Українцям покажуть єдиний у світі козацький прапор ХVII століття
Відреставрований у Кракові прапор гетьмана Івана Мазепи, якому вже 320 років, експонуватиметься на українсько-шведській виставці, яка відкриється 1 жовтня в Національному історичному музеї, повідомляє Укрінформ. За словами голови ради Фонду інтелектуальної співпраці «Україна — XXI століття» Богдана Губського, виставка експонуватиметься до березня 2009 року. У музейному фонді України зберігається лише п’ять козацьких прапорів XVII—XVIII століття, і прапор Івана Мазепи один з них. Окрім того, це єдиний козацький прапор XVII століття і один з трьох гетьманських прапорів, які збереглися в цілому світі. Цей прапор почали виготовляти у 1686 році для гетьмана І. Самойловича, але, поки тривала робота, його було усунуто від влади, і в 1688 році штандарт передали гетьману Івану Мазепі. Єдина реставрація гетьманського штандарту відбулася в середині XIX століття. Старший науковий співробітник Інституту історії НАНУ Юрій Савчук розповів, що у реставраційних роботах взяли участь мікробіологи, фізики, хіміки, мистецтвознавці, історики, лінгвісти з Польщі, України, Росії та Італії. Вони детально вивчили технології виготовлення прапорів у XVII столітті, встановили хімічний склад барвників, клеїв, інших складових і повністю відтворили їх у ході реставраційних робіт. Окрім того, для прапора було виготовлено спеціальну вітрину із особливим «холодним» освітленням, яке не псує тканину.
Українець став чемпіоном світу з пауерліфтингу
П’ять медалей і звання чемпіона світу серед юнаків привіз 18-річний українець Олександр Лийвой з чемпіонату світу з пауерліфтингу, що відбувся у м. Почеструм (Південно-Африканська Республіка), повідомляє Укрінформ. Він переміг у ваговій категорії до 60 кілограмів. Олександр проживає у м. Мукачеве на Закарпатті, займається пауерліфтингом з 2003 року. За п’ять років тренувань досяг чималих спортивних здобутків. Зокрема, вже через рік став чемпіоном області у вазі до 52 кілограмів. Нині в його активі — понад 60 медалей. На чемпіонаті світу в ПАР юнак лідирував за трьома вправами та з результатом 560 кілограмів. Врешті-решт, він став недосяжним для суперників-юнаків у ваговій категорії до 60 кілограмів.
Оголошено розшук найталановитіших дітей
В Україні започатковано щорічну всеукраїнську премію «Диво-дитина», метою якої є пошук та нагородження найталановитіших дітей, що мешкають в нашій державі, повідомляє Укрінформ. Як зазначив голова організаційного комітету премії Віктор Новиков, до участі в цьому заході запрошуються діти віком від 4-х до 13 років, що мають унікальні розумові та фізичні здібності, феноменальну пам’ять, володіють даром передбачення або, наприклад, чутливістю до енергетики. Їм необхідно заповнити анкети на сайті www.divo-dutuna.com. «Ми будемо приймати анкети до 31 грудня цього року. А урочиста церемонія нагородження переможців запланована на лютий 2009 року», — сказав він. За премію «Диво-дитина» будуть змагатися ті, хто вважає себе найрозумнішим, найспортивнішим, найдивовижнішим та навіть найгероїчнішим. Саме за такі номінації учасники й отримають нагороди. За словами голови журі, заслуженого артиста України Остапа Ступки, премія проводитиметься у два етапи. Спочатку заповнені анкети учасників та надані ними матеріали будуть надіслані на адресу організаторів, розглянуті та оцінені комісією. Діти, які отримають найбільшу кількість балів, будуть запрошені до участі у другому етапі премії. Потім оцінювання унікальних здібностей проводитиме як журі, так і всі бажаючі за допомогою інтернет-голосування. І вже за загальною кількістю балів обох голосувань визначатиметься переможець у кожній із п’яти перелічених номінацій. «Таким шляхом ми намагатимемося викристалізувати здібності в наших дітях», — підкреслив він.
Українці не читають книжок через відсутність магазинів
46% українців взагалі не купують та не читають книжок. Такі дані обнародувала державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова», повідомляє «UA-Reporter». Як зазначають експерти, справа тут не в тому, що населення втратило інтерес до читання, а в елементарній відсутності доступу до книжок. «У країнах Європи нормою вважається одна книгарня на 10 тисяч населення, в Україні ж один магазин доводиться на 100 тисяч населення. Про яку культуру може йти мова? Це ж Зімбабве», — зазначила письменниця Оксана Забужко. Так, за даними книжкової палати, в Україні на душу населення доводиться 1,2 книжки вітчизняного виробництва, в той час як у Росії та Польщі на душу населення припадає чотири книги вітчизняного видання, а в країнах Європи — вісім.
Білий дім оприлюднив список найбільших світових виробників наркотиків
Президент США Джордж Буш оприлюднив список 20 країн, які є, за версією США, найбільшими світовими виробниками наркотиків, передає «K2Kapital». Список очолив найбільший світовий виробник опію — Афганістан. «Я встановив, що провідними транзитними країнами та країнами-виробниками незаконних наркотиків є Афганістан, Багами, Болівія, Бразилія, М’янма, Колумбія, Домініканська Республіка, Еквадор, Гватемала, Гаїті, Індія, Ямайка, Лаос, Мексика, Нігерія, Пакистан, Панама, Парагвай, Перу та Венесуела», — повідомляється в підписаному Д. Бушем розпорядженні. У документі Білий дім уперше висловив занепокоєність щодо приводу Канади, яка стає основним джерелом надходження до США наркотику «екстазі» та марихуани.