Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

3 червня, 2008 - 00:00

Розвивати туризм треба... в Чорнобильській зоні

Міністр з надзвичайних ситуацій Володимир Шандра заявив, що туризм у Чорнобильській зоні треба розвивати. «Треба, щоб усі бачили це горе. Ми повинні показувати зону — Прип’ять, села. Зона шкідлива, високий радіаційний фон. Але фірма, що везе людей, мусить відповідати за безпеку туристів і прокладати маршрути в безпечних місцях. А МНС відповідає за збереження культурної спадщини в Чорнобильській зоні», — сказав Шандра.

У Києві відбувся Міжнародний турнір з самбо

31 травня вперше в Україні пройшов Міжнародний турнір з бойового самбо TEZ TOUR CUP серед клубних команд, повідомляє «Кореспондент». За інформацією організаторів змагань, турнір з бойового самбо (вільна боротьба) є фінальним етапом відбірних міжнародних турнірів, за підсумками яких були відібрані найсильніші європейські клуби. Змагання відбулися під егідою Всесвітньої Федерації бойового самбо. Міжнародний турнір був організований на честь видатних українських спортсменів-єдиноборців, які своїми перемогами прославляють Україну на весь світ.

Купатися чи ні?

Тоді як одеська міська СЕС запевняє, що з водою біля берегів Південної Пальміри усе гаразд, екологи заявляють, що рівень стафілококу й кишкової палички у воді перевищує норму в 400 разів, повідомляє АМІ «Новости-Украина». Першим на сполох почав бити президент громадської організації «Південно-український екологічний союз» Валерій Осипов: «Зважаючи на думки вчених і лікарів, купатися можна буде десь з 20 вересня, оскільки на початку весни «Інфоксводоканал» скинув у море близько 600 тисяч кубометрів неочищених фекальних вод, а для їхнього природного розкладання треба приблизно 200 днів», — сказав він. Тим часом, міська влада екологам не вірить. Начальник управління екологічної безпеки Одеської міськради Ігор Дербоглав говорить, що на всіх пляжах купатися можна.

Дослідження води на одеських пляжах проводила ще одна організація — Одеський науково-дослідний інститут медицини транспорту. Результати, отримані там, підтверджують заяви еколога Валерія Осипова. «Вміст кишкової палички становить від 35 000 до 41 000 колііндекс при нормі 1000 колііндекс. Це не означає, що всі поголовно захворіють, але при такому вмісті кишкової палички дуже високою є ймовірність присутності у воді інших хвороботворних бактерій», — говорить завідувач лабораторії гігієни довкілля інституту Наталія Петренко. Поки міська влада й екологи сперечаються, пляжний сезон, що розпочався 1 травня, набирає обертів. Відпочивальників більше турбує не якість води, а те, як до неї дістатися. Адже на узбережжі з’являється дедалі більше будівництв, що закривають доступ до моря.

На оздоровлення та відпочинок дітей виділили 17,6 млн. грн.

Розпорядженням уряду N776-p від 28 травня поточного року виділено 17,6 млн. грн. на оздоровлення та відпочинок дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, дітей-інвалідів, дітей працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців, журналістів, шахтарів, які загинули під час виконання службових обов’язків, а також дітей із малозабезпечених сімей, талановитих і обдарованих дітей, учасників дитячих творчих колективів. Як повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів, будуть розширені заходи щодо організації різних видів відпочинку дітей, у тому числі відвідування ними театрів, музеїв, виставок, картинних галерей, інших культурних і художніх закладів. Планується проведення туристичних подорожей регіонами України для ознайомлення з видатними пам’ятками історії. Особлива увага приділятиметься пропаганді здорового способу життя, залучення дітей до занять фізкультурою та спортом. Як і в попередні роки, при загальноосвітніх навчальних закладах у червні—липні працюватимуть шкільні табори.

2007 року держава виділила на літнє оздоровлення дітей вказаних категорій 12,5 млн. грн. Влітку того ж року в системі освіти працювали понад 16 тисяч різних оздоровчих закладів, оздоровлені майже два мільйони дітей.

На Кіровоградщині з’явилися «кінні маршрутки»

На Кіровоградщині селяни їздитимуть на маршрутних бричках, запряжених кіньми. Безкоштовно, за рахунок влади, вони зможуть поїхати на ринок або один до одного в гості. Як повідомляє «Перший національний», у восьми селах дуже цьому зраділи. Селяни кажуть, що залізати на вози їм не звикати, а запропонований транспорт дуже доречний.

Автобуси між навколишніми селами їздять один—два рази на тиждень, а водії маршруток у віддалені села їхати не хочуть через малі прибутки й бездоріжжя. На власний автобус, а головне — бензин, у сіл не вистачає грошей. Тому ідею створити громадський гужовий транспорт підказало саме життя.

За попередніми підрахунками, на все потрібно менше 20 тисяч гривень. Третину коштів витратять на коня. Його куплять у племінному господарстві. Головні турботи — карета, розрахована на 12 пасажирів. Її виготовляють для всіх сезонів. Влітку в ній повинно бути не жарко, взимку — не холодно. Якщо гужовий транспорт стане популярним, зроблять літній і зимовий варіанти. На Кіровоградщині — півтисячі сільських рад. Більшість із них не мають власного транспорту.

Газета: 
Рубрика: