Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

2 серпня, 2008 - 00:00

Муздесант висадився в Единбурзі

Міжнародний фестиваль військових оркестрів (The Edinburgh Military Tattoo) відкрився в столиці Шотландії. Знаменитий форум проводиться вже в 59-й раз і триватиме до 23 серпня. Щодня близько тисячі музикантів і танцюристів із різних країн світу радуватимуть публіку своїми виступами, повідомляють РІА «Новости». Для глядачів фестивалю біля підніжжя Единбурзького замку встановлено спеціальні трибуни, а в суботу концерти супроводяться барвистими феєрверками. Окрім іменитих британських військових оркестрів, цього року для участі в фестивалі прибули зарубіжні музичні колективи з Канади, Австралії, Нової Зеландії, а також найбільш популярний у США університетський оркестр «Золоті орли» зі штату Міссурі та оркестр гвардійців короля Норвегії. Утретє порадують глядачів фестивалю актори з Сінгапура. «Сінгапурський «контингент» складатиметься з оркестру волинок і барабанів воїнів-гуркхів, а також ансамблю військової поліції з 55 осіб, жіночого оркестру поліцейських волинщиць і учасників анімаційного виступу, який відбиває соціальне та культурне коріння Сінгапура», — сказано в повідомленні організаторів фестивалю. Завершує півторагодинну програму виступів кожного дня помпезне «гранд-фінале» з національним гімном Великої Британії, військовими салютами та грою шотландських волинщиків.

«Непротоптане літо»

Так назвали свою виставку в галереї «Грифон» молоді художники Денис Янько та Володимир Біжан, автори пастелей і живописних робіт. «...Воно тепер завжди поряд. Треба лише заплющити очі й вимкнути місто. Прислухатися. І ось, голосніше й голосніше, серце веселим шаманським бубном стукотить у липень. І вже танцюють нічні багаття, й орнамент долі іскриться на зоряному гобелені неба, і таїнство лісу, й мовчання гір і трав, і зміїна змова, і племена, що пішли, — брати і сестри духу, і птахи, і звірі... І далі, далі чистими дзвінкими ріками. Дикими звабними стежками, знаходячи Радість і Мудрість, повернутися до себе, повернутися в те саме, «Непротоптане літо», що так зігріло. Воно тепер завжди поряд»... Пастелі Дениса Янька — особливий простір, який нагадує про іншу планету — або інші виміри («Бриз», «Наввипередки»), населені всемудрими персонажами — людьми і тваринами, кожний рух яких величний, мов ритуал («Під однією зіркою», «Дочка Сонця», «Затемнення»). Володимир Біжан також часом вирушає у подібні мандри («Споглядання»), та частіше знаходить те, що шукає у цілком пізнаваному — нашому світі, який у його картинах раптом наповнюється таємничою і променистою красою («Чаша», «Поцілунок першого променя», «Приховане»). І якщо Денис Янько прагне до легенди і ледве не міфу, то Володимир Біжан творить казки («Іюлія»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

«Три тенори: дубль II»

Повторити феноменально вдалий з комерційного та популяризаторського погляду проект «Три тенори», в якому брали участь іспанські співаки Хосе Каррерас і Пласідо Домінго, а також померлий минулого року італієць Лучано Паваротті, зможуть три нові суперзірки світової оперної сцени: перуанець Хуан Дієго Флорес, мексиканець Роландо Вільясон і німець Йонас Кауфман. Ця блискуча команда могла б виступити разом, наприклад, на Олімпійських іграх 2012 року, передбачає музичний оглядач британської газети The Independent Джессіка Дьючен. Усім новим «трьом тенорам» ще немає й сорока: найстаршому, Йонасу Кауфману, зараз 39 років, пише lenta.ru. Кауфмана частіше за все порівнюють з Домінго: німецький тенор нагадує свого іспанського ментора глибокими інтерпретаціями і драматичним даром. Лучано Паваротті сам називав Хуана Дієго Флореса своїм наступником, і молодий перуанець минулого року вразив публіку послідовністю високих «до» в «Дочці полку» Доніцетті, в тій самій арії, яка піднесла ще в 1960-х Паваротті на оперний Олімп. Порівняння Вільясона з Каррерасом, зазначає Дьючен, здається натягнутим, якщо лишень не брати до уваги, що Хосе Каррерас через хворобу одного разу мало не покинув сцену назавжди. Молодий мексиканець, чиї дуети з Анною Нетребко стали мало не найбільш запитаним оперним продуктом із часів «трьох тенорів», в останній рік виступав мало, як говорять, через перевтому й поганенький стан здоров’я. Якщо він зможе повернутися на сцену в усьому блиску, то схожість його долі з історією Каррераса стане більш очевидною. Паваротті, Домінго і Каррерас погодилися на проект «Три тенора» будучи дуже досвідченими співаками, які повністю склалися: їм було вже за п’ятдесят. Кауфман, Флорес і Вільясон набагато молодші за своїх попередників, і дуже важкі навантаження на зв’язки, які вони відчувають, можуть позначитися на якості їхніх голосів уже дуже скоро.

В очікуванні Принца

Прем’єру високобюджетного проекту студії Disney — «Принца Персії» («Prince of Persia: The Sands of Time») перенесено з 19 червня 2009 року на 28 травня 2010 року. Як пише Variety, кінокомпанія і продюсер Джеррі Брукгаймер хочуть виграти час для роботи над спецефектами. Окрім того, пересунувши «Принца Персії», Disney піде від конкуренції з «Трансформерами-2» фільмом DreamWorks і Paramount. Нова дата прем’єри поставить «Принца» на тиждень пізніше за прем’єру «Шрека-4», що також вельми зручно з погляду прокатників, пише lenta.ru. Звільнивши вік-енд 19—21 червня 2009 року, студія Disney перенесла на ці дні романтичну комедію з Сандрою Баллок «The Proposal» («Пропозиція»). Нагадаємо, що зйомки «Принца Персії» почалися в Марокко. Потім знімальна група на чолі з режисером Майком Ньюеллом («Гаррі Поттер і кубок вогню») перебереться до Лондона. У картині зайняті Джек Ґілленгол, Альфред Моліна, Бен Кінгслі і Джемма Артертон. В основу фільму покладено популярну відеогру компанії Ubisoft.

Газета: 
Рубрика: