Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

23 жовтня, 2007 - 00:00

Сергій Бубка став президентом Оціночної комісії МОК

Видатний український спортсмен, Президент Національного олімпійського комітету, член Виконкому та голова Комісії атлетів Міжнародного Олімпійського Комітету Сергій Бубка нещодавно отримав ще одну почесну посаду. Його призначено президентом Оціночної комісії Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) для перших літніх юнацьких Олімпійських ігор 2010 року. Президент МОК Жак Рогге зазначив, що розраховує на цінний внесок Сергія Бубки в цей важливий проект олімпійського руху. — Для мене це велика честь та довіра, — прокоментував призначення Сергій Бубка. — Оціночна комісія є однією із ключових ланок олімпійських ігор, особливо враховуючи те, що юнацькі Олімпійські ігри 2010 року стануть першими у світовій історії. Впевнений, що мій досвід роботи членом Координаційної комісії МОК з підготовки Ігор у Пекіні допоможе мені в цій роботі. За даними МОК, засідання Оціночної комісії відбудеться в швейцарській Лозанні з 6 по 8 листопада. Під час зібрання експерти розглянуть заявки від 11 міст: Алжир (Алжир), Афіни (Греція), Бангкока (Таїланд), Белград (Сербія), Дебрецен (Угорщина), Гватемала (Гватемала), Куала-Лумпур (Малайзія), Москва (Росія), Познань (Польща), Сінгапур (Сінгапур) та Турин (Італія). Після розгляду висновків Оціночної комісії Виконком МОК у грудні визначить міста- кандидати, серед яких усі члени МОК визначать переможця. Нагадаємо, що рішення про проведення юнацьких Олімпійських ігор було ухвалено під час цьогорічної Сесії МОК у Гватемалі. Очікується, що перші Ігри зберуть близько 3 500 тисяч атлетів віком від 14 до 18 років. Спортивна програма складатиметься з видів спорту, що входитимуть до програми Ігор XXX Олімпіади 2012 року в Лондоні, але з обмеженою кількістю видів програм та дисциплін. Прес-служба НОКу.

Київський зоопарк повністю готовий до зими

За словами завідувача науково-просвітницького відділу Кирила Трантіна, підготовка триває вже місяць, а наразі добудовують будинок для фламінго, передає «Радіо Київ». Окрім того, п'ять днів тому народився бізончик. «Раціон тварин збільшений на 30%, що дає їм можливість зустріти холоди повними і веселими. Приходьте до нас у парк поки ще тепло», — запросив Кирило Трантін.

Школярам урізали обіди

Після різкого подорожчання продуктів харчування в українських школах дітям скоротили раціон, зменшивши об'єм порцій. Як повідомляє «5 канал», перше блюдо для школярів важить зараз не 250 грамів, як раніше, а 200. Котлета — не 50, а 30 грамів. «Ми урізуємо порції. Ось, наприклад, у нас сьогодні в меню молочний день. Сирні оладки, вони йдуть 100 гр. у закладці, а ми урізали на 10 грамів. Інакше ми не вийдемо на кінцеву ціну — 3.20», — пояснює шеф-кухар 35- ї київської школи. У місцевих бюджетах на шкільні обіди кошти закладаються в січні й на весь поточний рік. Дирекція комбінатів шкільного харчування запевняє, що вони стримують закупівельні ціни як можуть, але за ринковими не встигають. За яловичину, яка в січні коштувала дев'ять гривень за кілограм, постачальники тепер правлять 23, а за масло замість п'яти — вісім. Виробники скаржаться, що необхідно підвищити ціни на гаряче харчування школярам щонайменше вдвічі — інакше підприємствам просто не втриматися на плаву. Калорійність гарячого шкільного обіду зменшується майже кожного дня. Працівники комбінатів шкільного харчування бояться навіть припустити, якою буде порція, якщо ціни на продовольство зростатимуть й надалі. Вони передбачають, що обід може стати схожим на «легкий сніданок, і то дієтичний».

Характер людини залежить від групи крові

Такий висновок зробили японські вчені. Зокрема, вчений Іошитаке Номе, який провів масштабне дослідження, де взяли участь понад мільйон громадян Японії, передає УНІАН. Які ж риси властиві людям із тією чи іншою групою крові? Перша група. Ті, у чиїх жилах тече кров цієї групи, люблять завжди бути попереду, цілеспрямовані й наполегливі в досягненні цілі. Вони зазвичай правильно орієнтуються в ситуації, тому обирають вірний шлях у розв'язанні проблем. Ці люди впевнені в своїх можливостях. Однак іноді перераховані риси переходять й надмірну амбіційність. Ще недоліком характеру можна назвати ревнивість і суєтність. Друга група. Любителі гармонії й порядку у всьому: душі, відносинах, справах. Вони хороші колеги й партнери, бо вміють знаходити компроміси, неупереджені й доброзичливі. Зазвичай володарі другої групи вразливі й чутливі до чужих проблем. Однак вони можуть бути дуже впертими й не вміють розслаблятися. Третя група. Індивідуалісти, які не звикли враховувати думки інших, тим більше керуватися нею. Адже їхні власні рішення, як правило, розумні й адекватні. Однак за необхідності вони можуть легко пристосуватися до обставин, які диктує життя. І все ж прагнення незалежності може довести їх до абсурду. Четверта група. «Душа колективу» — таку оцінку часто дають представникам цієї групи. Адже вони не тільки спокійні й урівноважені, тактовні й справедливі, але й уміють розважити навколишніх. Однак іноді, лише за відомих їм причин, ці люди стають дуже різкими. А ще — процес прийняття рішення в них невиправдано затягується, вони не люблять відповідальності.

Газета: 
Рубрика: