Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

13 листопада, 2008 - 00:00

Юних киян навчать безпечному руху

В столиці для школярів 5—6 класів запрацювала розширена програма, для формування культури на дорогах. Її ініціатор, компанія Шелл, спільно з Головним управлінням освіти і науки КМДА та управлінням ДАІ ГУМВС України в м. Києві впроваджують програму в школах Шевченківського та Голосіївського районів. Причина — саме в цих районах навчальні заклади розташовані поблизу доріг. Програма охопить понад 13 тисяч школярів у 112 школах. До того, в січні 2007 року, подібна програма, у співпраці з Державтоінспекцією і управлінням освіти, була впроваджена, як пілотна, в Святошинському районі м. Києва. «Ця програма — дуже важлива й вчасна, — вважає перший заступник начальника департаменту ДАІ МВС України, начальник управління ДАІ ГУМВС України в м. Києві Анатолій Сіренко. — Наші статистичні дані показують, що кількість дорожньо-транспортних пригод за вини дітей з січня у Святошинському районі зменшилась удвічі».

Програма спрямована на покращення розуміння школярами безпеки дорожнього руху завдяки тому, що діти вивчають місцевість, в якій проживають. Як пояснюють ініціатори програма, такі орієнтири, як школи, парки, дитячі майданчики та інші знайомі дітям місця їх району подаються дітям в спеціальних освітніх матеріалах — робочому зошиті, різнокольорових настінних картах тощо. Окрім того, вчителям запропонували методичний посібник.

«Щороку у світі в ДТП гине 1,5 мільйона людей та 50 мільйонів отримують травми. Для нас безпека дорожнього руху — це пріоритетна сфера, на якій ми зосереджуємо свою увагу, коли робимо внесок в місцеві спільноти країн, в яких працюємо. Ми побачили вражаючі результати у Святошинському районі після впровадження нашої пілотної програми. У зв’язку з цим, ми вирішили розповсюдити її на інші райони Києва. Наше рішення схвально оцінили в УДАІ міста та Головному управлінні освіти і науки столиці, які розділяють прагнення зробити дороги безпечнішими для всіх, особливо для наших дітей. Ми впевнені, що можемо змінити ситуацію на краще з допомогою цієї програми», — скзав Патрік Ван Дале, голова компаній Шелл в Україні

Розроблять нові вимоги до безпеки харчових продуктів

Кабінет Міністрів доручив Мінагрополітики й Державному комітету ветеринарної медицини розробити в VI кварталі 2008 року нові вимоги до безпеки харчових продуктів. Про це сказано у відповідному розпорядженні КМУ «Про затвердження плану заходів з адаптації української економіки до вимог СОТ», повідомляє УКРІНФОРМ. Кабмін також доручив Мінагрополітики й Держкомветмедицини визначити принципи й вимоги до інформування споживачів про властивості продуктів харчування, а також до вдосконалення державного контролю за виконанням санітарних і ветеринарно-санітарних вимог вирощування тварин і виробництва продуктів харчування тваринного походження відповідно до європейських регламентів. Крім того, уряд доручив Мінагрополітики й Держкомветмедицини забезпечити ветеринарне благополуччя, епізоотичну безпеку, екологічну й соціальну стабільність, а також провести акредитацію державних лабораторій ветеринарної медицини відповідно до вимог міжнародної акредитації ISO/IEC 17025 до 2011 року.

Найбрудніші місця в Києві

Восени в Києві спостерігався найвищий рівень забруднення повітря на Бессарабській площі та на проспекті Перемоги в районі метро «Святошин», повідомляє «Хрещатик» з посиланням на начальника відділу інформації Центральної геофізичної обсерваторії МНС Ірину Колісник. Фахівці ЦГО щомісяця відстежують і аналізують стан забруднення атмосферного повітря та води в столиці та, окрім цього, детально вивчають радіоактивну ситуацію. Зокрема, потрібну інформацію збирають і аналізують на 16 постах, а стан забруднення води в Дніпрі (Канівському водосховищі) — в трьох створах у районі столиці.

Для визначення забрудненості повітря було відібрано і проаналізовано понад 6 тисяч проб. Із 20 домішок, які визначали лабораторії обсерваторії, високий середній вміст відмічався з формальдегіду та діоксиду азоту (речовини 2-го класу небезпеки). За даними І.Колісник, разову концентрацію діоксиду азоту на рівні 3,6 ГДК (гранично допустима концентрація) спостерігали на Оболонському проспекті, на дві десятих пункту менша — в районі вулиці Лазо, майже така ж на вулицях Стражеска та Довженка (район метро «Шулявка») та на бульварі Лесі Українки. Максимальний вміст оксиду вуглецю на рівні 1,4 ГДК зафіксували на Бессарабській та Московській площах. Найзабрудненішим виявилися проспект Перемоги (район метро «Святошин») та площа Перемоги. І.Колісник зазначила, що найбільшим джерелом викидів оксиду вуглецю і діоксиду азоту залишається автотранспорт. Найчистішими територіями в столиці фахівці вважають Експоцентр, Гідропарк, вулицю Лазо та район Багринової гори.

Як свідчать фахівці, згідно з індексом забруднення атмосфери (ІЗА), в цілому загальний рівень забруднення у місті оцінюють як підвищений. І.Колісник запевнила, що, в порівнянні з минулим роком, рівень забруднення повітря знизився за рахунок зниження вмісту фенолу і діоксиду азоту, але водночас підвищився у повітрі вміст формальдегіду. Щодо радіаційної ситуації на території Києва, то її визначали одночасно на чотирьох станціях спостережень: потужність гамма-випромінення у Києві протягом вересня 2008 року знаходилася в межах 12 — 16 мікрорентген на годину, при середньому значенні за місяць 14 мкР/год.

Газета: 
Рубрика: