Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

22 жовтня, 2008 - 00:00

Лідери ЄС посилять міграційну політику

Європейська Рада схвалила Пакт імміграції та надання притулку. Про це повідомив по завершенні засідання Ради президент головуючої в ЄС Франції Ніколя САРКОЗІ (за даними УНІАН.). «Відтепер Європа має спільну міграційну політику», — заявив він. Документ, ідея якого належить французькому президентству в ЄС, спрямований на сприяння та контроль легальної міграції, боротьбу з нелегальною міграцією, посилення системи прикордонного контролю та створення спільної системи надання притулку біженцям із третіх країн. У ньому, зокрема, зазначається, що легальна міграція має бути результатом бажання як мігранта, так і країни, до якої він мігрує, для взаємної вигоди. При цьому передбачається, що кожна країна-член самостійно вирішуватиме питання щодо умов запрошення легальних мігрантів до країни та граничної їхньої кількості. У документі зазначається, що будь-які квоти на легальну міграцію мають установлюватися в партнерстві з країнами походження мігрантів. Пакт закликає країни-члени ЄС розробити політику трудової міграції, збільшити привабливість Європи для висококваліфікованих кадрів із країн третього світу, сприяти розвиткові «циркулюючої» міграції, більш ефективно регулювати сімейну міграцію. У питанні боротьби з нелегальною міграцією Пакт пропонує укласти угоди про реадмісію на рівні ЄС та на двосторонньому рівні з тими країнами, з якими виникає потреба це зробити, забезпечити запобігання ризикам нелегальної міграції в рамках політики в’їзду та проживання в країнах-членах ЄС вихідців із країн третього світу, розвивати співпрацю країн-членів у питанні забезпечення екстрадиції нелегальних мігрантів (включаючи обмін біометричними даними нелегалів), посилити співпрацю з країнами третього світу, що є країнами походження мігрантів, для посилення боротьби на рівні поліції та судів із нелегальними мігрантами, а також повідомляти через Шенгенську інформаційну систему про всі випадки екстрадиції нелегальних мігрантів.

Податкова почала оперативні перевірки аптек

У зв’язку з підвищенням цін на ліки податкові органи почали оперативні перевірки аптек, повідомила вчора заступник голови Державної податкової адміністрації України Наталія Рубан. «Із сьогоднішнього дня ми почали оперативні перевірки на підприємствах роздрібної торгівлі — в аптеках. Контроль проводитиметься щодня, і за підсумками дня ми повідомлятимемо результати та інформуватимемо уряд», — повідомила вона. «У податкової адміністрації буде достатньо питань до суб’єктів, які на сьогоднішній день необгрунтовано збільшують ціни, але при цьому жодних податків державі не платять. Ви знаєте, що у нас є критерії ризиків, за якими ми відбираємо суб’єктів господарювання. Саме ці підприємства включені у нас до плану-графіка документальних перевірок IV кварталу», — сказала Н. Рубан. Вона також повідомила, що доручення про проведення перевірок підприємств, які здійснюють оптову й роздрібну торгівлю медпрепаратами, направлені регіональним представництвам Державної інспекції з контролю за цінами, Державної санітарної служби, ДПАУ, МВС, Держінспекції з контролю якості лікарських препаратів. Крім того, Держінспекція з контролю за цінами почала перевірки правильності встановлення цін на лікарські препарати, повідомила заступник голови Держінспекції Лариса Єфимова. Як повідомлялося, за останній тиждень в Україні подорожчали ліки в середньому на 70 — 90%. 17 жовтня уряд обмежив до 10% оптову надбавку і до 25% — роздрібну надбавку на ціни на ліки.

Відправляйте воду бочками!

Учора влада Кам’янця-Подільського, розглядаючи питання про екологічну ситуацію в місті, згадала історію. «Місто одержує воду з Дністра. Після хімічного обробітку вона стає, як кажуть, не дуже безпечною для здоров’я людей», — повідомив «Дню» завідувач організаційного відділу міської ради Валерій Клименко. Отож згадали про те, як відбувалося водозабезпечення Кам’янця у XVIII столітті. Воду набирали з джерел у бочки, возили гужовими транспортними засобами до міста й продавали. Що ж до цілющих і смакових якостей тієї води, то історія зберегла факт: з Мар’їнського джерела, що під старою фортецею, розлиту в пляшки й бочки воду відправляли в Петербург для потреб царського двору. Високоякісну воду брали, так би мовити, для внутрішніх потреб і з Довжоцького, і з багатьох інших джерел. Більшість із них замулилася. «Тому на засіданні міськвиконкому вирішено глибше вивчити питання. Зокрема, комісія одержала завдання: з’ясувати, скільки потрібно коштів для того, щоб розчистити замулені джерела й забезпечити альтернативне постачання міста якісною водою», — продовжив Валерій Клименко. «Отже, повернемося до розгляду актуального питання», — повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: