Чернігівська школярка стала рекордсменкою зовнішнього оцінювання
Випускниця Чернігівської загальноосвітньої спеціалізованої школи фізико-математичного профілю №12 Ірина Ганусевич під час зовнішнього незалежного тестування набрала майже абсолютну кількість балів — 599 з 600 можливих із трьох предметів, повідомляє УНІАН. Учениця продемонструвала високий рівень знань із математики, фізики та української мови. Заступник начальника управління Михайло Рубан зазначив, що з фізики й математики випускниця набрала максимальну кількість балів — 200, а з української мови — 199. При цьому він уточнив, що наразі сертифікати з результатами тестів з фізики ще не отримані, але телефонували представники Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, які запитували, чи можна оприлюднювати прізвище І.Ганусевич як випускниці, що продемонструвала один із найкращих результатів у країні, на що вона погодилася. Директор чернігівської школи №12 Василь Гопеченко розповів, що Ірина чотири рази перемагала у всеукраїнських олімпіадах iз математики. Наразі вона вже студентка Московського фізико-технічного університету. Загалом, за словами директора, учні школи продемонстрували високі результати під час тестування — шестеро випускників отримали 200 балів з математики. «Всього в Україні таких випускників 227», — зазначив він.
Повітря будуть контролювати на наявність хлору та аміаку
Київ впроваджує міську систему контролю якості повітря. Про це повідомив начальник управління навколишнього середовища Київської міської державної адміністрації Володимир Трокоз. Як передає ТРК «Київ», В. Трокоз відмітив, що спеціальне обладнання вже працює поблизу й на самому сміттєспалювальному заводі «Енергія». Прилади дозволяють точно контролювати вміст хлору в повітрі. Подібне обладнання до кінця року встановлять навколо Дніпровської водозабірної станції. А датчиками, які здатні будуть відстежувати викиди аміаку, обладнають територію.
У Києві перевірять нелегальних власників екзотичних тварин
У столиці продовжуються перевірки законності експлуатації екзотичних тварин у комерційних цілях, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА). Так, КП «Центр ідентифікації тварин» впровадив систему проведення рейдів-перевірок спільно з представниками ГУ МВС України в м. Києві з метою недопущення жорстокого поводження з дикими тваринами, попередження інфікування жителів столиці вірусними захворюваннями від тварин, яких використовують у спортивних, видовищних заходах, фото- та відеозйомках.
Перевірки вже дали результати. Так, 3 червня 2008 року на майдані Незалежності було затримано громадянина Кічкіна Р.М., який надавав населенню послуги платного фото з мавпою. У чоловіка не було належним чином оформленого свідоцтва про державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, тому відносно нього було складено адміністративний протокол за фактом здійснення правопорушення. До винесення рішення суду в нього вилучили тварин. Мавпу влаштували у ветеринарній клініці Київського зоопарку.
Нагадаємо, раніше була заборонена діяльність вуличних фотографів, які промишляють на кримських набережних та пляжах, жорстоко експлуатуючи диких тварин. Зокрема, в Криму заборонено фотографуватися влітку з дикими тваринами. Відповідну постанову прийняв парламент АР Криму.
Де стають найкращими «технарями»?
Кращим технологічним ВНЗ України за підсумками 2007 року названо Національний лісотехнічний університет України. Такі результати оцінки якості українських ВНЗ, проведеної фахівцями кафедри ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика», повідомляє «Лігабізнесінформ». Кожен навчальний заклад, що брав участь у рейтингу, оцінювали за показниками науково-педагогічного потенціалу, якості підготовки студентів і визнання ВНЗ за кордоном. Лідер рейтингу дістав загальну оцінку 22,6 бала, завдяки, в основному, своєму науково-педагогічному потенціалу. Друге й третє місце посіли відповідно Одеська національна академія харчових технологій із загальною оцінкою 18,3 бала і Київський національний університет технологій та дизайну — 18,2 бала. На четвертій і п’ятій позиції виявилися Національний університет харчових технологій (14,6) і Одеська державна академія холоду (8,8). У десятку кращих увійшли також: Мукачівський технологічний інститут (8,5), Харківський державний університет харчування і торгівлі (6,4), Черкаський державний технологічний університет (6,1), Українська академія книгодрукування (5,3) і Український державний хіміко-технологічний університет (4,8).
В Одесі знайшли античне селище
Під Приморським бульваром в Одесі знайшли залишки античного селища, яке датується V — першою чвертю III сторіччя до нашої ери, повідомляє «Лігабізнесінформ». Археологи вже виявили залишки стін, які колись існували, уламки амфор і подібне. Історики зазначають, що на бульварі розкопали відразу два часових шари: IV—III ст. до н. е. й більш стародавній: V—VI ст. до н. е. Очевидно, приморська територія заселялася декілька разів. Проте античні автори не зберегли для нащадків навіть назви цього поселення. Роботи археологів закінчаться разом із реконструкцією Приморського бульвару. Але вже зараз міська влада разом із ученими вирішують, як сконструювати купол над розкопками після закінчення ремонтних робіт. Це потрібно для того, щоб зберегти місто під містом, — в майбутньому ще одну пам’ятку Одеси. Сьогоднішні роботи на бульварі — це продовження дослідження, яке офіційно почалося 1967 року, коли після війни в місті прокладали нову комунікаційну систему. Приморський бульвар ще з кінця XVIII ст. відомий як археологічний об’єкт. Неподалік від нього, біля Оперного театру, вже знаходили античні залишки.