У Львові читатимуть лекції з культури мовлення
Головне управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації організувало читання лекцій з культури мовлення, історії мови та соціолінгвістики для вчителів-предметників та учнів загальноосвітніх шкіл. Проект стартував 11 жовтня і триватиме до кінця року. Як повідомили «Дню» в Управлінні освіти ЛОДА, мета заходу — утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, вдосконалення навичок майстерного володіння словом та утвердження активної громадянської позиції населення України. До читання лекцій залучено відомих місцевих мовознавців, літераторів та істориків, зокрема доцента кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» Ірину Фаріон, поета, лауреата Шевченківської премії Романа Лубківського, доктора філологічних наук, завідувача кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка Василя Лизанчука, доктора філологічних наук, професора кафедри телебачення і радіомовлення Франкового університету Олександру Сербенську, письменника, есеїста, літературознавця, історика, старшого наукового співробітника відділу нової історії Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України Петра Шкраб’юка, керівників гуртків Малої академії наук. Тематика лекцій, вважають керівники освіти Львівщини, є актуальною в сучасному мовному просторі, вона висвітлює питання історії української мови, культури мовлення, а також аспекти нормативного ділового мовлення і практичної стилістики, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
На Сумщині відкрили дитячий футбольний центр європейського зразка
15 жовтня у Сумах розпочав роботу новий дитячий футбольний центр «Барса» на тисячу вихованців. Передбачається, що тут тренуватимуться школярі віком від 6 до 15 років. Запорукою їхньої успішної підготовки мають стати найсучасніші умови, які дозволять розвинути здібності та реалізувати спортивний потенціал. До структури футбольного центру входять чотири поля зі штучним покриттям, трибуни для глядачів на тисячу місць, роздягальні, спортивна та фітнес-зали, методичні кабінети, прес-центр, зона відпочинку. Все це дозволяє проводити матчі між командами Першої ліги. У перспективі планується створення філій футбольного центру в районах Сумської області, що дозволить залучити до найпопулярнішого виду спорту орієнтовно п’ять тисяч хлопчиків. До кінця поточного року такі філії розпочнуть роботу в Конотопі та Шостці. Відкриття ще трьох заплановано на наступну весну. На сьогодні вже укладено угоду про співпрацю з футбольною академією «Брюгге», яка залучатиме юних футболістів — вихованців «Барси» — до провідних футбольних клубів Європи, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
Палац Любомирських і фотографія
На Рівненщині відкрився вже традиційний Міжнародний салон художньої фотографії. Його учасниками стали 356 авторів із 46 країн. На розгляд журі, у якому працювали знані фотохудожники з Італії, Росії та України, подали понад чотири тисячі робіт. Найкращі з них визначали в шістьох номінаціях — фотоарт, футбол, портрет, вода, природа та вільна тема. У результаті Гран-прі поїде в Аргентину — найвищу нагороду виборов тамтешній фотохудожник Рауль Віллалба за фото The dance of Venus. «Нинішньою окрасою «Фотовернісажу на Покрову» 2012 є те, що він відбувається в Палаці Любомирських, на теренах Дубенського державного історико-культурного заповідника, — коментує автор проекту, фотохудожник і видавець Олександр Харват. — Причин для цього достатньо. Так, цьогоріч тутешній замок святкує 520-річчя. До того ж у містечку Дубно ще століття тому налічувалося аж сім фотоательє. Тобто вже тоді воно було центром фотомистецтва. Насправді ж організовувати масштабні культурні події саме в невеличких містах — це європейська традиція, яку цього разу підтримали і ми». Повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.