Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

5 липня, 2007 - 00:00

Винагороди спортсменам-переможцям стануть більшими

Винагороди чемпіонам і призерам у спортивних змаганнях міжнародного рівня, а також їх тренерам збільшаться більш, ніж удвічі. Відповідне розпорядження підписав київський мер Леонід Черновецький, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Київської міської державної адміністрації. Зі слів першого заступника голови КДМА Дениса Басса, за перше місце у чемпіонаті світу в олімпійських номерах програми серед дорослих переможець отримає п’ять тисяч гривень від столичної влади. Минулого року ця винагорода становила дві тисячі гривень. За друге і третє місце олімпійці отримають відповідно чотири тисячі гривень і дві тисячі гривень (раніше ці суми становили 1,3 тисяч гривень і дві тисячі гривень). Переможці чемпіонату Європи з олімпійських номерів програми серед дорослих отримають на дві тисячі гривень більше, ніж у минулому, а саме 3,5 тисячі гривень. Удвічі збільшили (до двох тисяч гривень) винагороду переможцям чемпіонату світу серед спортсменів-інвалідів з видів спорту, що входять до програм Параолімпійських і Дефлімпійських ігор. Збільшені також винагороди і переможцям чемпіонату світу з неолімпійських видів спорту, з неолімпійських вправ і номерів програми з олімпійських видів спорту і видів спорту, які не входять до програм Параолімпійських і Дефлімпійських ігор серед дорослих. Д. Басс також розповів, що пропорційно підвищується і винагорода тренерам, оскільки вони отримують не більше 50% (тоді як персональний тренер — не менше 25%) від суми винагороди спортсмена.

На чолі з начальником — у донори

Понад 200 волинських міліціонерів (116 у Луцьку і 100 у районах) лише в один день стали донорами. Приклад показав начальник обласного управління внутрішніх справ полковник Іван Прошковський. Місцеві електронні засоби масової інформації наявно демонстрували всі етапи забору крові у пана полковника. Її головний міліційний начальник Волині здав 300 грамів. Коли журналісти запитали, як почувається, бадьоро відповів, що як після виконання доброї справи. Прошковський відмовився від оплати за здану кров, додаткового дня до відпустки та відгулу, які належать донорам. Але немало нижчих за званням правоохоронців від такого відзначення не відмовляються. За день волинські правоохоронці лише у Луцьку здали 30 літрів крові. Мета цього заходу — створення банку крові для працівників органів внутрішніх справ та членів їхніх родин. При потребі міліцейську кров поставлятимуть і в дитячі лікарні, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День».

Чоловіки розмовляють по телефону більше жінок

Чоловіки стали розмовляти по телефону більше жінок, пише lenta.ru з посиланням на газету «Daily Mail». Такі результати дослідження, проведеного соціологами серед 3500 дорослих британців. Середньостатистичний чоловік розмовляє по домашньому й мобільному телефонах 32 хвилини в день, що на 10 хвилин більше, ніж п’ять років тому. Тим часом, жінка присвячує телефонним розмовам лише 26 хвилин щодня — на дев’ять хвилин менше, ніж у 2002 році. У дослідженні враховувалися дзвінки в страхові компанії, банки, магазини, купівля квитків і замовлення столиків у ресторанах, але не приймалися до уваги робочі переговори. Причиною спаду інтересу жінок до телефонних розмов виявилася їхня пристрасть до альтернатив, що з’явилися в останні роки — електронній пошті і смс-повідомленням. Телефоном чоловіки вважають за краще обговорювати спорт (його назвали 29% учасників дослідження), жінок (22%) і гроші (20%). Для жінок улюбленими темами для розмов стали чоловіки (32%), одяг (стільки ж цінувальниць), спільні друзі й плани. Серед британців найбалакучішими виявилися жителі Шотландії — 62% дорослого населення країни проводять за телефонними розмовами понад півгодини в день.

Газета: 
Рубрика: