Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

24 червня, 2008 - 00:00

У 92% українських випускників є шанс стати студентами

За результатами основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання, 92% абітурієнтів отримали позитивні результати, які дають їм можливість стати студентами вищих учбових закладів країни, заявив віце-прем’єр-міністр Іван Васюник. Як повідомляє «Лігабізнесінформ» із посиланням на прес-службу віце-прем’єра, лише 7% абітурієнтів указали на окремі недоліки та прорахунки у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання. І. Васюник зауважив, що якісне проведення другого етапу вступної кампанії може змінити поширене в суспільстві уявлення про прийом у вузи як про глибоко корумпований процес. «Лише у поєднанні з прозорою системою надходження зовнішнє тестування може відновити віру в справедливість доступу до вищої освіти», — підкреслив віце-прем’єр-міністр. Нагадаємо, в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) завершено формування бази даних учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Додаткова сесія зовнішнього незалежного тестування проходитиме з 26 червня по 4 липня.

6 липня кияни відзначать День Дніпра

Цього дня на киян чекають концерти й конкурси, повідомляє «Київ 98 fm». За словами президента доброчинного фонду «Дніпро» Ольги Арканової, в концерті візьмуть участь «Скрябін», Катя Бужинська, Петро Чорний і Анатолій Матвійчук. «А ще на підтримку «Дніпра» до нас приїдуть гості з Білорусі та Росії», — зазначила вона.

На киян нападають безпритульні собаки

Біля 1,5 тисячі мешканців столиці постраждало від укусів безпритульних собак. Як повідомляє «Хрещатик», у Києві почастішали напади безпритульних собак. Про це свідчать дані call-центру. З початку року таких дзвінків надійшло більше двох тисяч. 70% із них — сигнали про напад, розповіла директор call-центру Наталя Данько. Безпритульними чотириногими у Києві, крім Центру стерилізації та реєстрації тварин, займається також КП «Центр ідентифікації тварин». Там ще з 2007 року почали програму зі стерилізації вуличних собак і котів. «Оброблено» вже 564 бродяжок. На питання, чому їх лише стерилізують, адже агресія від цього нікуди не зникає, в Центрі відповіли, що вбивати тварин не можна. «Ми співпрацюємо з європейськими організаціями з захисту тварин. І в Європі, й у нас тварин не вбивають. Для чого люди тоді приручали їх, робили друзями — задля вбивства?», — зазначила завідуюча відділом обліку безпритульних тварин «Центру ідентифікації тварин» Вікторія Пишна. Проте у жодному з центрів точну кількість вуличних тварин у місті назвати не змогли. За приблизними даними, вулицями столиці бігає близько 25 тисяч бездомних собак.

В Україні стане більше національних парків

До кінця літа цього року в Україні планується створити 10 національних парків загальною площею понад 200 тисяч гектарів, а вже до кінця 2008 року їх буде 17, повідомляє Укрінформ. Як заявив міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук, планується створити такі національні парки, як «Великий бір» (11 тисяч гектарів) та «Тростянецько-Ворсклянський парк» (40 тисяч гектарів) у Сумській області, «Гранітно-степове Побужжя» в Миколаївській області (6 тисяч гектарів), «Меотида» на Донеччині (15 тисяч гектарів), «Тарханкутський» в АР Крим (15 тисяч гектарів), «Кременчуцькі плавні» в Кіровоградській і Полтавській областях (12 тисяч гектарів) тощо. Створення національних парків з чітко окресленими межами допоможе захистити ці території від незаконної забудови та іншого нецільового використання, переконаний міністр. Він зауважив, що спеціалісти для цього є, потрібні лише кошти — 80 мільйонів гривень.

В Австралії вивели трансгенну пшеницю, яка не боїться посухи

Розробники посухостійкої пшениці домоглися перших результатів. Так, учені закінчили польові випробування і тепер сподіваються за 5—10 років виростити першу в світі стійку до високої температури і відсутності води генно-модифіковану(ГМ)-пшеницю. Як повідомляє Reuters, було проаналізовано 24 різних генетично модифікованих ліній шести модифікацій. У результаті дві з них дали приріст урожаю на 20%. Випробування проводилися на півночі австралійського континенту (область Вікторія), де були істотні втрати урожаю пшениці від посухи 2006—2007 років. Як відомо, будь-яким ГМ-продуктам (включаючи зернові) існує сильна опозиція споживачів і захисників довкілля в багатьох країнах. Це примушує компанії, що спеціалізуються на виведенні ГМ-культур (наприклад, «Monsanto C o » і «Syngenta») скорочувати відповідні наукові роботи. Наприклад, «Monsanto» відклала просування на ринку своєї стійкої до гербіциду пшениці, а «Syngenta» сповільнила темп робіт зі створення стійкої до хвороб пшениці. Але розробники сподіваються, що брак продовольства і зростання цін на зернові культури примусять світ переглянути свої консервативні погляди. Нагадаємо, раніше ЄС легалізував комерційне виробництво декількох сортів ГМ-маїсу, одночасно надавши право урядам країн-членів ЄС самим приймати ухвали з приводу експериментальних висадок інших ГМ-культур. Так, на початку квітня уряд Німеччини дозволив висадку ГМ-картоплі та ГМ цукрового буряка на території країни. Наприкінці травняпарламент Франції також ухвалив закон, що дозволяє вільне розведення ГМ-культур. Нагадаємо, в Україні вже затверджено національні стандарти для продукції, яка містить генно-модифіковані організми. Це закріплено наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики №62. Що стосується маркування продукції з ГМ, то Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною постанову КМУ про відмову від маркування ГМ-продуктів.

Газета: 
Рубрика: