У держави вистачить коштів на всіх майбутніх безробітних, обіцяє уряд
Міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова запевняє, що «держава підтримуватиме тих, хто втратить роботу, на це коштів вистачить», повідомляє прес-служба Мінпраці. За словами Л. Денисової, ЗМІ, інформуючи сьогодні громадськість щодо стану безробіття та соціальних гарантій, оприлюднюють різноманітні цифри, далеко не всі з яких відповідають дійсності. Міністр закликала не панікувати й запевнила, що ситуація під контролем і Фонд соціального страхування на випадок безробіття має на сьогодні достатньо коштів, щоб профінансувати тих, хто став на облік до Державної служби зайнятості. Крім того, Л. Денисова повідомила про можливість створення стабілізаційного фонду, гроші з якого також можна буде використати на підтримку тих, хто залишиться без роботи у разі масових звільнень і, відповідно, нестачі грошей у Фонді соціального страхування на випадок безробіття на забезпечення цих виплат. «Адже важливо перестрахуватися, коли мова йде про людей», — наголосила міністр, підкресливши при цьому, що наразі немає підстав говорити про нестачу коштів для виплат тимчасово безробітним.
В Україну не можна ввозити секонд-хенд
Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про заборону ввезення на митну територію України як давальницької сировини одягу та інших виробів, які були у використанні». Як повідомляє прес-служба Мінекономіки, чиновник проінформував, що ввезення зазначеної давальницької сировини в 2007 році збільшилося майже в 10 разів у порівнянні з попереднім роком. Вироби з текстильного матеріалу, які були у використанні, постачаються скопом або в пакунках без сортування, що ускладнює контроль за подальшим використанням і може стати причиною нелегального ввезення таких виробів та негативного впливу на виробництво легкої промисловості в Україні. Викликає занепокоєння і санітарний аспект проблеми, оскільки існуюча нормативна база не передбачає обов’язкової сертифікації таких товарів. Міністр економіки Богдан Данилишин також висловив занепокоєння з приводу негативного впливу на внутрішній ринок масового ввезення в Україну товарів легкої промисловості, які були у використанні. Зокрема, стурбованість постійно висловлюється Радою національних асоціацій товаровиробників при Кабміні та Українською асоціацією підприємств легкої промисловості на адресу центральних органів виконавчої влади. Так, за інформацією Богдана Данилишина, в зверненнях зазначається, що в 2007 році в режимі імпорту всього було завезено таких товарів у кількості 1,95 кг на кожного жителя, а загальний обсяг імпорту перевищував виробництво в чотири рази. Міністр переконаний, що прийняття постанови буде сприяти посиленню контролю за здійсненням операцій з давальницькою сировиною.
ЄС посилить правила щодо медичних дослідів над тваринами
Єврокомісія запропонувала проект закону щодо захисту прав тварин. Першим пунктом у ньому стоїть загальноєвропейська заборона на медичні досліди над людиноподібними приматами, такими як шимпанзе, горили, орангутанги, повідомляє УНІАН. Ця зміна не є істотною, оскільки, за статистикою, з 1999 року лише один людиноподібний примат брав участь у дослідах, оскільки в багатьох державах Євросоюзу, таких як Німеччина й Бельгія, вже кілька років діють подібні заборони. Крім цього, творці закону підсилюють вимоги щодо дотримання прав тварин, які беруть участь в тестуванні. Вперше в список тварин, на дослідження над якими потрібен дозвіл комісії з етики, потрапили восьминоги, кальмари й деякі ракоподібні, такі як краби й лобстери. Творці законопроекту мотивували це тим, що нові наукові дані вказують на здатність цих організмів відчувати біль. Самі вчені скептично поставилися до нового законопроекту. За їхніми словами, він тільки додасть їм паперової роботи. Крім цього, новому закону доведеться пройти обговорення в Європарламенті, де, на думку вчених, він може змінитися на більш радикальний. Разом із тим, багато захисників прав тварин вимагають заборонити досліди над приматами взагалі.
Чи довіряють українці судам?
Українці не довіряють судам і усвідомлюють домінування «права сильного» в країні. Про це свідчать результати всеукраїнського дослідження «Корупція в Україні: влада, держава, суспільство», яке проводилось Інститутом ім. Горшеніна в рамках програми соціологічних досліджень 2008 року «Проект країни». Понад три чверті українців вважають, що в судах неможливо добитися правди або це дорого коштує, дві третини громадян упевнені, що рішення суду можливо купити за гроші, понад половину вважають суди винними в безкарності злочинців. Правда, експерти Інституту ім. Горшеніна, порівнюючи цьогорічні результати опитування з аналогічними минулорічними, зазначити, що динаміка відповідей показує, що українці впродовж останнього року почали більше довіряти судовій системі. Частка респондентів, які вважають судову систему корумпованою, зменшилась із 49,4% у 2007 році до 46,5% у 2008 році, а сукупна частка тих респондентів, хто заперечував саму можливість законно добитися правди в судах, зменшилася з 79,3% у 2007 році до 72% у 2008 р. Фахівці звертають увагу, що в дослідженнях зберігається така тенденція: чим вище показники матеріального достатку, тим вище впевненість, що правди в судах можна добитися головним чином за гроші, і навпаки. Як і рік тому, більшість респондентів вважають, що в Україні можливо за гроші купити рішення суду і, зокрема, звільнення від кримінальної відповідальності; проте лише 24,3% опитаних вважають, що суди винні в тому, що злочинці не завжди отримують відповідне покарання (56,4% у 2007 р.). Експерти вважають, що українське суспільство сприймає корупцію як невід’ємну частину життя: двом третинам українців доводилося давати хабарі, як і торік.