Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

15 жовтня, 2008 - 00:00

Надання швидкої допомоги в Україні відповідатиме вимогам УЄФА

Зміна системи надання швидкої допомоги в Україні здійснюватиметься на основі вимог УЄФА в рамках підготовки до проведення в державі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник. «Нині Міністерство охорони здоров’я на основі вимог УЄФА до надання швидкої допомоги вболівальникам готує рішення зі зміни всієї системи надання цієї допомоги всьому населенню України», — наголосив І. Васюник. За його словами, проведення Євро-2012 стимулюватиме розвиток кожної сфери суспільного життя в Україні. «Я впевнений, що Україна запровадить до Євро-2012 цілий ряд економічних програм, зокрема, одна з таких програм — це програма роздільного збирання побутових відходів. Ми практично змінимо всю туристичну структуру держави, а це десятки тисяч нових робочих місць. Нам треба український туристичний сервіс зробити багатомовним, і програму вивчення іноземних мов треба запроваджувати вже найближчим часом. У кожній сфері суспільного життя Євро стимулюватиме зміни», — вважає віце-прем’єр-міністр.

Українські дзюдоїсти вибороли 13 нагород на етапі Кубку світу

На етапі Кубку світу із дзюдо в Баку представники України здобули тринадцять нагород, повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт judoinfo.kiev.ua. Золоті медалі в активі Марини Черняк (Запоріжжя, вагова категорія — до 48 кг), Ольги Сухої (Рівне, до 52 кг) і Тетяни Савенко (Кривий Ріг, до 70 кг). Крім того, в нашої команди п’ять срібних та п’ять бронзових нагород. У підсумковому заліку українська збірна зайняла друге місце, поступившись господарям змагань — дзюдоїстам Азербайджану, які завоювали чотири золоті, дві срібні й вісім бронзових медалей. Третє підсумкове місце — у представників Росії (три, чотири та п’ять медалей).

Українці читають у бібліотеках-автобусах

На Миколаївщині з’явився перший бібліотечний автобус, повідомляє Укрінформ. Його появу передбачало розпорядження голови облдержадміністрації про придбання для кількох районних бібліотек області спеціального автобуса, який слугуватиме пересувним культурно-бібліографічним центром. За словами працівників районної бібліотеки, він здійснюватиме інформаційно-культурні рейди по селах району, де немає стаціонарних клубних та бібліотечних закладів. Завдяки їхнім дбайливим рукам автобус став місцем, де можна не лише взяти й прочитати цікаву книжку, а й подивитися музейну експозицію, послухати концерт у виконанні артистів районного Будинку культури тощо. Найбільшою проблемою сьогодні для 400 сільських бібліотек Миколаївщини залишається поповнення книжкових фондів та матеріально-технічне забезпечення. Зараз на утримання сільських бібліотек виділяється в середньому 12—15 тисяч гривень на рік, але потреба становить понад 50 тисяч. Тому в області планують прийняти спеціальну програму підтримки сільських бібліотек, на яку протягом найближчих трьох років виділять понад 60 мільйонів гривень.

Iз Токіо українки повертаються з трьома медалями

У японському Токіо завершився чемпіонат світу з жіночої боротьби, в якому нашу країну представляли сім спортсменок. Українки повертаються додому з трьома нагородами. «Срібло» у ваговій категорії до 55 кг виборола Тетяна Лазарева, бронзові медалі — в активі Юлії Благіні (51 кг) та Катерини Бурмістрової (67 кг). За підсумками чемпіонату світу Україна посіла п’яте загальнокомандне місце серед 41 країни-учасниці. Президент НОК України Сергій Бубка привітав дівчат, тренерський склад та керівництво федерації з успішним виступом на світовому форумі.

MP3-плеєри призводять до погіршення слуху

Портативні плеєри — вороги людського слуху, доводить чергове дослідження. Експерти знову акцентують свою увагу на портативному аудіо, яке призводить до передчасної втрати слуху. Тільки в Євросоюзі плеєри можуть призвести до втрати слуху 10 млн. людей, доводить найновіше дослідження, проведене Європейською науковою комісією з виявлення вже існуючих і нових ризиків для здоров’я. (Scientific Committee on Emerging and Newly Identified Health Risks). При цьому дослідники акцентують увагу на тому, що негативний ефект виявляється не відразу, а лише через деякий час. «Регулярне прослуховування музики на гучності, близькій до максимальної, в юнацькому віці,— повідомляється у звіті, — спочатку не призводить до відчутних наслідків. Проблеми зі слухом у такої людини виникають набагато пізніше. Якщо молода людина слухає музику на високій гучності впродовж кількох років, у неї підвищується ризик поганого слуху приблизно до 25 років», — йдеться у висновках. Екпертам вдалося встановити, що у 27 європейських країнах на півмільярда жителів нараховується приблизно від 50 млн. до 100 млн. тих, хто регулярно слухає MP3-плеєри. При цьому від 5 до 10% з них слухають музику на високій гучності не менше однієї години в день і не менше одного разу на тиждень. Цього достатньо, щоб втратити слух через 5 років. Ще в 2004 році було доведено, що слухати музику щоденно впродовж години можна без будь-яких негативних наслідків. Для цього потрібно, щоб гучність була не вищою 60% від максимальної при використанні навушників поверх вушних раковин. А максимальний вихідний рівень в плеєрах повинен бути не більшим 90 дБ.

Газета: 
Рубрика: