Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

10 квітня, 2008 - 00:00

Найбільший в Україні дзвін установлять в Одесі

В Одеському кафедральному Спасо-Преображенському соборі до його 200-ліття буде встановлено найбільший в Україні дзвін, повідомляє Інтерфакс. Його вага більше 14,1 тонни, а діаметр становить 3 метри. Приводити в рух дзвін буде спеціальне електронне обладнання. Відливка дзвону почнеться найближчої п’ятниці на спеціалізованому заводі у Воронежі. Для його транспортування, за словами голови правління Чорноморського православного фонду Василя Ієремії, буде потрібен спеціальний транспорт. Крім того, за габаритами дзвін не пройде через митні ворота, тому співробітникам митниці доведеться оглянути вантаж і оформити документи поза пунктом пропуску. Ще однією проблемою стане підйом дзвону на другий рівень собору, тобто його діаметр практично збігається з розмірами вікна. Відновлення ж собору планується завершити до 19 серпня. Цього дня відзначатиметься храмове свято — Преображення Господнє. До цієї дати планують завершити три іконостаси, для центрального написати вісім ікон. Хто працюватиме з центральним, мармуровим, іконостасом, поки невідомо. Зліпки з уцілілих фрагментів відправлено фахівцям різних країн, в тому числі до Китаю. Замовлення отримає той, хто надішле фрагмент, найбільш схожий на оригінал. Орієнтувальна вартість таких робіт — більше одного мільйона гривень. Написання інших ікон планують продовжити 2009 року. Крім того, у соборі відкриють безкоштовну бібліотеку, комп’ютерні класи і недільну школу для всіх охочих.

Найбільшу писанку зроблять севастопольські дітлахи

У Севастополі, в дитячому містечку «Лукомор’я», до свята Великодня планують встановити рекорд України — створити найбільше в країні великоднє яйце, повідомляють АМІ «Новини — Україна». Розписуватимуть трьохметрову конструкцію у вигляді яйця діти. «Це буде найбільше в Україні пасхальне яйце. Ми зараз вже доробляємо конструкцію, запросили дітей для масового розписування яйця. Звичайно, яйце діти розписуватимуть під керівництвом професійних художників», — повідомив один з організаторів Микола Помогалов. Фіксуватимуть севастопольський рекорд представники Книги рекордів України. До речі, в дитячому містечку «Лукомор’я» вже встановлено п’ять рекордів України: створено найбільший букет, найбільший бутерброд із червоної ікри, відкрито постійно діючий вогненно-водний фонтан, зроблено вогненну ялинку, а також ялинку з комп’ютерних мишей.

Ловлю риби — під контроль

У Запорізькій області співробітники міліції посилили контроль за виловом і продажем риби на ринках, повідомляє Інтерфакс. Як повідомили в обласному управлінні Міністерства внутрішніх справ, з квітня по червень у зв’язку з початком нересту накладається ряд обмежень на риболовлю. Працівники водної міліції здійснюють постійне патрулювання акваторій Дніпра і Азовського моря. З початку квітня на водоймищах Запорізької області затримано 24 браконьєра, у яких вилучено сотні кілограмів риби, яка готувалася до нересту. Браконьєри промишляють на човнах, використовують звичайні сіті, «путанки», «електровудки». Паралельно з наглядом за водними об’єктами, підрозділи міліції громадської безпеки відпрацьовують ринки. Під час перевірок тільки минулими вихідними було складено більше десятка протоколів щодо громадян, які намагалися збути незаконно виловлену рибу. Щодо затриманих браконьєрів порушено кримінальні справи за ст. 249 Кримінального кодексу України, міра покарання — штрафні санкції. Проте самі співробітники міліції вважають, що закон дуже м’який до порушників, оскільки передбачає лише адміністративну відповідальність. У більшості випадків штрафи швидко компенсуються новими уловами. Реальний шанс посадити браконьєрів за грати виникає тільки при доведенні повторних випадків незаконного лову, або при таких видах браконьєрства, які є способами масового винищування риби. У цих випадках Кримінальний кодекс передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до трьох років.

Українські ВНЗ повинні припинити русифікувати молодь

Так вважає Міністр освіти й науки Іван Вакарчук. Як передає «5 канал», він повідомив, що у половині ВНЗ України викладання ведеться російською мовою. Водночас три чверті 11-класників цього року виявили бажання пройти зовнішнє тестування українською. Це, на думку І. Вакарчука, свідчить про те, що більшість хоче чути лекції державною мовою. Він повідомив, що найближчим часом міністерство планує видати нові україномовні підручники для вищої школи, а від викладачів вимагатиме перекласти свій курс українською. Виняток буде зроблено лише для немолодих професорів, які вже неспроможні оволодіти державною мовою. Повністю українізувати вищу освіту планується за три роки.

Газета: 
Рубрика: