Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

13 березня, 2008 - 00:00

В Україні вимагають створити міністерство українізації

Громадський комітет з українізації вимагає створити в Україні міністерство українізації, повідомляє «Лігабізнесінформ». Як заявив голова новоутвореного комітету Ростислав Новоженець, в Україні порушуються права українців щодо використання української мови в усіх сферах життя. В результаті Громадський комітет з українізації звернувся до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням вивчити ситуацію й усунути порушення прав українців у використанні української мови.

Голова Громадського комітету з українізації також сказав, що звертався до різних державних установ з проханням надати інформацію про кількість українців у складі вищих органів державної влади України — Верховної Ради та Кабінету Міністрів, однак йому, за його словами, відмовили. Разом із тим, за даними активіста, в Україні українською мовою виходять лише 32% газет, 17% журналів, а українські книжки становлять лише 40% бібліотечного фонду. У той же час, варто зазначити, що з’їзд депутатів усіх рівнів у Сєверодонецьку (Луганська область), що відбувся 1 березня, на порядку денному поставив питання про захист прав російськомовного населення, НАТО й місцеве самоврядування.

Крим заново озеленять

У Криму розпочали посадку багаторічних культур. На даний момент під закладку нових садів і виноградників підготовлено грунт площею 1571 гектарів, повідомляє «Кореспондент». На початок березня посаджено 357 гектарів багаторічних культур, що складає 16% від запланованих обсягів їх посадки на 2008 рік. Автономія планує відновити втрачені площі садів і виноградників. Так, Міністерство аграрної політики АР Крим підготувало проект ухвали Ради міністрів АРК, направлений на безумовне виконання прогнозних завдань щодо посадки багаторічних насаджень на 2008 рік відповідно до цільової Програми розвитку садівництва і виноградарства на 2006—2010 роки. Як повідомлялося раніше, винороби Франції зацікавлені у співпраці з Україною, зокрема, в сфері виробництва марочної продукції.

Коли в селі менше ніж 50 дворів — воно приречене

Бо в такі села на Луганщині (а їх тут нараховується 166) газ не підводитиметься. Про це заявив заступник начальника управління містобудування й архітектури Луганської облдержадміністрації Григорій Мазур. Окрім цих «неперспективних» сіл, які планується опалювати електрикою, 240 сільських і шахтарських населених пунктів чекають на прихід «блакитного палива». Для цього необхідно збудувати понад 1240 кілометрів підвідних газопроводів орієнтовною вартістю на сьогодні близько 200 млн. грн. Якщо Луганській області буде виділено субвенцію в розмірі 126 мільйонів грн., тоді, стверджують фахівці облдержадміністрації, до 2012 року всі «перспективні» населені пункти зможуть отримати у квартири газ. Ну, а якщо не зможуть, то... в недалекому майбутньому може статися так, що кількість «неперспективних» сіл на Луганщині зросте, що значно полегшить роботу й газівників, і обласних чиновників, повідомляє Володимир МАРТИНОВ, Луганськ.

Українська біатлоністка виборола «золото»

Кілька днів тому Валентина Шевченко перемогла в гонці на 30 км на етапі Кубка світу в Осло, повідомляє «Кореспондент». Її перевага над срібною призеркою шведкою Шарлотою Каллой склала 14,5 секунди. Третє місце зайняла німкеня Клаудіа Нюстад, що програла Шевченко 19 секунд. На перемогу цілком могла розраховувати норвежка Тереза Йохауг, яка показала кращий час на декількох контрольних відмітках. Так, за п’ять з половиною кілометрів до фінішу вона випереджала українську суперницю на 7,8 секунди. Активність Терези вийшла їй боком — ближче до фінішу швидкість її пересування на трасі помітно знизилася. І фаворитки поліпшили час Йохауг одна за одною. Одна година 24 хвилини і 14 секунд — з таким часом отримала перемогу Валентина Шевченко.

Алупкінській заповідник забудовують незаконно

У межах Алупкінського палацово-паркового музею-заповідника з’явилося безліч самовільно зведених об’єктів. Це трапилося через те, що дирекція заповідника не може оформити паспорт території однієї з визначних пам’яток Криму, повідомляє УНІАН. За інформацією Рахункової палати Верховної ради Криму, на території в 0,43 гектара паркового музею розташовується низка комерційних об’єктів — кафе, організація рибалок, кабінет офтальмолога і навіть житловий будинок. Примітно, що деякі об’єкти з’явилися в заповіднику з дозволу влади Алупки. На думку депутата Ігоря Лукашева, у ситуації, що склалася, винна дирекція Алупкінського палацу, яка, одержавши державний акт на землю в 1995 році, до цих пір не може оформити паспорт об’єкту, посилаючись на складнощі, властиві курортним регіонам. Як з’ясувалося, у жовтні 2006 року музей- заповідник перерахував Державному науково-дослідному інституту 91 тисячу гривень для отримання паспорта та історико- архітектурних довідок. Проте ці документи у заповідника досі відсутні. Наразі Рахункова палата зобов’язала дирекцію музею передати в Генпрокуратуру дані про рішення виконкому Алупки щодо згоди на будівництво об’єктів у межах заповідника.

Навесні в армію призвуть майже 22 тисячі юнаків

Кабінет Міністрів України затвердив кількість громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу у квітні — травні цього року з Автономної Республіки Крим, областей, а також з Києва і Севастополя, повідомляє «Кореспондент». Таким чином, Міноборони планує призвати 21 тисячу 600 громадян на строкову військову службу у квітні-травні з усіх регіонів України, що на 8 тисяч 310 осіб менше, ніж навесні минулого року (нагадаємо, що навесні минулого року призову підлягали 29 тисяч 910 громадян). Уряд також затвердив загальні обсяги видатків для проведення весняного призову на строкову військову службу. Зокрема, загальний обсяг видатків становить більше, ніж 2,5 мільйона гривень, у тому числі для Збройних Сил — 1 мільйон 852 тисячі гривень, для внутрішніх військ МВС — понад 700 тисяч, для Державної спеціальної транспортної служби — понад 111 тисяч.

Газета: 
Рубрика: