У Дніпропетровську руйнуються школи
Не встигла влада Дніпропетровська ліквідувати наслідки катастрофи на житломасиві «Перемога», як у іншому кінці міста — на пролетарській Чечелівці — впало крило середньої школи №51. Завалилася двоповерхова прибудова до шкільної їдальні, в якій було облаштовано спортивний і актовий зали. На щастя, це сталося о пів на сьому вечора, коли учні, які грали на дворі, вже розійшлися по домівках. Директор школи Наталя Тиха розповідає, що прибудова, зведена з цегли й дерев’яних конструкцій півстоліття тому, внаслідок ветхості була зачинена з грудня 2004 року. Весь цей час у місцевому бюджеті не було зайвих грошей на капітальний ремонт, і учні займалися фізкультурою в малому залі або на відкритому майданчику, як, наприклад, минулої теплої зими. Нарешті в січні нинішнього року кошти виділили, однак справа не зрушила з місця через різні узгодження й тендер у Києві. Лише у вересні, коли вже розпочався новий навчальний рік, з’явилися будівельники з приватної фірми, які близько двох тижнів щось робили в прибудові. Що там сталося — розбирається комісія, оскільки ремонтними роботами, за словами директора, займалося управлінням капітального будівництва Дніпропетровської міськради. Наразі заняття в школі припинили, а руїни прибудови, щоб уникнути лиха, оточені правоохоронцями. По суті, в школі на Чечелівці, де міститься навчально-виховний комплекс, який включає в себе дитсадок і центр дитячої творчості, треба будувати новий спортивний і актовий зал. На це, без сумніву, знадобиться набагато більше коштів, ніж на капітальний ремонт, якого учні та їхні вчителі так довго чекали. Вадим РИЖКОВ, «День».
Кальян буде оголошено поза законом
Куріння кальяну стає глобальною епідемією, констатують представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), повідомляє агентство Медичної інформації. Фахівці стверджують, що такий спосіб куріння зовсім не є безпечною формою використання тютюну і може викликати небезпечне звикання. Неправильні уявлення про шкідливість традиційного східного тютюну призвели до його широкого поширення в останнє десятиріччя, особливо серед молоді. Експерти кажуть, що кальян анітрохи не кращий для вашого здоров’я, ніж звичайні сигарети. Дим, який з’являється при вживанні кальяну, містить численні отрути й небезпечні чадні гази, які можуть стати причиною раку легенів і хвороб серця. Перебування в компанії курців кальяну протягом тривалого часу є для людини, яка не палить, такою ж небезпекою, як і куріння сигарет, і пов’язане з усіма наслідками пасивного куріння. При цьому варто мати на увазі, що дим при курінні через кальян все-таки фільтрується, а пасивний курець вдихає його без будь-якого очищення. Особливо небезпечним є перебування в компанії курців кальяну для дітей і вагітних жінок. Небезпеку збільшують, окрім диму від трубки, також продукти згоряння тютюну, в тому числі окис вуглецю й азоту. Небезпека куріння кальяну не обмежується лише нікотином. Вдихання тютюнового диму в такій великій кількості означає одночасне потрапляння до організму чадного газу, солей важких металів, канцерогенних та інших хімічних елементів у кількості, що шкодить організму. Вода не утримує повною мірою всю «димову хімію». Не є панацеєю і кальян, оснащений мундштуком із фільтром з активованого вугілля або наповнений бавовною. У зв’язку з цим медики попереджають, що, крім шкідливих речовин, що містяться в димі, курці кальяну піддаються ще й іншим ризикам, таким як гепатит і туберкульоз, і тому закликають любителів цієї екзотичної забави використовувати одноразові мундштуки.
Київ забезпечать хоспісами
До кінця наступного року Київ планується забезпечити хоспісами на третину від потреби, повідомила заступник голови КМДА Ірена КІЛЬЧИЦЬКА, передає УНІАН. Нині потреба Києва становить 300 ліжок у відділеннях хоспісу, у місті ж працює два хоспіси на 45 ліжок. У грудні цього року заплановано відкриття нового хоспісу на території онкологічної лікарні на вулиці Верховинній, 3, розрахований на 25 пацієнтів. Протягом наступного року при трьох районах столиці буде відкрито окремі відділення хоспісів на 30 місць кожне і ще одне відділення сестринського нагляду на території психоневрологічної лікарні на Куренівці. Як наголосила І. Кільчицька, прийнято рішення не будувати нові будівлі під ці заклади, а розміщувати хоспіси у відділеннях уже існуючих медичних закладів, проводячи там відповідну реконструкцію.