Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

1 березня, 2012 - 00:00

Уряд пропонує дати спокій стрілкам годинника

Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради законопроект «Про порядок обчислення часу на території України». Проект закону, текст якого розміщено на сайті ВР, на території України передбачає запровадження часу другого годинного поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки. У разі ухвалення законопроекту як закону й підписання його Президентом України він набере чинності з 1 листопада 2012 року, повідомляє УНІАН. Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, на сьогодні порядок обчислення часу на території України визначений постановою Кабміну №509 від 13 травня 1996 року, відповідно до якої запроваджено такий порядок обчислення часу на території України: час другого годинного поясу (київський час) із переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня, о 3-й годині, на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня, о 4-й годині, на 1 годину назад. У пояснювальній записці також зазначено, що у зв’язку із проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року й потребою завчасного інформування європейської спільноти про зміну порядку обчислення часу в Україні за результатами наради було внесено й підтримано пропозицію щодо залишення на відповідний період чинного в Україні порядку обчислення часу, визначеного постановою Кабінету Міністрів №509 від 13 травня 1996 року. Отже, запропоновано перевести годинникову стрілку навесні на літній час, а восени — скасувати дію літнього часу й уже не переводити годинникової стрілки, тобто запровадити на території України час другого годинного поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки, як передбачено в проекті закону.

У Львові неповносправним полегшують доступ до медзакладів

Зокрема, на перших поверхах поліклінік спеціально для обстеження осіб із особливими потребами облаштовано оглядові кабінети. Про це «Дню» повідомив керівник львівської медицини Володимир Зуб: «У цих кабінетах у визначені дні таких людей оглядають спеціалісти, відтак інвалідам уже немає потреби підніматися на різні поверхи для огляду лікаря. Таку ж практику запроваджуємо у дитячій лікарні». Водночас, за словами В. Зуба, для маломобільних груп населення в міських закладах охорони здоров’я встановлено 33 пандуси, для спинальних хворих облаштовано 40 санвузлів. У будівлях, де приймають пацієнтів, вмонтовано кнопки виклику медперсоналу. Чимало зроблено й для незрячих. Наприклад, у приміщеннях медустанов встановлено звуковий сигнал типу «Метро», який покращує орієнтування у просторі, для слабкозорих при вході до медичних закладів сходи позначено яскравими жовтими смугами, шрифтом Брайля виготовлено таблички з назвами реєстратур, кабінетів тощо. Також у рамках проекту «Почуй мене!» операторські місця на станції швидкої медичної допомоги обладнано спеціальним забезпеченням для реєстрації та транслювання смс-повідомлень львів’ян із вадами слуху і розладами мовлення, створено інформаційну базу із зазначенням номера мобільного телефону нечуючих та анамнезу, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

«Парад» — потішив!

Київ блискуче провів знаменитий турнір зі спортивних танців «Парад надій», де майже тисяча пар зійшлися в рівній боротьбі за кубки, медалі й глядацькі симпатії, 25 і 26 лютого 2012 року в «КиївЕкспоПлаза»: столиця приймала XXIII Міжнародні відкриті змагання зі спортивних танців «Парад надій». Це — один із популярніших танцювальних турнірів у світі, де спортсменів насамперед приваблює чемпіонат Європи латиноамериканською та європейською програмами, а також програмою десяти танців, ініційованою президією Міжнародної асоціації спортивного танцю. Суддівській бригаді, до якої ввійшли багаторазові чемпіони Європи і світу з Англії, Шотландії, Італії, Німеччини, Канади, Франції, Росії, Вірменії, Швейцарії! До Києва приїхало майже дві тисячі спортсменів із Росії, Молдови, Ірландії; дуже яскравим представництвом відзначилися українці. Так, наприклад, спортсмени з Боярки (Київщина) Пужайло Юрій і Ілляш Євгенія днями повернулися з російського турніру Dance-Platz- 2012, де стали чемпіонами світу за латиноамериканською програмою в категорії «Юніори 1», С-клас. Українські спортсмени традиційно були сильними в латиноамериканській програмі. Про рівень їхнього професіоналізму свідчить той факт, що багато хто привіз додому з «Параду надій» кілька золотих медалей. Так, в чемпіонаті Європи (категорія «Молодь», «Юніори 1») Ян Степаненко і Поліна Рябовіл (Україна) двічі піднімалися на вищу сходинку п’єдесталу пошани — як переможці в програмі «Латина» і «Стандарт». Такою ж успішною була і пара зовсім юних спортсменів («Ювенали-1») з Києва Павло Журавльов і Анастасія Лемішко, володарі двох золотих медалей Кубка Києва — у стандартній програмі й латини. Артем і Марина Каташинські («Молодь-1») відвезли до Ірландії два «золота» в чемпіонаті Європи — за програмою десяти танців і стандартною програмою. Візитною карткою «Параду надій» у світі є турнір за кубок «Фокстроту», заснований відомою торговельною мережею «Фокстрот. Техніка для дому». Кубок «Фокстроту-2012» виїхав до Росії з Олександром Волковим і Оленою Кравченко (Голіцино), повідомляє Алевтина БЄЛЕЦЬКА.

У Києві не вистачає медиків і слюсарів

На сьогодні в загальноміській базі налічується близько 11 тисяч вакансій. Із них 42,6% становить потреба в робітничих кадрах, 40,4% — посади для службовців, та 17% — для осіб без кваліфікації, повідомляє «Київ. Коментарі» з посиланням на Київський міський центр зайнятості. До найбільш затребуваних професій серед столичних роботодавців належать лікарі (на зарплату 1073—4000 гривень), медичні сестри (на зарплату 1073—3200 гривень), касири (зарплата 1100—2800 гривень), інженери (зарплата 1200—10000 гривень); вихователі (зарплата 1100—3000 гривень). Серед робітничих професій найбільш затребувані слюсарі (на зарплату 1300—5000 гривень), продавці (зарплата 1073—2500 гривень), водії (зарплата 1500—6000 гривень), машиністи (зарплата 1200—4000 гривень), електромеханіки (зарплата 1400—3000 гривень).

Газета: 
Рубрика: