Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

5 листопада, 2008 - 00:00

Федерація роботодавців України пропонує реформувати охорону праці

Сьогодні вся система охорони праці, яка включає в себе санепідемнагляд, нагляд за охороною праці й дотриманням юридичних норм охорони праці, протипожежний контроль, спрямована на одне — покарати роботодавця, вважають у Федерації роботодавців України (ФРУ). Тому керівник Федерації Володимир Грищенко пропонує реформувати вітчизняну Інспекцію праці. Грищенко зазначив, що «нікого реально не хвилює, що відбувається з людиною з точки зору збереження її здоров’я, не кажучи про його зміцнення». «Це категорично не відповідає передусім принципам Міжнародної організації праці», — підкреслив він. Водночас гендиректор ФРУ додав, що зростає кількість травм на виробництві, смертельних випадків, але нічого не міняється. Цей процес, за його словами, відбувається на фоні старіння основних фондів, які оцінюються експертами на рівні 70—80% зношеності. «Травми, смертельні випадки — все це дає велике навантаження на роботодавця, оскільки роботодавець страхує працівника і сплачує у Фонд з нещасних випадків та у Фонд тимчасової втрати працездатності тощо. Я вже не кажу про ті фінансові навантаження, які є на виробництві. Ось у цьому полягає інтерес роботодавця — створити безпечні робочі місця», — пояснив В. Грищенко.

На його думку, перше, що треба зробити на цьому шляху, — «перейти від слів до діла». «Реформувати Інспекцію праці, як це робиться в усьому світі та як це робиться в ідеології МОП, членом якої ми є. Йдеться про створення так званих інтегрованих інспекцій праці. Це створення єдиної Інспекції праці, наприклад, при Міністерстві праці, яка б виконувала функції і санепідемнагляду, й інших інспекцій», — підсумував генеральний директор ФРУ.

Євро-2012 Донецьку обійдеться у 17,5—20 мільярдів гривень

Про це на Міжнародному інвестиційному саміті Донецької області розповів донецький міський голова Олександр Лук’янченко, повідомляє Укрінформ. Одним із найважливіших напрямків підготовки до ЧЄ-2012 залишається розвиток транспортної інфраструктури. «Програму розвитку інфраструктури доріг затверджено урядом, — говорить Олександр Лук’янченко. — До неї включено друге напівкільце навколо Донецька — сьогодні це основний об’єкт транспортної інфраструктури, — а також цілий ряд багаторівневих розв’язок. Вартість другої черги напівкільця об’їзної дороги становить 990 мільйонів гривень, вартість багаторівневих розв’язок всередині міста Донецьк — 1,2 мільярда». Програма також включає модернізацію громадського транспорту. Місту необхідно закупити 55 трамваїв, 120 тролейбусів та 150 автобусів.

Конкурс родоводів

У Рівному проведено конкурс проектів генеалогічного дерева «Літопис мого роду», в ході якого школярі дослідили історію своїх сімей, повідомляє Укрінформ. За словами організатора конкурсу Мирослави Косарєвої, у ньому взяли участь 110 дітей. Переможцем став Віталій Карп’юк, котрий відтворив життєпис семи поколінь своїх предків, серед яких була й учасниця Української Повстанської армії. В інших роботах подано нариси про цікаві долі, етнічні символи та герби, батьківську й материнську педагогіку, релігійні вірування, міжнаціональні зв’язки. Роботи юних знавців родинних традицій зберігатимуться у міській етнографічній світлиці, створеній у загальноосвітньому навчальному комплексі №19 обласного центру.

На Закарпатті готують свою Червону книгу

Роботу над підготовкою Червоної книги Закарпаття почали науковці Ужгородського національного університету та фахівці обласного управління охорони навколишнього природного середовища, повідомляє Укрінформ. До неї передбачається внести 570 видів рослин та 259 видів фауни. Йдеться про збереження рослин, тварин, риб, птахів, комах, які не ввійшли до Червоної книги України, однак, за спостереженнями останнього десятиліття, потребують захисту. З перевиданням Червоної книги України ці види будуть внесені й туди. Упорядники Червоної книги Закарпаття вже готові звернутися до обласної ради, до компетенції якої входить затвердження таких напрацювань, із списком судинних видів рослин. Щодо інших груп флори й фауни, то тепер готуються експертні висновки. Серед найімовірніших кандидатів на внесення до Червоної книги області — анемона нарцисоцвіта, заяча конюшина альпійська, водяний жовтець волосистий, борщівник пальчастий, лядвинець тонкий, дуб багатоплідний, подорожник карпатський і т.д. Після затвердження «охоронного» списку будуть розроблені заходи щодо збереження та розмноження цих та інших видів.

Газета: 
Рубрика: