Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

22 травня, 2008 - 00:00

Львівські бездомні зможуть заробити собі на життя

У Львові одна з громадських організацій презентувала перший номер вуличного видання під назвою «Просто неба». Тепер будь-який безпритульний може взятися за його реалізацію й отримати з кожного проданого журналу 1,5 грн. Як повідомляє «Лігабізнесінформ» iз посиланням на «5 канал», на сьогоднішній день розповсюджувати видання вже погодилися вісім львівських безпритульних. Перші 20 номерів бездомним дають безкоштовно, а зібравши певний капітал, вони зможуть купувати у видавців журнал за півціни. Однак розповсюджувачам належить дотримуватися декількох умов. Зокрема, вони мають бути ввічливими, тверезими, мати більш-менш акуратний зовнішній вигляд і не перевищувати ціну, зазначену на обкладинці. Редактор «Просто неба» Мар’яна Соха розповіла, що це не львівське ноу-хау, оскільки у світі існує понад 400 подібних вуличних видань. За її словами, цей проект — можливість нужденним людям заробити собі на прожиття. На її думку, це є альтернативою безкоштовному роздаванню їжі, оскільки ці акції привчають бездомних до паразитуючого способу життя. За словами М. Сохи, презентований журнал має соціально-культурний напрямок. Крім того, писати у видання може кожний бажаючий. Таким чином, журнал планують видавати раз на місяць. При цьому ініціатори проекту коштів для наступного номера поки не знайшли. Нагадаємо, що раніше заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Ірена Кільчицька зазначала, що зараз уже розроблено проект розпорядження КМДА про затвердження міських заходів для соціального захисту осіб без постійного місця проживання. При Київській міській клінічній лікарні №1 для них відкрили спеціальне відділення з окремим входом на 30 ліжкомісць.

Засуджено організатора вирощування у парниках голландських конопель

У Запоріжжі до п’яти років позбавлення волі засуджений організатор злочинної групи, яка вирощувала в парниках коноплі з насіння, завезеного з Голландії, передає УНIАН зi посиланням на прес-службу УСБУ в Запорізькій області. Вирок лідерові організованої злочинної групи виніс Апеляційний суд Запорізької області. «Кримінальну справу щодо групи наркоділків було порушено в липні 2007 року Управлінням СБУ в Запорізькій області, співробітники якого встановили, що двоє учасників групи одержували з Голландії селекційне насіння конопель з високим вмістом психоактивної речовини і за допомогою спільників вирощували з них наркотичні рослини в побудованих в Чернігівському районі Запорізької області парниках загальною площею близько 1000 квадратних метрів», — повідомили в УСБУ. Чотирьом членам групи інкримінувалося скоєння злочинів, передбачених ч. 3 ст. 307 і ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, зберігання і збут наркотичних речовин; посів або вирощування снодійного маку або конопель). Місцевий суд Шевченківського району Запоріжжя засудив усіх до позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років iз випробувальними термінами, проте Апеляційний суд Запорізької області за поданням прокуратури змінив вирок лідерові групи — засудив його до п’яти років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Від браку фізкультури в світі щорічно вмирає 2 млн. людей

Щорічно в світі щонайменше 1,9 млн. людей помирає від хвороб, зумовлених недостатньою фізичною активністю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у Європі та Центральній Азії жертвами малорухливого способу життя стає понад 600 тис. осіб на рік. Як повідомляє Центр новин ООН, 2002 року ВООЗ заснувала міжнародний день «Рух — це здоров’я», який відзначається 10 травня в багатьох країнах iз метою пропаганди користі фізичної активності для здоров’я і благополуччя людей. Фізична активність, не менш 30 хвилин на день, 5 разiв на тиждень, знижує ризик розвитку поширених неінфекційних захворювань. Цього року ВООЗ приділила особливу увагу соціальній нерівності в питаннях фізичної активності. Адже не є таємницею, що в багатьох країнах доступ до спортивних залів і клубів — це задоволення, яке не кожен може собі дозволити. Експерти ВООЗ підкреслюють, що умови і засоби для фізичної активності повинні бути легко доступними, прийнятними в контексті місцевих культурних традицій, привабливими та зручними. Згідно з дослідженнями вчених, за тривалістю життя Україна посідає передостаннє місце в Європі, через те, що українці ігнорують здоровий спосіб життя, не займаються фізичною культурою.

Київ уперше прийматиме чемпіонат Європи з фехтування

З 5 по 10 липня столиця України вперше прийматиме чемпіонат Європи з фехтування. Як повідомили «Дню» в Національному олімпійському комітеті, близько 1000 спортсменів з 40 країн зберуться у київському Палаці спорту, щоб визначити найсильнішого на європейському континенті. На Чемпіонаті буде розіграно 12 комплектів нагород у 3-х видах зброї (шпага, шабля і рапіра) серед чоловіків та жінок у командному та індивідуальному заліках. Хоча відбір на Ігри XXIX Олімпіади у фехтувальників уже завершився, інтерес до змагань буде великим. Адже на кількість очок, набраних у цьому турнірі, вплине й жеребкування в Пекіні. Організатори запевняють: не дивлячись на те, що цей вид спорту є досить технічно складним для проведення, сам Чемпіонат пройде на високому рівні й буде відповідати всім вимогам Міжнародної федерації фехтування. За інформацією НОКу, рішення про проведення чемпіонату Європи з фехтування у Києві було прийнято на конгресі Європейської конфедерації фехтування 5 липня 2006 року. Окрім столиці України, на проведення континентальної першості претендували Італія і Болгарія, але більшістю голосів (24 проти 12) право проведення чемпіонату Європи віддали Києву.

Газета: 
Рубрика: