Стипендія для обдарованої молоді становитиме 1700 гривень
Київська міська державна адміністрація збільшила розмір 50 щорічних стипендій київського міського голови для обдарованої молоді на 70% кожну, тобто на 700 гривень. Тепер така стипендія становитиме 1700 гривень. Про це говориться в розпорядженні мера Києва Леоніда Черновецького, інформують «Українські новини». Збільшені стипендії виплачуватимуться стипендіатам із січня 2008 року. Отримати грошову допомогу можуть кияни від 14 до 35 років: учні, студенти, викладачі, творча молодь, спортсмени, які зробили особистий внесок у розвиток столичного виробництва, науки, освіти, культури та спорту. Стипендіатів визначає спеціальна конкурсна комісія. У серпні 2005 року Київська міськдержадміністрація заснувала 50 щорічних стипендій київського міського голови для обдарованої молоді в розмірі 1 тисячi гривень кожна.
Життя на волоску
Олі Семенюк — 16 років. Життя для неї лише починається, але дівчині доводиться боротися з тяжкою недугою — раком крові. Боротьбі з хворобою вже віддано цілий рік життя. Зараз у Олі рецидив лімфогранулематозу. Лікарями київських клінік ОХМАТДИТ та Радіологічного центру рекомендовано трансплантацію клітин кісткового мозку як єдиний шанс, можливий для порятунку життя дитини. Їй рекомендовано аутологічну трансплантацію стволових гемопоетичних клітин, тобто аутотрансплантацію, яку можуть провести в Києві. І зібрати для порятунку життя дитини необхідно $20000 — на лікарські препарати та догляд. Зараз Оля проходить курс протирецидивної терапії в Херсоні, потім після досягнення ремісії вона відправиться до Києва на трансплантацію. У Олі Семенюк — лімфогранулематоз, при якому дуже сприятливі прогнози на одужання. У Олі в запасі — чотири тижні. Телефони для довідок у Херсоні: 8(0552)49-24-28 — зав. відділенням Віра Гаврилівна Редькіна. Банківські реквізити (гривня): Одержувач: КБ Приватбанк, м. Дніпропетровськ, МФО: 305299, Код ОКПО: 14360570, Рахунок одержувача: 29244825509100, призначення: для поповнення карти № 4405 3527 4857 1336. Семенюк Тетяна Григорівна, ІНН 2294809900. Безвідплатна фінансова допомога на лікування доньки.
Сорбент для Чорного моря
Українські вчені пропонують екологічно безпечну технологію нейтралізації наслідків розливу нафтопродуктів у Чорному морі, який стався через корабельні аварії у Керченській протоці, передає УНІАН. У Сімферополі активісти Партії зелених України заявили, що у складі сорбенту «Еколан», який розроблено українськими вченими, штами бактерій, які вбирають у себе нафтопродукти. Сорбент можна розпилювати кількома способами: розповсюджувати з повітря (скидаючи речовину з вертольота) або розпилювати з судна. За даними співробітника Інституту сталого розвитку України Олексія Рощина, «один кілограм сорбенту вбирає в себе 10 кілограмів нафтопродуктів». «Зелені» вже звернулися до Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій із пропозицією використати сорбент, однак відповідь із міністерства поки що не надійшла. В той же час російська сторона (спецпідрозділ «Антистихія» Міністерства з надзвичайних ситуацій РФ) уже звернулася до вчених України з пропозицією про співпрацю, заявив Рощин. Нагадаємо, що 11-го листопада внаслідок шторму в Керченській протоці постраждало понад десять суден і в морі опинилося до 2 х тисяч тонн мазуту та 6,8 тисяч тонн сірки. Екологи та «зелені» заявили, що нафтова пляма дрейфує і вже досягла узбережжя Південного берега Криму, і якщо не вжити термінових заходів, то є загроза, що у Криму «курортні сезони будуть зірвані протягом трьох, чотирьох, п'яти років».
Ощадбанк підрахував скільки потрібно грошей, щоб провести ревізію внесків СРСР, що знецінилися
Голова правління Державного Ощадного банку Анатолій Гулей оцінює кошти, необхідні для проведення робіт з інвентаризації внесків громадян, які знецінилися в Ощадбанку колишнього СРСР, у 310 мільйонів гривень. «Незважаючи на те, що прибуток банку цього року очікується у розмірі понад 200 мільйонів гривень, витрати на інвентаризацію заощаджень становлять 310 мільйонів. гривень», — сказав він в інтерв'ю газеті «Дело». Крім того, Гулей зазначив, що це може «знищити» банк. Гулей повідомив, що робота з проведення інвентаризації включає обробку 53 мільйонів рахунків, зустрічі з вкладниками або їхніми спадкоємцями, ідентифікацію вкладів. Голова правління Ощадбанку називає нереальним повернення всіх боргів вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР протягом двох років, як обіцяли політики. Крім того, Гулей рекомендує політикам утримуватися від «висловлювань на цю тему у передвиборчі періоди». «Я спілкуюся з вкладниками банку щодня і знаю, що кожне висловлювання політиків болісно й емоційно сприймається громадянами», — сказав голова правління Ощадбанку.
У столиці відбулися «Ігри чемпіонів»
Часте проведення спортивних змагання та естафети заохочують школярів до спорту, здорового способу життя. Це добре розуміє Національний олімпійський комітет України (НОК), який за сприяння Міністерством освіти та науки України та участі Комісії атлетів провів для школярів 4—11 класів спортивні змаганн «Ігри чемпіонів». Спочатку члени комісії атлетів НОК України, серед яких були Олімпійські чемпіони, Чемпіони світу, Європи та призери Олімпійських ігор, протестували школярів на фізичну підготовку, кмітливість та спортивні здібності. За результатами цих тестувань відбиралися і формувалися команди на заключний Всеукраїнський етап «Крок до здоров'я», що пройшов у Києві. Тому серед претендентів на перемогу були команди з Макіївки (Донецька область), Бахмача (Чернігівська область), Южного (Одеська область), Житомира та Києва. У складі команд брали участь як хлопці, так і дівчата, при чому обов'язковою умовою формування команди було залучення до змагань школярів різного віку. У ролі капітанів виступили відомі спортсмени — Валерій Гончаров, Юрій Білоног, Олександр Крикун, Іван Гешко, Людмила Блонська, Анна Сорокіна, Ірина Краснянська та зірки української естради. У запеклій боротьбі перемогу виборола команда з Макіївки, друге місце посіла команда учнів з Бахмача і на третьому — господарі турніру — кияни, повідомляє прес-служба НОК.
Українське майбутнє гірше за російське на дев'ять позицій
Україна входить до групи країн із середнім рівнем розвитку людського потенціалу. Про це йдеться у доповіді про розвиток людини 2007—2008, що презентував у вівторок у Києві координатор системи ООН і постійний представник ПРО ООН в Україні Френсіс О'Доннелл. За його словами, Україна посідає 76-е місце за рейтингом індексу розвитку людського потенціалу, повідомляє «Інтерфакс». Індекс розвитку людського потенціалу оцінює рівень розвитку людини, використовуючи показники очікуваної тривалості життя, грамотності дорослого населення або освіченості, рівня доходів, що ґрунтується на останніх даних організацій — партнерів ООН та інших офіційних джерел. До цієї ж групи країн із середнім рівнем розвитку людського потенціалу входять, зокрема, Китай (81-е місце), Вірменія (83), Туреччина (84), а також Домініканська республіка (71) і Гамбія (155). Очолюють рейтинг країни з високим рівнем розвитку людського потенціалу — Ісландія, Норвегія, Австралія, Канада й Ірландія. США знаходяться на 12 му місці, а Росія — на 67-му. Завершує групу країн з високим рівнем розвитку людського потенціалу Бразилія (70-е місце). Країни з низьким рівнем розвитку людського потенціалу знаходяться на позиціях 156—177. Завершує цей список Гвіне-Бісау (175-е), Буркіна-Фасо (176-е) і Сьєрра-Ліоне (177-е). За словами О'Доннелла, «щоб Україна досягла кращих показників, треба провести ще дуже і дуже багато роботи».