Толока прийде в зоопарк
З 15 квітня у столичному зоопарку розпочнеться «Весняна зоотолока», повідомляє Радіо «Київ FM». Протягом місяця кияни зможуть створювати тут власноруч рослинні композиції. Для цього працівники зоопарку підготують кілька десятків мальовничих місць, де відвідувачі будуть творчо працювати. Найкращі експозиції прикрашатимуть парк упродовж року, а біля кожної з них встановлять табличку з інформацією про автора.
Виробники автомобілів — за чисте повітря
Компанія «Хюндай Моторс Україна» розпочала реалізацію соціального проекту щодо поліпшення екологічної ситуації в Україні. У рамках проекту «Зеленій простір Hyundai» буде висаджено понад 6 тисяч різних дерев у шести містах України з найбільш важким екологічним становищем. Так, проект уже стартував цієї весни в Нікополі (Дніпропетровська обл.) і Кіровограді (Кіровоградська обл.), а продовжиться восени в Мелітополі (Запорізька обл.), Алчевську (Луганська обл.), Макієвці (Донецька обл.) і Кременчуці (Полтавська обл.). За даними Держкомстату України, 2007 року найбільша кількість викидів в атмосферу шкідливих речовин зареєстрована в Донецькій області — 1 мільйон 653 тисячі тонн. Наступними за рівнем забруднення атмосфери за вказаний період стали Дніпропетровська і Луганська області — 1 мільйон 118,8 тисячі тонн і 542,7 тисячі тонн відповідно. У Запорізькій області кількість викидів дорівнює 231,6 тисячі, Полтавської — 100,2, Кіровоградської 20,2 тисячі тонн. Проект «Зеленій простір Hyundai» вже підтримала міська влада Нікополя і Кіровограда, на черзі мерії інших міст. Окрім того, до ініціативи автомобільного дистриб’ютора «Хюндай Моторс Україна» приєдналася популярна українська група «Авіатор» і молода брит-поп команда «34», концерти яких вiдбудуться на підтримку реалізації проекту в містах-учасниках.
Відпочинок на травневі свята подорожчає
Прогноз невтішний: ціни на відпочинок в улюблених країнах українців — Туреччині та Єгипті — в період травневих свят можуть зрости на 35—50%. І якщо Туреччина дорожчає меншою мірою, оскільки Середземне море в цей час ще досить холодне, то цінові пропозиції основних туроператорів по Єгипту відчутно «б’ють» по гаманцю, передає Лігабізнесінформ. Якщо вартість поїздки в п’ятизірковий готель Шарм-ель-Шейха у звичайний час обійдеться в 1500—2000 у.о. на двох, то під час травневих свят вона зростає до 2500—3000 у.о. Відпочинок у Туреччині у звичайний час — від 1700—1900 у.о., а в період травневих свят — до 2000—2300 у.о. відповідно. За інформацією представників українських турфірм, що побажали залишитися невідомими, подорожчання зумовлене не лише підвищеним попитом на тури в цей період, а й підвищенням розцінок авіаперевізниками. Нагадаємо, цього року уряд вирішив дати українцям 9 вихідних на травневі свята.
100 років тому відкрито всесвітньо відому палеолітичну стоянку в Мезині
Чернігівщина славиться великою кількістю визначних історичних та архітектурних пам’яток ХI—ХII та ХVII—ХIХ ст., проте одним iз найдревніших історичних місць є територія Мезинського національного природного парку, де знаходиться близько 50 пам’яток археології. Серед них — всесвітньо відома Мезинська палеолітична стоянка, вік якої нараховує майже 20 тисяч років. Цього року Україна святкуватиме 100-річчя відкриття Мезинської стоянки, де збереглися не тільки елементи побуту та традицій первісних людей, зокрема, полювання мисливців на мамонтів, а й неймовірна знахідка — єдиний у світі палеолітичний оркестр ударних інструментів, зроблений з кісток мамонта. «Усі музеї світу починаються саме із Мезину,— вважає Василь Нечепа, лауреат премії Т.Г. Шевченка, заслужений артист України, кобзар-лірник, старший науковий співробітник Інституту українознавства. — Під час розкопок, які тут проводилися, не було знайдено жодного зразка зброї. Проте на стоянці площею 1200 квадратних метрів учені виявили залишки п’яти жител, споруджених із кісток мамонта, та надвірні вогнища, виробничі ділянки, ями-сховища тощо. На побудову одного тогочасного мезинського помешкання, як підрахували вчені, було використано близько 300 кісток тварин, переважна більшість яких — кістки мамонта». На жаль, досить багато артефактів безслідно зникли. Експерти кажуть, що першою причиною цього є досить низький рівень захищеності території Мезинського парку. До того ж, вони нарікають на безвідповідальність та небажання владних та правових структур допомогти зберегти історичну цінність та цілісність Мезинської стоянки, повідомляє Тетяна БРЮСОВА.
Виявлені сліди динозаврів
Геологи виявили в горах Туркменістану плато динозаврів, передає «Хай Вей». Понад сто закам’янілих слідів найдревніших ящерів досліджені фахівцями на північно-східному схилі гори Гаурдак — у кількох кілометрах від міста Магданли на південному сході країни. «Сліди добре збереглися на кам’янистому плато, розташованому на висоті 750—800 метрів», — повідомив директор Геологічного музею Університету Туркменістану Анатолій Бушмакін. «Уперше сліди динозаврів на території Туркменістану були виявлені наприкінці 60-х минулого століття на Ходжапільському плато, розташованому на північно-західному схилі хребта Койтендаг, що також на сході країни. Там їх приблизно тисяча, і вони бiльш раніші за часом мешкання тварин, ніж на схилі Гаурдаку», — розповів вчений. Він також зазначив, що «колишній і знову відкритий майданчики мешкання динозаврів відділяють сотні кілометрів». За висновками вчених, усі сліди можна віднести до кінця Юрського періоду — 140— 145 млн років тому. Судячи з кількості трьохпалих слідів, тут існували переважно гігантські двоногі травоїдні динозаври — ігуанодони. У середньоазіатському регіоні подібні трьохпалі сліди древніх ящерів виявлені тільки у Центральному Таджикистані, в районі Сарвандського кам’яновугільного родовища біля кишлаку Рават. Схожі сліди динозаврів знаходили в юрських шарах у Північній Америці.