Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

12 липня, 2008 - 00:00

У Києві посилять контроль за благоустроєм міста

Мер Києва Леонід Черновецький доручив профільним службам посилити контроль над благоустроєм столиці. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Володимир Головач, повідомляє прес-служба КМДА. Він зазначив: «Профільним структурам КМДА, зокрема, Головному управлінню торгівлі та побуту КМДА, протягом двох найближчих місяців доручено подати в КМДА схему розміщення малих архітектурних форм у Києві. А районним адміністраціям протягом двох тижнів доручено прискорити завершення підготовки пропозиції щодо схеми розміщення МАФів на території району і надати їх у терміновому порядку в Головне управління торгівлі та побуту КМДА». Чиновник також зазначив, що Головному управлінню контролю над благоустроєм Києва за участю КК «Київавтодор», КП «Київзеленбуд» і Головного управління житлового господарства КМДА протягом місяця доручено розробити й подати на затвердження міського голови План заходів щодо контролю над розриттям доріг, тротуарів і прибудинкових територій. Крім того, ДУ контролю над благоустроєм КМДА доручено також провести перевірку будівельних майданчиків міста. А ДУ з питань реклами КМДА і ДУ контролю над благоустроєм міста Києва — посилити контроль над розміщенням рекламних засобів у столиці. Нагадаємо, раніше Л. Черновецький схвалив програми з озеленіння й реконструкції парків та скверів Києва. До 2012 року в столиці заплановане озеленення та реконструкція 49 парків, загальною площею близько 1300 га, здійснення робіт із ремонту та озелененню 84 скверів і бульварів, площею понад 100 га, і 96 вулиць. Цього року з міського бюджету на реконструкцію та благоустрій парків і скверів Києва виділено 100 млн. грн. Особливу увагу приділять облаштуванню Гідропарку, міських озер і каналів. До 2011 року, зокрема, будуть оновлені парки Воїнів-інтернаціоналістів, Привокзальний, «Орлятко» і парк поблизу озера «Вербне».

Студенти-програмісти з України — найкращі в світі

Учасники з України зайняли перше та третє місця у фіналі всесвітнього студентського конкурсу програмних проектів «Microsoft Imagine Cup-2008», повідомляє «Лігабізнесінформ». Українські команди вже другий рік поспіль беруть участь у всесвітньому фіналі конкурсу для програмістів. Аспірант Київського національного університету ім. Т. Шевченка Роман Кошляк посів перше місце в номінації «Алгоритми». За перемогу в конкурсі він отримав грошовий приз у розмірі восьми тисяч доларів. Успішно виступила команда «Dream Team» у битві програмістів «Проект Хошимі» — студенти Харківського національного університету радіоелектроніки Павло Ляпота і Маргарита Скрипачова стали бронзовими призерами. Цього року основною тематикою цього змагання стало програмування віртуальних роботів. Успіхи українців також були відзначені призом — третє місце принесло їм три тисячі доларів. У номінації «Розробка систем, що вбудовуються» українська команда студентів Харківського національного університету радіоелектроніки вийшла у фінал, ставши однією з шести найсильніших, представивши проект «Мобільна система еко-моніторингу». Також у фінальному етапі конкурсу в номінації «Програмне забезпечення» брала участь команда «Best Future», до складу якої входили студенти Харківського національного університету радіоелектроніки та Харківського національного політехнічного університету. До речі, «Imagine Cup» — це міжнародний студентський конкурс проектів у сфері інформаційних технологій організований корпорацією «Microsoft». 2008 року в конкурсі взяли участь понад 210 тисяч студентів із 100 країн світу. Переможці національних етапів — 370 студентів, які представляють 124 команди з 60 країн світу, які створили найцікавіші проекти в рамках загальної теми змагалися у всесвітньому фіналі, який цього року проходив у Парижі.

Вирок виноситимуть судді та... психологи

Незабаром повноваження Держдепартаменту виконання покарань будуть доповнені роботою психологів, які під час виголошення вироку судом даватимуть психологічний портрет злочинця й разом із суддею визначатимуть найприйнятніший спосіб покарання. Про це заявив перший заступник Міністра юстиції України Євген Корнійчук, повідомляє «Лігабізнесінформ». «Ми багато працюємо над концепцією створення ювенальної юстиції — це фактично реформування інспекції у справах неповнолітніх, яка повинна бути реформована за європейським зразком», — додав він.

Для абітурієнтів медичних навчальних закладів відкрита «гаряча лінія»

У зв’язку зі вступною кампанією в українські навчальні заклади Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) нагадує, що згідно з Наказом МОЗ України «Про проведення прийому у вищі медичні (фармацевтичні) навчальні заклади I-IV рівнів акредитації 2008 року» від 28 лютого 2008 року, в міністерстві діє гаряча лінія, покликана відстоювати права абітурієнтів медичних навчальних закладів. Крім того, для аналізу та розв’язання проблем щодо організації вступної кампанії 2008 року був створений оперативний штаб «Вступна кампанія-2008». Про це повідомляє прес-служба МОЗ України. Консультаційні телефони оперативного штабу: (044) 253-14-11 і (044) 253-45-69 (з 9.00 до 18.00). Нагадаємо, в Міністерстві освіти та науки (МОН) України також створена приймальня для громадян. Вона й консультативний телефон діятимуть у період вступної кампанії до 10 серпня.

Газета: 
Рубрика: