Збільшать фінансування дитячої кардіології
Кабінет Міністрів України вніс зміни у Державну програму з попередження серцево-судинних захворювань на 2006—2010 роки, повідомляє УНІАН. «Зміни передбачають збільшення фінансування на 443 млн. грн. Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології і кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я», — сказав віце-прем’єр міністр ДмитроТабачник. За його словами, з цієї суми близько 100 млн. грн. планується виділити на закупівлю сучасного медичного устаткування і понад 340 млн. грн. — на закупівлю медикаментів для центру, який «повністю забезпечує потреби України в проведенні операцій дітям від народження до трьох років із виправлення патологій серця і подолання серцево-судинних захворювань».
Незалежне тестування — під питанням
МОН України звертається до громадськості з проханням узяти участь в обговоренні введення умов зовнішнього оцінювання при вступі у ВНЗ у 2008 році. Як повідомили у прес-службі відомства, останнім часом туди надійшли звертання ректорів ВНЗ із Харкова, Сум та Одеської області, у яких висловлюються аргументи проти введення зовнішнього оцінювання при прийомі у вищі учбові заклади. Разом з тим, міністерство отримує багато листів і звертань від батьків, педагогів, випускників, студентів на підтримку зовнішнього оцінювання. Тому МОН виносить це питання на обговорення Громадської ради з питань вищої освіти і Суспільної колегії. Сьогодні міністерством розроблено проект Умов прийому в вузи у 2008 році, затвердження якого відбудеться наприкінці грудня 2007 року. МОН звертається до громадськості, вчителів, студентів, батьків із проханням активно брати участь в обговоренні цього проекту.
Пішки — на край світу
Чернігівський мандрівник і журналіст, спецкор газет «Сіверщина» та «Біла хата» Олександр Волощук, який в середині липня вирушив у мандрівку російською Північчю, благополучно повернувся додому, повідомляє «Укрінформ». Подорожував він 134 дні, залишивши позаду 19,6 тисяч кілометрів. Двісті шістдесят п’ять з них подолав пішки, решту — автостопом, наземними видами транспорту і навіть вертольотом. Маршрут Олександра пролягав від Кургана до Воркути, включаючи ряд таких відомих північних міст, як Тобольськ, Ханти-Мансійськ, Сургут, Новий Уренгой, Надим, Салехард та багато інших. Олександр Волощук розповів про місця, які відвідував, зустрічі з людьми, що мають чернігівське коріння, пошуки імен і могил чернігівців — жертв політичних репресій. Так, наприклад, в Сиктивкарі йому вдалося роздобути близько 200 прізвищ уродженців Чернігівщини, які були заарештовані і ув’язнені на території республіки Комі. На прохання родичів одного з репресованих земляків, Олександр розшукав і сфотографував його могилу. Ще одній жінці з Чернігова допоміг знайти давно загублену подругу. Особливу увагу мандрівник приділив вивченню історії так званої 501-ї будови ГУЛАГу — «мертвої» залізниці Салехард— Надим—Ігарка, яку в’язні радянських концтаборів будували в 1949—1953 роках. Усі зібрані матеріали Олександр має намір опублікувати, а згодом використати для написання книжки.