Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

21 лютого, 2012 - 00:00

27 тисяч українських дітей чекають на всиновлення

На сьогодні в Україні на обліку з усиновлення стоять понад 27 тис. дітей, повідомляє УНІАН із посиланням на начальника відділу організації усиновлення дітей громадянами України Департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Мінсоцполітики Ольгу ОЛІФЕР. За її словами, кількість українців, які бажають усиновити дитину, становить понад 1,5 тис. Також щороку близько 10—15 сімей висловлюють бажання всиновити двох дітей. О. Оліфер нагадала, що при всиновленні дитини пріоритет надається подружнім парам. За її словами, минулого року було усиновлено менше дітей, ніж попередніх років. Так, 2009-го українці всиновили 2 тис. 374 дитини, 2010-го — 2 тис. 247 дітей, 2011-го — 2014 дітей. «Є невеличкий спад, я припускаю, що це може бути пов’язано з економічними факторами», — сказала О. Оліфер. За її інформацією, 80% охочих всиновити дитину — це подружні пари й лише 20% — одинокі громадяни. Вона також повідомила, що були нечасті випадки, коли дитину всиновлювали одинокі чоловіки. У свою чергу, начальник відділу з роботи з документами іноземних громадян Департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Мінсоцполітики України Вікторія ЯЛОВСЬКА нагадала, що законодавство України забороняє всиновлення одинокими іноземцями. Вона також зауважила, що є діти, які на обліку з усиновлення, проте проживають у родині опікуна, прийомній сім’ї або будинку сімейного типу, і до таких дітей іноземців з метою знайомства не направляють. В. Яловська також повідомила, що дітей віком від п’ятьох до шістьох років, яких можуть усиновити іноземці, в Україні всього 145.

На Львівщині оголосили конкурс на кращий фільм про рідну школу

Український Католицький Університет оголошує конкурс серед старшокласників Львівської області на кращий короткометражний документальний фільм про рідну школу, повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу УКУ. «Старшокласники мають створити короткометражний фільм про життя рідної школи. Теми школярі можуть вибирати різні — «Мій клас», «Перша вчителька», «Як ми відпочиваємо», «З історії школи», «Найцікавіший урок», «Спортивний майданчик» тощо, — розповідає менеджер зі зв’язків з громадськістю приймальної комісії УКУ Андрій Фендик. — Важливо, щоб фільми були актуальними й оригінальними. А головне, щоб школярі могли створити власну команду, у якій буде режисер, оператор, монтажер, продюсер». Як зазначають організатори, перевагу надаватимуть оригінальним роботам зі самостійним творчим пошуком, у яких школярі використають архівні відео- й фотоматеріали. Журі конкурсу вибере кращих 15 роликів. Автори трьох кращих фільмів отримають призи, а також можливість зняти й змонтувати свій наступний фільм у сучасній телестудії УКУ. Кінцевий термін подання творчих робіт — 30 березня 2012 р. Дата проведення ІІ туру — 21 квітня.

У Європі 20% смертей спричиняє стан екології

У Європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) кожна п’ята смерть зумовлена хворобами, пов’язаними з навколишнім середовищем. Однак рівні впливу навколишнього середовища на здоров’я значною мірою різняться в країнах регіону. Всередині країн бідні верстви населення можуть піддаватися несприятливому впливові навколишнього середовища в п’ять разів більше, ніж більш забезпечені люди, пише «ДТ». Доповідь про нерівність щодо екологічних умов і здоров’я в Європі — новітня публікація Європейського центру з питань довкілля та охорони здоров’я європейського бюро ВООЗ. Центр підрахував, що в середньому житель Європи втрачає 8,6 місяця очікуваної тривалості життя через рівні забруднення повітря вище меж, що допускаються ВООЗ. Також у Центрі прийшли до висновку, що шум, пов’язаний із дорожнім рухом, стає причиною близько одного мільйона втрачених здорових років життя в Західній Європі. Центр визначив також, що неналежні житлові умови зумовлюють більше, ніж 100 тисяч смертей на рік у Європейському регіоні.

У Черкаському зоопарку — поповнення

У Черкаському міському зоопарку в камчатських бурих ведмедів Юлі та Васі народилося троє ведмежат. Про це працівники звіринцю дізналися, почувши звуки, що лунали з вольєра. «Наша пара камчатських ведмедів є улюбленицею відвідувачів. Їм 17 років, вони брат і сестра. Щорічно ведмедиця Юля дає нам приплід — двох-трьох звірят. За весь час у неї народилося вже 37 дітей. Як правило, ми або обмінюємо їх на інших тварин із дружніх зоопарків, або ж продаємо до цирку», — зазначив директор Черкаського зоопарку Євгеній Ван. Він також розповів, що була спроба працювати з Казанським зоопарком з реінтродукції ведмедів у дику природу, проте через складнощі на митниці вирішено відмовитися від цієї програми. Нині новонароджені ведмежата, які важать приблизно півкілограма, перебувають біля матері. Статі тварин-малюків працівники поки що не знають. Це стане відомо на початку березня. Крім того, незабаром у цьому звіринці буде ще один приплід. За словами керівника закладу, зараз самка австралійського страуса ему відкладає яйця. Тож скоро на світ з’являться ще й пташенята страусів. До речі, нагадаємо, що в Черкаському зоопарку із 14 лютого до 8 березня триває акція: вхід для закоханих пар — за ціну одного квитка, повідомляє Анатолій БАБАК.

Газета: 
Рубрика: