Судовий експерт розв’язала загадку відомого фотознімка
62 роки потому, як фотограф Альфред Ейзенштадт зняв матроса і медсестру, котрі цілуються на нью-йоркській Таймс-сквер, особистість молодого моряка встановлено судовим медиком з поліції Хьюстона Лоїс Гібсон. Ним виявився 80-річний ветеран ВМС США Гленн Макдаффі, повідомляє lenta.ru з посиланням на газету The Times.
Макдаффі упродовж кількох десятків років намагався довести, що це саме він потрапив у кадр Ейзенштадта. Знімок, який називається «Поцілунок» або «День перемоги» (14 серпня 1945 року стало відомо про капітуляцію Японії у Другій світовій війні), потрапив на обкладинку журналу Life і став хрестоматійним репортажним кадром. Встановленням особистостей пари, що цілується, займалися десятки журналістів. І якщо медсестру з фотографії вирахували давно і беззастережно, то на «роль» моряка претендувало кілька осіб. Так, на урочистостях, присвячених 60-річчю перемоги над Японією, колишню медсестру Едіт Шейн супроводжував відставний поліцейський із Флориди Карл Мускарелло, котрий стверджував, що саме він увічнений Ейзенштадтом. Шейн поставила йому кілька запитань про той день, і Мускарелло відповів на них вірно: молоді люди поцілувалися і відразу ж знову розчинилися в натовпі.
Щоб довести свою правоту, Гленн Макдаффі вмовив судового медика Лоїс Гібсон зробити близько ста знімків, на яких ветеран одягнений у морську форму і стоїть у позі, як у кадрі Ейзенштадта, тільки цілується з подушкою. За цифровими фотографіями і вимірами кісток обличчя й рук Гібсон дійшла висновку, що саме Макдаффі знято на фото «Перемога».
14 серпня 1945 року Макдаффі було 18 років, і його частина була дислокована у Брукліні. Він вирушив на метро на Таймс-сквер і, вийшовши на вулицю, дізнався про закінчення війни. До нього звернулася молода жінка: «Матросе, я така рада за тебе». «А що трапилося?» — запитав її Макдаффі. «Війна скінчилася, ти можеш іти додому», — сказала медсестра. Молоді люди обнялися і поцілувалися. «Я знаю, що цілував Едіт Шейн: ніколи більше не цілувався я з жінкою, у якої б був такий великий рот — від вуха до вуха. Таке не забувається», — сказав Макдаффі.
Гленн Макдаффі зараз хворіє на рак легенів і мешкає у трейлері в Техасі. 89-літня Едіт Шейн мешкає у Лос-Анджелесі. Журналістам не вдалося отримати від неї коментарів стосовно нової кандидатури моряка на відомому знімку.
Молоко допомагає скинути жир і накачати м’язи
Дві склянки молока, випиті по закінченню силового тренування, дозволяють ефективно спалювати жир і нарощувати м’язову масу, повідомляє American Journal of Clinical Nutrition. Канадські вчені з Університету Макмастер (McMaster University) порівнювали ефективність двох склянок знятого (знежиреного) молока, соєвого напою (з тією ж кількістю калорій і білка) і газованого напою (що має таку ж калорійність). У досліді взяло участь 56 чоловіків віком від 18 до 30 років. Протягом 12 тижнів, з частотою 5 днів на тиждень, вони займалися пауерліфтингом за спеціально розробленою програмою інтенсивного тренування. Після закінчення кожного тренування вони випивали один із трьох напоїв.
З’ясувалося, що спортсмени, котрі вживали молоко, втратили приблизно кілограм жиру. Ті, хто пив газовані напої, втратили 450 грамів жиру, а ті, які вживали соєвий напій, мали ті ж показники, що і на початку досліду. Крім того, чоловіки, які пили молоко, набрали приблизно на 40% (на 1100 грамів) більше м’язової маси, ніж спортсмени, які вживали соєвий напій, і на 63% (близько 1500 грамів) більше м’язової маси, в порівнянні з тими, хто пив газовані напої.
Письменник потрапив під суд за описане в його книзі вбивство
33-річного польського письменника і журналіста Криштіана Балу судять за злочин, описаний в його романі «Amok» («Амок»). На думку поліції, описане в детективному бестселері 2003 року вбивство Бала сам спланував і здійснив. Його жертвою став власник невеликого рекламного агентства Даріуш Й. (Dariusz J), чиє знівечене тіло зі слідами тортур було знайдене в річці Одра 2000 року. Даріуш був другом колишньої дружини Бала, повідомляє Lenta.ru з посиланням на газету The Times. У романі «Амок» у деталях описано спосіб вбивства, яким був убитий Даріуш Й., причому подробиці тортур не повідомлялися в пресі, про них знали тільки поліцейські медики й слідчі. Передача про вбивство бізнесмена була показана по телебаченню, але жодних нових доказів слідство не знайшло. Зате в поліцію надійшло кілька анонімних листів по електронній пошті з інтернет-кав’ярні в Південній Кореї й Індонезії, в яких у зв’язку зі справою Даріуша Й. говорилося про «ідеальний злочин». 2005 року невідомий зателефонував до поліції й порекомендував звернути увагу на роман «Амок». Комісар Яцек Вроблевський знайшов вражаючу схожість на сторінках книги і в досьє Даріуша Й. Згодом слідчий виявив, що в той час, коли в поліцію надходили анонімні листи, Бала займався дайвінгом в Індонезії і Південній Кореї. Балу перевірили на детекторі брехні, і свідчення поліграфа переконали суддю в тому, що письменник намагався приховати свою реакцію на гострі запитання, використовуючи дихальні техніки. Процес у справі Бали триває. Прокуратура, що переконана не тільки у винності письменника, але і в тому, що він і був анонімним інформатором поліції, вимагає для нього 25 років в’язниці. Адвокат Бали стверджує, що доказів проти його підзахисного зібрано недостатньо.