Пенсіонери постраждали через... «грошову реформу»
Цілу систему безсоромного пограбування пенсіонерів Донеччини розробили двоє шахраїв циганської національності, які, представляючись працівниками соцзабезу, серед білого дня забирали гроші в старих. Промишляли злочинці в різних районах області, і наразі правоохоронцям вдалося відновити лише дуже схематичну картину всіх злочинів. Як повідомляє центр зв’язків з громадськістю УМВС України в Донецькій області, шахраїв було спіймано на гарячому в Старобешівському районі області, де їх упізнали раніше обкрадені пенсіонери. Як з’ясувалося, схема шахрайств була проста: цигани заходили до старих додому, пред’являли підроблене посвідчення співробітників соцзабезу й говорили, що наближається грошова реформа, в рамках якої «старі» купюри необхідно обміняти на нові. Потім один із злочинців просив дати всі наявні в домі купюри (особливо великі) начебто для «перепису», а після того, як пенсіонер виносив всі свої заощадження, скориставшись зручним моментом, хватав гроші й вибігав на двір, де вже чекала машина з подільником за кермом. Внаслідок таких махінацій шахраям вдалося розжитися досить великими сумами, які зберігали пенсіонери. Наприклад, у селі Александрівка Старобешівського району їм дісталося 4,7 тис. грн., а в селі Новоандріївка — взагалі 9 тис.
При цьому, за словами шахраїв, вони майже не приховували, що вони шахраї: у циганки на «корочці» працівника соцзабезу було написано «Удостоверение кидалы», хоча це слово було заштриховане, а печатка, яка стояла всередині, взагалі належала кооперативу «Дана». Однак незважаючи на повну безглуздість і комічність цього документу, він завжди спрацьовував. Після затримання шахрайка пояснила, що на кримінальний шлях її штовхнула хвороба матері, якій постійно потрібні дорогі ліки. А спосіб здійснення злочинів їй «підказало» горе однієї з бабусь, яка призналася циганці, що шахраї під приводом обміну грошей забрали всю готівку, що в неї була. Наразі слідчі всіх районів Донбасу з’їжджаються в Старобешеве, де були затримані злочинці, для того, щоб перевірити затриманих на причетність до здійснення аналогічних злочинів на їх територіях. Однак поки провина злочинців не доведена, правоохоронці... відпустили їх під підписку про невиїзд. Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Євросоюз заборонив ртутні термометри
Депутати Європарламенту вирішили заборонити використання й продаж на території країн-членів Євросоюзу неелектричних приладів, що містять ртуть, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Reuters. За інформацією агентства, заборона стосується лише нових приладів. Термометри, барометри й прилади для вимірювання тиску, що вже знаходяться у використанні, як і раніше можна лагодити або перепродувати. Крім того, деякі прилади, що містять ртуть, можна буде імпортувати з інших країн, однак лише в тому випадку, якщо їхній вік перевищує 50 років. Як повідомляє агентство, для сектора охорони здоров’я в законі є виключення, однак які саме не вказується. На думку члена промислової комісії ЄС, ця заборона повинна скоротити щорічний випуск ртуті на 33 тонни. Виробникам виділено два роки для того, щоб перейти на нову технологію, що виключає застосування ртуті при виготовленні термометрів, барометрів, градусників, навігаційних інструментів.
Суд засудив забіяку до виправних робіт. На дачі в тещі
Суд естонського міста Раквере (центр повіту Ляене-Вірумаа на північному сході країни) виніс рішення в справі місцевого жителя, якогось собі Валло, який побив свою дружину, повідомляє Postimess з посиланням на SL Ohtuleht. Забіякуватого Валло зобов’язали провести водопровід на дачі, де живе його теща. Таким чином, на думку суду, буде компенсований моральний збиток, який він наніс дружині. Крім того, з недбайливого чоловіка суд взяв обіцянку більше не бити дружину, зберігати мир у сім’ї й утримуватися від зловживання алкоголем.
У День туриста парижан навчили ввічливості
У Парижі 9 липня відбувся День туриста. Як пише lenta.ru з посиланням на газету The Times, міська влада звернулася до парижан із закликом стати більш ввічливими й гостинними хоча б на добу. Видання зазначає, що мешканці французької столиці не дуже люблять туристів і не утруднюють себе тим, щоб, наприклад, підказати дорогу іноземцю, який їх зупинив. У рамках Дня туриста сотні тисяч брошур, що закликають бути більш ввічливими й привітними, було поширено серед офіціантів, таксистів і інших людей, які в силу специфіки своєї професії особливо часто спілкуються з туристами. За даними останнього міжнародного опитування, Париж займає третє місце в списку найпривабливіших для туристів міст після Сіднея й Лондона. Респонденти високо оцінили історичну спадщину й красу міста. Однак коли мова зайшла про дружелюбність місцевих жителів, Париж опинився на 52 місці з 60 можливих. Щорічно в готелях Парижа зупиняється близько 16 мільйонів осіб, а прибутковість туризму становить 14 мільярдів євро на рік.