Збільшено видатки на оздоровлення та відпочинок сільських дітей
Понад 10,5 млн. гривень (вдвічі більше, ніж торік) передбачено в Державному бюджеті на 2008 рік на оздоровлення та відпочинок дітей працівників агропромислового комплексу. Відтак, гідний відпочинок матимуть майже 24 тис. з них, передає департамент комунікацій влади та громадськості cекретаріату Кабінету Міністрів України. Поточного року бюджетна частка оплати середньої вартості путівки для сільських дітей тривалістю 18 днів збільшена до 440 гривень. Пільгові путівки надаватимуться дітям шкільного віку, якщо один із батьків їх працює у сільській місцевості. Зокрема, у фермерському чи особистому селянському господарстві, у виробничих, переробних підприємствах, в організаціях сільського будівництва, меліорації, хімізації, пошти та соціальної сфери. У першу чергу оздоровлюватимуться діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, чорнобильці, діти-інваліди, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають у дитячих установах, навчальних закладах. Цю ж категорію доповнено й вихованцями дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. У 2007 році за даною бюджетною програмою було оздоровлено 15,6 тис. дітей, з них діти працівників: соціальної сфери — 2,5 тис. осіб (16%), фермерських і особистих селянських господарств — 3 тис. (19%), виробничих та переробних підприємств — 7,5 тис. (48 %), підприємств будівництва, меліорації та хімізації — 0,9 тис. (6%), дітей-сиріт — 1,7 тис. осіб ( 11%).
Молебен по Чорнобилю
У ніч з 25 на 26 квітня відбудеться молебен в пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи, повідомляє «Київ FM». Пройде він біля Меморіального кургану героїв Чорнобиля на території церкви Святого Архангела Михаїла. «З 25 на 26 квітня о першій годині ночі відбудеться покладання квітів та гірлянд до Меморіального кургану героїв Чорнобиля, — розповів заступник начальника Управління у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Віталій Гончар. — Потім тут о десятій годині планується, що прибуде Президент і відбудеться покладання квітів до Меморіального кургану героїв Чорнобиля і біля пам’ятного знака «Воїнам Чорнобиля» на проспекті Миру, 16».
Податок за відпочинок за кордоном може стати дійсністю
Незабаром українським туристам, які бажають виїхати за кордон, можливо, доведеться платити збір, повідомляє Лігабізнесінформ. Відповідний Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про оподаткування послуг у сфері туризму)» N2389 від 17 квітня 2008 року запропонував на розгляд Верховної Ради народний депутат від фракції БЮТ Павло Костенко. Проектом пропонується запровадити туристичний збір для осіб, які здійснюють поїздку до іншої країни не для ведення якоїсь оплачуваної діяльності й із зобов’язанням покинути країну або місце перебування в зазначений термін. Розмір туристичного збору пропонується встановити залежно від країни перебування, але не більше п’яти неоподатковуваних мінімумів (85 гривень). Від сплати туристичного збору, згідно з проектом, звільняються діти віком до 16 років, інваліди I і II груп і особи, які їх супроводжують; ветерани війни й особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту»; чоловіки від 60 років і жінки від 55 років, а також особи, які виїжджають до батьків і близьких родичів, які живуть у країнах СНД. На думку депутата, така пропозиція цілком відповідає як світовій практиці в оподаткуванні осіб, що мандрують за кордон, так і основам податкової політики держави. Також автор проекту переконаний, що збільшення вартості виїзного туризму (за рахунок туристичного збору) зробить вітчизняний турпродукт привабливішим і конкурентоздатнішим, що спонукатиме туристів відпочивати в Україні. У разі ухвалення проекту, закон набере чинності з 1 січня 2009 року.
У світі — 26 млн. біженців
2007 року кількість біженців у світі досягла нової рекордної позначки — 26 млн. осіб. Такі дані оприлюднила Норвезька рада в справах біженців. Як передає Deutsche Welle, згідно з дослідженням, тенденція втечі людей набирає обертів саме там, де в межах певної державної території відбуваються збройні конфлікти. Генеральний секретар Ради Елізабет Расмуссен зазначила: «Сьогодні 26 млн. людей є біженцями. Це найбільша кількість, яку ми коли-небудь реєстрували. Природні катастрофи при цьому не враховували. Рахували лише заручників насильства, порушень прав людини чи військових конфліктів». За словами Е. Расмуссен, найголовнішими донорами людських міграційних потоків були Ірак, Судан і Колумбія. Так, у Колумбії нараховується 4 млн. біженців, в Іраку — 2,5 млн., у Судані — майже 6 млн. Окрім того, норвезький експерт підкреслила, що в більшості випадків винуватець масової втечі — уряд. Комісар ООН у справах біженців Антоніу Гутерреш сказав, що ця доповідь навіває сумну закономірність. «Поза сумнівом, вигнанці та біженці найбільше страждають від наслідків глобальної дорожнечі продуктів харчування. А це викликає гостре зубожіння та суспільні конфлікти, які, своєю чергою, тягнуть за собою нові потоки біженців», — підкреслив комісар ООН. Нагадаємо, громадяни України посідають перше місце серед прохачів притулку в Чехії. Такі висновки можна зробити на підставі статистичних даних Міністерства внутрішніх справ Чехії (за станом на серпень 2007 року).
У космосі виявлено чорну діру, яка перевершує за своєю масою Сонце у 18 млрд. разів
У космосі виявлено надгігантську чорну діру, яка за масою більше за Сонце у 18 млрд. разів. Про відкриття повідомила міжнародна група астрономів з університетів Японії, Фінляндії та Туреччини. За словами фахівців, може йтися про найбільшу чорну діру у Всесвіті, бо за масою вона в 6 разів перевершує відомі чорні діри, що вважалися до останнього часу найбільшими, — передає ІТАР-ТАКС. Виявлений об’єкт розташовано приблизно на віддалі в 3,5 млрд. світлових років від Землі. Повідомляється, що поруч із ним перебуває ще одна чорна діра, масштаби якої становлять 100 млн. сонячних мас. Чорна діра — область у просторі-часі, гравітаційне тяжіння якої настільки велике, що покинути її не можуть навіть об’єкти, які рухаються зі швидкістю світла.