Українські пенсіонери — дуже працездатні
Нині в країні, вийшовши на заслужений відпочинок, продовжують трудитися близько двох млн. українців. Це майже кожен п’ятий чоловік після 60-ти років і жінка після 55-ти, передає «Кореспондент». Причому щорічно армія працюючих пенсіонерів зростає: за даними Держкомстату, якщо в 2004 році їх було 1 млн. 755 тис. осіб, то в 2006-му — вже на 102 тис. більше. Головна причина, яка штовхає немолодих людей на роботу, — більш ніж скромні пенсії (середня по країні — 588 грн.). На думку представників кадрових агентств, мінімум 30% працюючих пенсіонерів — це ті, хто цілком забезпечений, але через характер не може сидіти без діла. Знайти роботу людині похилого віку нелегко: тільки 30% компаній беруть у штат співробітників пенсійного віку. «Це стосується, в першу чергу, тих посад, де більше цінується досвід, ніж мобільність і креативність, — говорить Наталія Попович, менеджер із підбору персоналу рекрутингового агентства Пропоную роботу. — Невеликі компанії підшукують собі головних бухгалтерів якраз із людей пенсійного віку. Нещодавно влаштували жінку головним бухгалтером на $ 700. Всі були задоволені». Цінуються й фахівці, яких «років 10 уже не модно готувати»: наприклад, технологу металоріжучих верстатів, незалежно від віку, керівники відроджених виробництв готові платити конкурентну зарплату.
300 тисяч дітей не відвідують школу
Україна, як Росія і Туреччина, лідирують за кількістю дітей молодшого шкільного віку, які опинилися поза системою освіти, свідчать результати дослідження ЮНЕСКО, повідомляє УНІАН. За інформацією Центру новин ООН, найкращі показники забезпечення доступу до освіти та її якісті — у Норвегії. За нею йдуть Велика Британія, Словенія, Швеція, Корея та Італія. За окремими показниками низка країн СНД поки що далека від такого успіху. В Україні, Росії, а ще в Туреччині налічується понад 300 тисяч дітей, які не відвідують школу. На заваді стоять низька якість освіти, високі витрати на навчання і високий рівень неписьменності серед дорослих. Не зважаючи на наявні в більшості країн конституційні положення, котрі гарантують безоплатну початкову освіту, багатьом сім’ям учнів державних початкових шкіл так чи інакше доводиться стикатися з проблемою плати за навчання, котра іноді може скласти третину сімейного бюджету. За даними ЮНЕСКО, протягом останніх років у 14 країнах уряди скасували плату за навчання в початковій школі, що забезпечило доступ до освіти дітям з найбільш неблагополучних сімей. В цілому по світу кількість дітей, які не відвідують школу, знизилося з 96 млн. в 1999 році до 72 млн. у 2005 році. Більшість країн, які досягли цілей у сфері освіти або близькі до їх досягнення, знаходяться в Північній Америці і Європі.
Вчені створили унікальні антибіотики та «живу» воду
Дослідники Московської медичної академії ім. І. М. Сєченова створили антибіотик, який при одноразовому його вживанні вбиває хвороботворні бактерії, внаслідок чого пацієнт йде на поправку, передає «Утро.ru». Одноразове вживання ліків за весь період лікування — це справжній прорив у медицині. «Поява подібного препарату зводить до мінімуму можливість погрішностей у лікуванні з провини недисциплінованих пацієнтів, що донедавна частіше за все ставало причиною неефективності багатоденних курсів антибактерійної терапії», — вважає Валерій Свистушкін, професор кафедри хвороб вуха, горла й носа MMA ім. І. М. Сєченова. Така форма вживання ліків набагато полегшить курс лікування. Однак скільки коштуватиме ця диво-пігулка, поки невідомо. Не так давно вчені створили ще одне ноу-хау — так звану «живу» воду, яка, на їхню думку, вбиває хвороботворні організми й здатна прискорювати процес загоєння ран. «Надокислену» воду створили вчені з каліфорнійської компанії Oculus. За результатами одного з проведених експериментів, серед людей, які страждають на діабетичні виразки на нижніх кінцівках, застосування цієї води дало чудові результати: замість звичайних 55 днів загоєння ран у пацієнтів, що вживали цю воду, виразки загоїлися на 12 днів швидше. Вода отримала назву Microcyn і робиться дуже просто: у спеціальне обладнання пропускають очищену воду через напівпроникну сольову мембрану, насичують активними іонами, електрично зарядженими молекулами, які руйнують стінки клітин бактерій. Тканини людського організму при цьому залишаються у безпеці, вода знищує лише ті клітини, які вона може з всіх сторін оточити.