населеною країною планети залишається Китай, де живе близько 1 млрд. 300 тис. чоловік. За ним іде Індія (1 млрд. 200 тис.), а третє місце посідають США (309 млн.). Середня тривалість життя у чоловіків у світовому масштабі становить 65,1 року, в жінок — 69,6 року. За даними фонду, найнижчий рівень дитячої смертності зафіксовано у Норвегії, Швеції, Сингапурі і Японії — тут помирають лише 3 дитини з 1000 новонароджених. Водночас середній світовий показник досягає 43 смертей на тисячу немовлят, а в країнах, що розвиваються, він у два рази вищий.

Вчені близькі до створення вакцини проти раку шкіри

Австралійський учений Ян Фрейзер разом із групою науковців розробив і вже протестував на тваринах нову вакцину, спрямовану на боротьбу з раком шкіри. Результат виявився обнадійливим — хвороба відступила. Нова вакцина атакує вірус папіломи — загальної групи інфекцій, які здебільшого згодом перероджуються в ракові клітини. Наступного року дослідники мають намір провести випробування вакцини на людях, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на SyberSecurity.ru. За словами Я.Фрейзера, раніше медики не знали, що найчастіше рак шкіри є результатом дії вірусу, однак нові дослідження дедалі частіше підтверджують цю концепцію. «Ми достеменно знаємо, що папілома спричиняє принаймні 5% онкологічних захворювань», — говорить учений. На думку Я.Фрейзера, якщо подальші процеси адаптації та випробувань вакцини пройдуть успішно, то реально діючі ліки від раку шкіри можуть з’явитися через 5—10 років. Після випуску промислового зразка ліків можна буде робити щеплення дітям 10—12 років, щоб надалі вберегти їх від цієї недуги. Водночас учені попереджають, що вакцина не є заміною профілактики. Вона спрямована на людей, які мають схильність до захворювання, а для тих, хто любить надмірно засмагати, ступінь ризику не знижується, застерігають учені.

Газета: 
Рубрика: