Сімферополь — перший серед міст України з продажу тютюнових виробів неповнолітнім
Стурбованість зростанням продажу сигарет неповнолітнім висловила Всеукраїнська благодійна організація «Громадська рада з соціальних проблем розвитку підростаючого покоління». Її активісти у вересні-жовтні нинішнього року провели перевірки торгових точок у семи містах України. Загалом, за даними дослідження, більшість продавців не продають цигарки неповнолітнім особам. Цьогоріч їхній відсоток зріс до 86% у порівнянні із 58% 2006 року. Краща ситуація спостерігається у Тернополі, Луцьку, Полтаві та Кременчуці, де 100% продавців не реалізують тютюнові вироби неповнолітнім. Гірша — у Сімферополі, де 67% продавців продавали сигарети підліткам. Ці дані підтверджуються перевірками, проведеними Головним управлінням із захисту прав споживачів в АРК. Із 75 перевірених підприємств у 46 зафіксовано порушення в частині реалізації тютюнових виробів. Дані перевірок разом з рекомендаціями будуть направлені до органів виконавчої влади, контролюючих організацій, Кабінету Міністрів України для вживання невідкладних заходів.
Учені розкрили причини листопаду
Виявлено генетичні механізми, які впливають на процес скидання листя. Група вчених з університету Міссурі й Національного університету Тайваню вперше змогла виявити генетичні механізми, які впливають на процес скидання листя і плодів у рослин. Зокрема, вчені розкрили суть механізмів, які керують скиданням листя у рослини Arabіdopsіs thalіana. «Розуміння фізіологічних механізмів, за допомогою яких рослини контролюють скидання листя, важливе й для розуміння особливостей розвитку рослин, а також для вивчення їхніх захисних механізмів», — повідомив один з авторів дослідження Джон Уокер з університету Міссурі. За його словами, скидання листя може бути пов’язане зі старінням дерева, а також із хворобами, і рослина прагне уникнути їх. Уокер вважає, що вивчення механізму скидання листя в Arabіdopsіs thalіana розкриває розуміння того, як він працює в інших рослин. До того ж, здатність контролювати листопад може допомогти агропідприємствам контролювати терміни падіння плодів.
Кияни їдять «свинцеві» гриби — попереджає санепідемслужба столиці
Жителі столиці вживають неякісні гриби, інформує «Укрінформ» з посиланням на міську санепідемслужбу, яка провела рейд у місцях несанкціонованої торгівлі. Перевіряючи рівень радіації в опеньках, маслюках і білих грибах, експерти встановили, що гриби, які купує переважна більшість мешканців Києва, мають підсилений радіаційний фон. Крім того, в них виявлено смертельно небезпечну дозу окису свинцю. Усього таких «дарів» лісу зібрали близько 30 кг. Зазначається, що, цілком можливо, велика частина вже доїхала на столичні ринки. Звичайно їх продають поруч з торговельними рядами, а не на прилавках. Як розповіли самі місцеві жителі, гриби вони збирають у лісах (за сорок хвилин їзди від Чорнобильської зони) і продають дуже швидко: такі партії масово купують столичні перекупники для київських базарів. Порушникам доведеться сплатити по 459 грн. штрафу.
ООН: кількість голодуючих у світі 2009 року може перевищити мільярд
Сьогодні у світі нараховується щонайменше 925 мільйонів голодуючих. Їхня кількість 2009 року, у зв’язку з глобальним зростанням цін на продовольство, може перевищити один мільярд осіб, повідомляє агентство Ассошиейтед Прес із посиланням на представників ООН. За словами незалежного експерта Ради з прав людини при ООН Олівера Де Шуттера, підвищення цін на продовольство й збільшення кількості голодуючих у світі все далі відводять світову спільноту від заявленої раніше мети скоротити загальний рівень бідності на планеті до середини 2015 року. «Ситуація з голодом у всьому світі надто тривожна. Ціни на продовольчі товари на міжнародних ринках почали знижуватися, досягши свого піку в червні цього року, коли ціни піднялися на 64% у порівнянні з показниками 2002 року. Але ціни на внутрішніх ринках усе ще тримаються на історично високих рівнях», — заявив Де Шуттер, який є також професором права в одному з бельгійських університетів. На думку експерта з ООН, підвищення цін на продовольство змушує багато сімей значно скорочувати кількість коштів, що витрачаються на харчування, а також на медичне обслуговування й освіту, що може призвести до непоправного збитку для підростаючого покоління. Як заходи протидії цим процесам Де Шуттер назвав збільшення обсягів виробництва, що повинно підвищити у свою чергу рівень прибутку людей, які стоять «на межі бідності» замість того, щоб просто збільшувати кількість сільськогосподарської продукції для забезпеченіших верств населення.