У Києві буде більше дитячих садочків
До кінця поточного року столична влада планує звільнити від орендарів і повернути профіль 185-ти групам дитячих садочків, приміщення яких раніше здавалися в оренду та використовувалися не за призначенням, що надасть можливість додатково отримати 3,7 тис. місць. Про це повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Київської міської державної адміністрації з посиланням на заступника голови КМДА Віталія Журавського. «Загалом, за час роботи нової влади, ми звільнили від орендарів стільки приміщень, що це було б рівнозначно 13 новим дитячим садочкам, які розраховано на 14 груп. Це дуже вагомий крок, адже завдяки поверненню профілю дитячим закладам, ми зможемо додатково забезпечити місцями в дитячих садочках понад 5 тисяч маленьких киян», — заявив В. Журавський. Згідно з його інформацією, в 2006—2007 учбовому році відновили свою роботу близько 100 груп дитячих садочків, завдяки чому вдалося збільшити їхню мережу на дві тисячі місць.
Лікарня для хворих на ВІЛ
У Дніпропетровську незабаром відкриється денний стаціонар для ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, передає «Громадський простір». Рішення про це ухвалила міська рада. За статистикою, зараз на Дніпропетровщині зареєстровано більше 19 тисяч ВІЛ-інфікованих, майже половина з них — жителі обласного центру. Лікувальний центр у Дніпропетровську спеціалізуватиметься на наданні допомоги дітям та молоді. Денним стаціонаром одночасно опікуватимуться Управління у справах сім’ї та молоді, Управління охорони здоров’я та Центр соціальних служб для молоді. Як розповів начальник Управління охорони здоров’я міськради Володимир Рудяк, також допомагатимуть у його фінансуванні українські та іноземні недержавні фонди. У новому стаціонарі діти та молодь до 28 років зможуть проводити по 6 годин на день. Перебування безкоштовне. Крім суто медичної допомоги, вони також зможуть отримати психологічні та юридичні консультації. Неповнолітніх прийматимуть у центр за заявою батьків. За словами медиків, для ВІЛ-позитивних є тільки одне обмеження — загострення інфекційних захворювань, які потребують лікування в іншому стаціонарі.
Укол проти ожиріння
Американські вчені успішно випробували на мишах принципово нову тактику лікування ожиріння. За даними дослідників, ін’єкція препарату, що блокує дію добре відомого нейропептиду, протягом короткого терміну допомогла тваринам позбутися відкладень найбільш небезпечного для здоров’я вісцерального жиру, повідомляє Lenta.ru. За словами дослідників, одним із головних теоретичних результатів дослідження є висновок про те, що стрес і пов’язані з ним біохімічні процеси стимулюють зростання жирової тканини прямо, а не внаслідок психічних процесів, як вважалося раніше. Проте на цьому вчені зупинятися не стали і вирішили спробувати викликати зворотній процес накопичення жиру. Як виявилося, ін’єкції у жирову тканину речовини, що блокує взаємодіючі з нейропептидом Y-рецептори NPY2R, викликали швидке зменшення жирових відкладень. Протягом двох тижнів тварини втратили приблизно 40% вісцерального жиру, що супроводжувалося поступовим скороченням ознак «метаболічного синдрому». На думку дослідників, запропонований ними метод боротьби з ожирінням може в майбутньому скласти гідну конкуренцію хірургічним операціям із зниження ваги. Звичайно, для цього препарати, що блокують дію нейропептиду Y препаратиповинні бути визнані безпечними для пацієнтів.
ЮНЕСКО розкритикувало сім нових чудес світу
У ніч на неділю в Ліссабоні під час урочистої церемонії були оголошені підсумки інтернет-голосування за сім нових чудес світу, повідомляє Lenta.ru з посиланням на агентство France Presse. До списку увійшли Велика китайська стіна, мавзолей Тадж-Махал в Індії, амфітеатр Колізей у Римі, висічене в камені місто Петра в Йорданії, статуя Христа Спасителя у бразильському Ріо-де-Жанейро, місто інків Мачу-Пікчу в Перу та місто майя Чічен-Іца у Мексиці. Серед переможців не виявилося афінського Акрополю, паризької Ейфелевої вежі, статуї з острова Пасхи, британського Стоунхенджа, а також московського Кремля, які були включені до «короткого списку» фіналістів. Інтернет-голосування було організоване швейцарським режисером і музейним куратором Бернардом Уебером. Із довжелезного списку 77 хпретендентів на звання «нове чудо світу» журі вибрало 21 претендента, за яких пропонувалося голосувати на сайті або по телефону. За словами організаторів, із січня 2007 року, коли розпочалося голосування, вони отримали майже 100 мільйонів голосів. Нагадаємо, ЮНЕСКО ще до закінчення обрання «нових чудес світу» відмовило проекту у підтримці, мотивуючи це тим, що міжнародної уваги та підтримки гідні всі понад 800 пам’ятників, що їх було включено до Списку світової культурної спадщини (саме він був головною підставою при складанні переліку «нових чудес»), а не лише сім із них. Із семи чудес світу стародавнього світу збереглася лише піраміда фараона Хеопса у Гізі. Висячі сади Семіраміди, статуя Зевса в Олімпії, храм Артеміди в Ефесі, Галікарнаський мавзолей, Колос Родоський та Олександрійський маяк до наших часів не дійшли.