Названо основні причини повені на Західній Україні
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України визначило сім основних причин повені, що сталася у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій областях у липні цього року, повідомляє ЛігаБізнесІнформ із посиланням на прес-службу Мінприроди. Зокрема до таких причин віднесли процеси глобальної зміни клімату, нераціональне ведення господарської діяльності, безсистемний видобуток піщано-гравійної сировини в руслах рік, недостатній догляд за руслами рік і потоків, низький рівень застосування нових природоохоронних технологій у процесі відновлення лісів, відсутність екологічної свідомості під час ведення господарської діяльності. Визначено принципи запобігання негативним наслідкам стихії: потрібно підвищувати екологічну свідомість населення та впроваджувати принципи еколого-економо-етичного підходу до народного господарювання; провести активну, дієву державну політику з реалізації програм заліснення територій, провести економічно й екологічно обгрунтовані вирубки лісу будь-якого виду; обов’язково виконувати заходи з попередження виникнення небезпечних екзогенних геологічних процесів; впроваджувати нові протиповеневі підходи в регіоні як шляхом будівництва гребель і зміцнення берегів, так і активним способом регулювання повеневого стоку на водозборах за рахунок протиповеневих польдерів, сухих рівнинних ємностей, сухих гірських ємностей, протиповеневих водосховищ.
Також серед принципів запобігання негативним наслідкам повеней у Карпатському регіоні була визначена необхідність впровадження зваженого підходу до видобутку піщано-гравійної сировини з прируслових родовищ та іншої видобувної діяльності; проведення постійного екологічного моніторингу на процесонебезпечних територіях.
На Житомирщині зберуть сміття
У Житомирській області 18 жовтня буде проведена екологічна акція «На природі без відходів!». Захід проводить Управління культури й туризму облдержадміністрації спільно з Житомирською обласною молодіжною організацією «Центр розвитку туризму». Як повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації, по завершенню літнього туристичного сезону в місцях масового відпочинку зібралося багато побутових відходів. У рамках екологічної акції планується провести прибирання таких територій, як лісовий масив у районі сіл Дениші та Тригір’я, прибережна зона озера в с. Пряжеве, кар’єр в с. Кмитів, лісовий масив поблизу с. Зарічани та прибережна зона ріки Тетерів біля скелі Голова Чацького. Організатори заходу звернулися до органів влади, громадських організацій, підприємств, освітніх закладів, засобів масової інформації за фінансовою, інформаційною та іншою допомогою і підтримкою. Акція має некомерційний характер.
У Львові — спортивний фестиваль
Починаючи з 1994 року, Львівщина проводить одне із наймасовіших аматорських спортивних свят — «Студентський спортивний фестиваль». Цього року фестиваль триватиме до 12 жовтня (почався 4-го). У змаганнях братимуть участь близько 3 000 студентів із різних регіонів України, повідомляє JeyNews з посиланням на прес-службу Львівської ОДА. У програмі заходу — змагання з дев’яти видів спорту: міні-футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс, бадмінтон, шахи, армреслінг, більярд, боулінг. Вони відбуватимуться на спортивних базах Національного університету ім. І.Франка, НУ «Львівська Політехніка», Львівського державного університету фізичної культури, Львівської комерційної академії, у спорткомплексі «Будівельник», шаховому клубі, більярдному клубі «ЕФФЕ», боулінг-клубі «Острава». Метою заходу є популяризація здорового способу життя серед молоді, збереження та зміцнення здоров’я, а також налагодження активного діалогу серед молоді різних регіонів. З досвіду попередніх років відомо, що цей захід користується великою популярністю серед молоді і має велике соціальне значення. Окрім основної програми, для учасників фестивалю передбачаються екскурсії замками Львівщини, музеями Львова, відвідини театрів, розважальна програма.