Журналістів готуватимуть і в Луцьку
Хоча кафедру журналістики і нове відділення у Волинському держуніверситеті імені Лесі Українки було відкрито буквально напередодні вступних іспитів, конкурс на денну форму навчання за цією спеціальністю — один з найвищих, 9 чоловік на одне місце. Спеціалістів для засобів масової інформації в Луцьку готують уже кілька років у іншому, приватному, ВНЗ — гуманітарному університеті. Проте його випускників рідко зустрінеш у редакціях місцевих газет і електронних засобах масової інформації. Проблема рівня фахівців-журналістів і спонукала Волинський держуніверситет створити нове відділення.
Майбутніх журналістів у ВДУ навчатимуть три кандидати наук — філологи, які захистилися саме з журналістики, а для читання спецкурсів будуть запрошувати провідних місцевих журналістів-практиків.
Серед інших спеціальностей, які у цьому році користуються попитом в абітурієнтів, традиційно високим є конкурс на денну державну форму навчання за спеціальностями міжнародні відносини (майже 16 вступників на місце), фінанси і кредит (13), міжнародні економічні відносини (6), облік і аудит (6), право (хоча, порівняно з минулими роками, конкурс на цю спеціальність дещо зменшився). Напруженим буде і суперництво серед абітурієнтів, які хотіли б освоїти нові спеціальності, введені ВНЗ до навчальної програми лише торік, — туризм (7) і готельне господарство (понад 6). Серед спеціальностей, на які попит впав, фізика, хімія і, що особливо дивно, екологія, адже роботи для таких спеціалістів у державі мало б вистачати.
Інший державний волинський ВНЗ —Луцький технічний університет — готує спеціалістів з 32 спеціальностей. Як і торік, високий конкурс на державну форму навчання з економічних спеціальностей, обліку, аудиту і оподаткування, фінансів і банкової справи. На комп’ютерні системи і мережі конкурс сягнув до 30 вступників на місце — навіть на платній формі навчання він був дуже високий. Такі високі конкурси викликані великим попитом і малою кількістю місць державного замовлення. Будівельний бум сприяє тому, що значно збільшилася кількість бажаючих вступити на будівельні спеціальності: промислове і цивільне будівництво, міське будівництво і господарство, автомобільні дороги і аеродроми, повідомляє Наталія МАЛІМОН , «День».
Змінили не ціну, а вагу хліба
У ситуації з цінами на хліб виробники Житомирщини пішли шляхом, перевіреним з попередніх часів. На виїзному засіданні Житомирського прес-клубу реформ, що проводився минулої п’ятниці на державному підприємстві «Житомирстандартметрологія», начальник сектору стандартизації та інформаційного забезпечення Алла Подлевська наголосила, що частина місцевих виробників ціну не змінили, зате зменшили вагу хлібин чи батонів на 3—5%. До того ж виявлені проблеми з якістю. Разом з працівниками обласної прокуратури, було перевірено понад 103 тонни виробів з борошна, з яких 32 тонни — це хліб чи булки. Інші — це макаронні та круп’яні вироби. 67 тонн перевіреної продукції забраковано саме за якісними показниками. Вартість браку склала 101 тис. грн., а штрафних санкцій нараховано на 22 тис. грн. Основні його види по деяких підприємствах наступні — завищена частка вологи у виробах, занижена кислотність, занижена частка цукру, порушена рецептура виготовлення; занижена маса. Крім того, під час комплексних перевірок закладів громадського харчування, що проводились у кінці липня фахівцями «Житомирстандартметрології» спільно з працівниками Житомирського обласного управління у справах захисту прав споживачів, значні порушення виявлені у 83% перевірених ресторанів і кафе. Причому відзначалось, що тільки у Житомирі функціонує 400 таких об’єктів, що більше ніж у західноєвропейському місті з приблизно такою ж кількістю населення, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».
У інтернеті розповсюджується вірус, що стирає всі MP3 на комп’ютері
У інтернеті з’явився новий хробак під ОС сімейства Windows, який виявляє себе тим, що видаляє всі MP3 з комп’ютера користувача, повідомляє newsru.com. Компанія Symantec назвала шкідливу програму W32.Deletemusic і дала рекомендації із запобіжних засобів. Розмір файла — 380КБ, черв’як написаний мовою Delphi. При першому запуску він копіює себе на всі диски, включаючи зйомні, та забезпечує автозапуск при відкритті будь-яких дисків і запуску Windows. При цьому W32.Deletemusic закриває користувачу доступ до диспетчера завдань і контекстних меню папок. Symanteс рекомендує при підозрі на зараження цим вірусом провести повну перевірку системи антивірусною програмою з оновленими базами.
П’ятничний настрій службовців дорого обходиться бізнесу
Британські компанії втрачають понад 50 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 100 мільйонів доларів) на рік через те, що співробітники гірше працюють по п’ятницях. Про це повідомляє BBC News із посиланням на дослідження компанії Employersafe. За результатами дослідження з’ясувалося, що все більша кількість службовців сприймає останній робочий день тижня як неофіційний вихідний. Більшість із них довше ніж звичайно не повертаються з обіду, призначають на п’ятницю візит до лікаря або ділові зустрічі ближче до будинку. Дослідження також показало, що в багатьох випадках діловий електронний лист, який було надіслано у п’ятницю, залишиться без відповіді до понеділка, повідомляє портал This is Money. Загалом, згідно з даними Employersafe, від невиходів на роботу співробітників через найбільш різноманітні причини, британські компанії втрачають до 13 мільярдів фунтів стерлінгів на рік. Дослідники рекомендують бізнесменам застосовувати дисциплінарні заходи до тих, хто часто не ходить на роботу. Вони, зокрема, розробили спеціальну комп’ютерну програму, яка б слідкувала за активністю службовців протягом дня, повідомляє lenta.ru.
Офісні тирани швидше роблять кар’єру
Кар’єрними сходинками найбільш активно просуваються ті управлінці, які віддають перевагу авторитарним формам керівництва. До такого висновку прийшли дослідники з австралійського Університету Бонда, які провели он-лайн опитування учасників конференції з менеджменту, що відбудеться у Філадельфії, повідомляє lenta.ru з посиланням на агентство Reuters. Понад дві третини опитаних відзначили, що «офісні тирани» ніколи не засуджуються за жорсткі методи управління співробітниками та швидко просуваються службовими сходинками. «Додаткову проблему являють і ті керівники, які заохочують подібних поганих управлінців», — зазначається у дослідженні. У ньому особливим чином наголошується, що незважаючи на успішність авторитарних керівників у службовому аспекті, робота їхніх підлеглих пов’язана з багатьма труднощами, що у кінцевому результаті може призвести до виснаження або до появи в них безсоння та депресії.
Захисники тварин проти фуа гра
Британська мережа магазинів Harvey Nichols відмовляється від продажу фуа гра, повідомляє lenta.ru з посиланням на The Independent. Спеціально приготовану гусячу печінку вирішено вилучити з продажу після того, як екологічна організація Viva! пригрозила Harvey Nichols загальнонаціональною кампанією проти делікатесу. Представник мережі заявив, що рішення відмовитися від страви ухвалене з комерційних міркувань. Захисники гусей зазначили, що повністю задоволені кроком керівництва компанії. Магазини Harvey Nichols продають фуа гра в двохсотграмових бляшанках за 10,95 фунтів стерлінгів, а також свіжу печінку фуа гра у відділі делікатесів. Раніше природоохоронні організації провели декілька демонстрацій біля універмагів з плакатами, де були намальовані гуси й було написано «жертви тортур». Виробництво страви з печінки спеціально вигодуваних гусей у Великій Британії заборонене. Делікатес імпортується з інших країн. Основними виробниками страви є Франція та Ізраїль.
Відучать гризти нігті за чотири тижні
У голландському місті Венло з’явиться перший у світі спеціалізований центр для тих, хто хоче позбутися звички гризти нігті. Його офіційне відкриття відбудеться вже наступного місяця, повідомляє medportal.ru з посиланням на Ananova.com. Для цілковитого позбавлення неестетичної звички пацієнтам Про-центру (Центра оніхофагії) знадобляться чотири тижні. Лікування проводитимуть за спеціальною методикою, розробленою директором майбутнього центру — Аленом-Раймондом ван Аббе з Інституту патологічної оніхофагії. Під час перебування в центрі пацієнтам встановлять спеціальний пристрій для рук, який не дозволить їм гризти нігті. Потім їм призначать консультації й курс терапії, зокрема допомогу психолога. Фахівці центру стверджують, що повний курс лікування допоможе практично всім пацієнтам. «Клінічне дослідження показало, що лікування ефективне в 98% випадків. Дуже мала кількість пацієнтів повертається до шкідливої звички», — повідомив Ален-Раймонд ван Аббе. Оніхофагія, тобто нав’язливе прагнення гризти нігті, дуже поширена. Лише в Нідерландах приблизно 2 мільйони людей мають звичку гризти нігті. Дослідження показали, що на оніхофагію страждає приблизно 15% дорослих, 33% маленьких дітей і 45% підлітків.