Вступна кампанія проходитиме під контролем МОН
Міністр освіти та науки України Іван Вакарчук вважає, що, виходячи з обсягу додаткових умов прийому до вищих навчальних закладів, можна буде судити про рівень корупції під час вступної кампанії, повідомляє УНІАН. Також він повідомив, що Міносвіти та науки проводить моніторинг діяльності приймальних комісій. Державна інспекція, за словами Вакарчука, працюватиме в тих навчальних закладах, де були помічені бодай незначні порушення правил прийому. До речі, міністр освіти та науки України Іван Вакарчук офіційним листом Міносвіти від 1 липня 2008 року, зобов’язав керівників вузів III—IV рівня акредитації, незалежно від форми власності та підпорядкування, в триденний термін привести правила прийому у відповідність до затверджених Умов прийому, та проінформувати про це міністерство. Численні звернення громадян і аналіз правил прийому до ВНЗ, здійснені фахівцями міністерства, засвідчили значну кількість фактів недотримання норм, визначених Умовами прийому до вищих навчальних закладів України, йдеться в листі міністра. У документі наводяться конкретні приклади порушень Умов прийому, затверджених міністерським наказом від 25 грудня 2007 року, в різних регіонах України. Зокрема, Правилами прийому до Національного університету «Києво-Могилянська академія» передбачене додаткове тестування, яке враховується при конкурсному відборі, й одночасно пропонується абітурієнтам придбати збірник зразків тестів вартістю понад 100 гривень. У Донецькому національному університеті фотографують абітурієнтів при подачі документів, що, на думку голови Міносвіти, вимагає від них «відчутних матеріальних витрат».
Настав час милуватися... ліліями
У Національному ботанічному саду ім. М. Гришка почалося масове цвітіння лілій, повідомляє «Лігабізнесінформ». Милуватися рожевими, білими, жовтими і крапчастими кольорами можна буде до вересня, але в ботсад рекомендують приходити зараз — у липні цвітіння особливо красиве. Як повідомили співробітники ботсаду, цього року з’явилося 15 нових сортів, є серед них і мініатюрні. Щоправда, щоб квіти не обривали, клумби обнесли огорожею. Родина «Лілія» складається з понад 110 видів, поширених переважно в Європі, а головне — в Азії. У Північній Америці нараховується не більше шести видів. У садах вирощується до 30 видів і безліч сортів і культиварів. Зазначимо, що в квітні жителі та гості Києва могли милуватися цвітінням магнолій. Пишніше за інші сорти квітла білосніжна. Бажаючих помилуватися їхньою красою було чимало. Кожний сорт має своє неповторне забарвлення — від фіолетово-білого до ніжно-рожевого кольору. Першою зацвітає магнолія Кобус, а більше за все дерев сорту «Суланжа» з рожевими квітами, схожими на водяну лілію.
Українські Карпати стали Всесвітньою спадщиною
Нещодавно в рамках візиту до Французької Республіки міністр закордонних справ України, голова Національної комісії України зі справ ЮНЕСКО Володимир Огризко провів зустріч із генеральним директором ЮНЕСКО Коітіро Мацуурою, в рамках якої гендиректор ЮНЕСКО вручив міністру закордонних справ України сертифікат про включення українського природного об’єкта «Букові праліси Карпат» до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомляє «Лігабізнесинформ». За даними керівника прес- служби МЗС України Василя Кирилича, під час зустрічі сторони обговорили питання реалізації положень резолюції «про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні», прийнятій 1 листопада 2007 року 34 сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО. В. Огризко передав керівнику ЮНЕСКО лист Президента України Віктора Ющенка із запрошенням узяти участь у Міжнародному форумі на честь 75-ї річниці Голодомору, що відбудеться 22 листопада в Києві. Крім того, В. Огризко звернувся з проханням надати патронат ЮНЕСКО Міжнародній науковій конференції «Голодомор — штучний голод в Україні, 1932—1933 рр.», що пройде в жовтні поточного року в Києві.