Кабмін присудив премію за твори для дітей і юнацтва
Кабінет Міністрів присудив премію ім. Лесі Українки за літературно-художні твори для дітей і юнацтва за 2007 рік. Відповідна постанова уряду N577 підписана 25 червня. Як повідомляє прес-служба Кабміну, в номінації «Літературні твори для дітей і юнацтва» премію отримала письменниця Зірка Мензатюк, автор книг «Київські казки», «Казочки-куцохвостики», «Таємниця козацької шаблі». Премію в номінації «Художнє оформлення книжок для дітей і юнацтва» отримав художник Василь Лопата за художнє оформлення книги «Тарас Бульба» Миколи Гоголя. У номінації «Театральні вистави для дітей і юнацтва» переміг творчий колектив Київського академічного театру юного глядача з виставою «Лісова пісня» за твором Лесі Українки. Лауреати премії Лесі Українки визначаються щороку згідно з положенням про премії, затвердженим постановою Кабміну.
Бути чи не бути лісам на Березані?
На Миколаївщині лісівники, екологи та археологи зійшлися у двобої. Одні пропонують насадити на острові Березань кущі та дерева, а шукачі старожитностей та екологи не хочуть ані клаптика під озеленення віддавати, повідомляє УНІАН. Острів входить до музею-заповідника «Ольвія» і багатий на артефакти, які під час насаджень можуть знищити. А ще на Березані — найбільший у країні пташиний базар. Науковці переконані, що дерева витіснять пернатих. Навколо цього питання точаться гострі суперечки. Миколаївські лісівники запропонували посадити на острові лісосмугу, що розділятиме Чорне море і Дніпровський лиман. Вона має захистити береги від вимивання. За спостереженнями лісівників, щороку море з’їдає до одного метра Березані. Екологи твердять — для будь-яких робіт із зміцнення берегу треба спочатку провести державну екологічну експертизу. Наразі вони не мають наукових даних про абразію острова. Проте занепокоєні долею великої колонії птахів. Щороку тут гніздяться тисячі рідкісних мартинів та гаг. Для істориків 22 гектари острова Березань — територія з археологічною цінністю. Тут ще у VII столітті до нашої ери поселилися давні греки. Під товщею землі збереглися залишки давньогрецького храму Артеміди, пам’ятки інших історичних епох. Остаточно вирішити долю заповідного острова має Академія наук України та Кабінет Міністрів.
Японська фірма пропонує одружуватися в космосі
У вівторок японська фірма First Advantage почала приймати замовлення на проведення церемоній одруження в космосі. Це задоволення обійдеться кожній парі в 240 млн. ієн ($2,3 млн.). Політ на висоту 100 км триватиме одну годину. Кілька хвилин молодята й троє їхніх гостей проведуть у невагомості. Передбачається, що в цю мить жених і наречена обміняються клятвами вірності, — передає Лігабізнесінформ з посиланням на Бі-Бі-Сі.
У проекті бере участь також американська фірма Rocket Plane, яка 2011 року має намір почати приватні польоти в космос iз космодрому в штаті Оклахома. За словами представника First Advantage Таро Кацура, компанія очікує, що більшість її клієнтів буде з Китаю й країн Перської затоки. Керівництво фірми поки що не планує запропонувати свої послуги мешканцям США. Першим космічним туристом став американський мільярдер Денніс Тіто, який 2001 року заплатив $20 млн. Російському космічному агентству за квиток на МКС.
Археологи проведуть розвідку на території... в’язниці
На території Луцької тюрми найближчим часом розпочнуться масштабні розкопки. Для проведення цих робіт буде створено спеціальну комісію, повідомляє УНІАН. У відділі охорони культурної спадщини департаменту архітектури та містобудування Луцької міської ради розповідають, що нині тривають підготовчі роботи щодо дослідження історичних джерел, архівних матеріалів СБУ та МВС, запис очевидців подій для точного встановлення місць масового захоронення в’язнів Луцької тюрми. Наразі відомо, що розкопки триватимуть у районі Старого міста, на території колишньої тюрми, а також продовжуватимуться роботи на Гнідавській гірці. Саме там, де минулого року були виявлені рештки майже 400 радянських військовополонених, які були перепоховані 22 червня на Братському кладовищі. Зараз територія біля Луцької тюрми заасфальтована, і археологи припускають, що сьогодні на місцях масових захоронень у районі Старого міста стоять житлові будинки. «Усі археологічні роботи планується виконати до кінця року, і після остаточного завершення місця захоронення відповідним чином будуть облаштовані пам’ятними знаками, благоустроєні, буде збудовано каплички. Зокрема, уже заплановано біля Стіни скорботи, де зараз указано сотні імен жертв розстрілу в’язнів Луцької тюрми, збудувати церкву Луцьких великомучеників», — наголосив Луцький міський голова Богдан Шиба. На думку мера, за СРСР питання про масові поховання обходили мовчанкою, уникаючи теми як величезних втрат Червоної Армії в 1941 році, так і масових репресій за підозрою в зв’язках з визвольним рухом в 1940—1950-ті роки.
В Україні з’явиться екологічна лікарня
На базі Дніпродзержинської медично-санітарної частини №8 планується відкрити спеціалізований дослідно-лікувальний заклад — екологічну лікарню, повідомляє УНІАН iз посиланням на міського голову Дніпродзержинська Ярослава Корчевського. Такий заклад дозволить якісно проводити дослідження впливу екології міста на здоров’я та використовувати сучасні технології обстеження й лікування жителів міст. До співпраці з екологічною лікарнею міська влада Дніпродзержинська планує залучити провідні науково-дослідницькі інститути України та міжнародні фонди. До речі, до 1991 року МСЧ №8 належала колишньому Придніпровському хімзаводу (переробка уранових руд iз 1948 до 1991 р.). Цей медичний заклад має значний досвід діагностики та лікування захворювань, пов’язаних із впливом специфічних факторів промислового забруднення.