У Києві за ніч без дозволу зрубали 84 дерева
У ці вихідні, в ніч із суботи на неділю, у сквері імені Василя Стуса, на перетині проспектів Академіка Палладіна та Перемоги, незаконно зрубали 84 дерева. Вирішили пожертвувати цим гаєм заради заправної станції і торговельного комплексу: знищити понад півсотні дерев — це і ялини, й берези, і липи, й акації. Враховуючи те , що поруч, на Окружній дорозі, існує велика заправка, а за сто метрів на проспекті Перемоги теж є невеличка заправна станція, яку за бажання можна сміливо розширити, площа дає змогу. Та й зараз вона, втім, працює напівсили. А торговельних комплексів поблизу й так не бракує, один Novus чого вартий. Заправна станція поблизу будинків — потенційна загроза в разі небезпеки, та ще й випаровування шкідливих речовин. До того ж цей гайок розташований на острівці довкола автомобільних шляхів — у так званій червоній лінії, тобто в забороненій для будівництва зоні. Організація, що орендує цю ділянку, не вивісила інформації на місці проведення будівельних робіт. Але вже загороджує гайок парканом і встановила будку. А охоронці проганяють людей, які цікавляться, що відбувається в зеленій зоні, і погрожують їм. Ще 2003 року там хотіли збудувати заправку, а поряд у парковій зоні із столітніми дубами звести кілька хмародерів. Тоді жителям цього району насилу вдалося обстояти зелений куточок і не дати зрубати дуби — і йому надали статус парку. Завдяки громадській думці вщух і намір спорудити заправну станцію. Тепер знов болячка вилізла назовні. Нещодавно мешканці найближчих будинків провели мітинг протесту проти будь-якого будівництва в цій зоні і вирубування дерев, і їм нічого не залишається, як писати заяви до різних інстанції. Хоча, як засвідчує практика, доки триватиме ця тяганина, спритники можуть встигнути провернути свою справу, повідомляє Ігор ШУРИГІН.
2011 року світ побачило на п’ять тисяч дітей більше, ніж попереднього
Народжуваність в Україні минулого року зросла на 1% попри 2010-й. Про це повідомляють у Державній реєстраційній службі України (Укрдержреєстр), яку цитує Інтерфакс. «Кількість державних реєстрацій народжуваності 2011 року становить 505754. Це практично на 1% більше, ніж було зареєстровано 2010 року», — сказала керівник відділу нормативно-правового та методичного забезпечення діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану громадян Укрдержреєстру Ольга Почекіна. За її словами, минулого року в деяких регіонах народжуваність перевищила смертність, зокрема в Чернівецькій (на 1,4%) та Волинській (на 1,8%) областях, а також у Києві (на 1,8%). Також, за даними департаменту у справах цивільного стану громадян Укрдержреєстру, 2011 року, як і в попередні кілька років, найпоширенішими іменами для хлопчиків були Денис, Дмитро, Максим, Артем, Богдан, Назар, Данило й Роман. Також популярними вже кілька років є жіночі імена Анастасія, Дарина (Дар’я), Аліна, Ангеліна, Софія, Христина й Марія. Ще одна позитивна тенденція: торік попри 2010-й кількість розлучень скоротилася на 51%. Протягом 2011 року в Україні зареєстрували шлюб 355 тисяч пар, що на 16% більше, ніж 2010-го.
Федерація футболу України представила нову екіпіровку команди 2012 року
ТМ Adidas і Федерація футболу України представили екіпіровку для гостьових матчів збірної України з футболу. 2012 року команда гратиме в синій формі із застосуванням оригінального дизайну і провідних технологій. Вперше гравці збірної вийдуть на поле в новій екіпіровці 29 лютого в товариському матчі проти збірної Ізраїлю, повідомляє прес-служба Аdidas. Мотиви історичного національного одягу українців знайшли своє відображення в широкій смузі на грудях гравців: використано жовто-блакитний орнамент, схожий на вишивку хрестиком, а також візерунки у вигляді вишитого дубового листя. На футболці також є офіційні символи країни: Герб України розміщено в центрі смуги і на комірній зоні, а кольори національного прапора можна побачити на окантовці шортів і логотипі Федерації футболу України. Окрім цього, на комірну зону футболки нанесено заклик-гасло «Україно, вперед!». У екіпіровці застосовано такі технології для підвищення спортивних результатів: TechFit(tm) Powerweb, яка запобігає втраті енергії, додає додаткової потужності рухам; ClimaCool виводить зайву вологу з поверхні тіла; ForMotion(tm) — для забезпечення максимальної свободи та точності рухів спортсменів.
Молодість — найкращий час робити бізнес
У видавництві «Житомир» вийшло друге, доповнене видання книжки Михайла Жайворона «По вірі буде вам». Перший наклад, під назвою «Формула успіху», яку читачі і критики охрестили як популярний бізнес-посібник, розійшовся за лічені дні. Молодість, стверджує автор, — найкращий час робити бізнес. На прикладі представника нового покоління українських бізнесменів, наймолодшого члена Асоціації будівельників Житомирщини Михайла Пухтаєвича у книжці простежується, як можна вчорашньому випускникові вузу практично самому, без сторонньої допомоги й стартового капіталу, розкрутити власну справу. Можливо, якась із історій молодого житомирського бізнесмена, а також деяких інших усім нам відомих людей, котрі досягли висот завдяки своїм знанням, талантам, якостям характеру та вірі, надихне вас на позитивні зміни у житті. Або ж підштовхне на рішучий і відповідальний крок — без остраху, незважаючи на світову кризу й несприятливий інвестиційний клімат, розпочати свій бізнес — у сфері будівництва, торгівлі, інформаційних технологій чи мистецтва. Можливо, інша історія успіху допоможе відповісти на ваші власні запитання, визначити життєві орієнтири. «Ми постійно читаємо книги американських мільйонерів, які досягли успіху фактично з нуля. Пора вже і нам писати про своїх людей, нехай не мільйонерів, проте точно не менш розумних, успішних і щасливих», — переконаний автор, повідомляє Наталя ЯВОРСЬКА, «День»