Трагедія у Старокостянтинові
21 травня близько 17 години у річці Случ у Старокостянтинові не стало двох хлопчиків — 1997 і 1998 років народження. «Після уроків діти пішли купатися. Як розповідають очевидці, один із хлопчиків почав тонути. Другий щодуху поплив йому на допомогу. На жаль, ні однокласникові, ні собі нічим зарадити не зміг», — повідомив для «Дня» начальник відділу Хмельницького облуправління з надзвичайних ситуацій Василь Вельський. Діти вчилися у п'ятому класі однієї із шкіл міста над Случчю... Хоча купальний сезон ще тільки-но починається, «від початку 2007-го на водних об'єктах краю загинуло 33 людини, з яких сім — діти». Водолази ще й досі продовжують пошуки трьох із чотирьох утоплеників у Дністрі біля села Пижівка Новоушицького району. Трагедія біля Пижівки сталася 9 квітня. Тоді перекинувся човен. «Одного з нещасних знайшли на третій день, а ще трьох шукають», — розповів Василь Вельський. Мабуть, роботу рятувальних служб у місцях купання слід поліпшити, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
У Донецькій області смертність перевищила народжуваність удвічі
Як свідчить статистика, головна проблема в регіоні пов'язана передусім зі смертністю населення: щороку його чисельність скорочується майже на 60 тис. осіб. Так, за даними голови Донецької обласної ради Анатолія Близнюка, з 1993 по 2005 рік кількість донеччан скоротилося на 743 тисячі осіб, причому серед померлих чверть становлять громадяни працездатного віку. У середньому смертність перевищила народжуваність більш як удвічі. Також, за словами А. Близнюка, вплинула на демографічну ситуацію й міграція жителів області: за останні роки з регіону виїхало 128,5 тис. осіб. При цьому особливо гостро демографічна криза далася взнаки в шахтарських містах у зв'язку із закриттям шахт, багато яких були містоутворюючими підприємствами. Крім того, ще одна проблема, з якою вченим Донеччини доведеться зіткнутися вже в найближчому майбутньому, це швидке старіння населення регіону, яке може бути зумовлене й екологічною ситуацією, й непростими умовами праці в індустріальному Донбасі, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Лихачів закликали записуватися в донори органів
З ініціативи Департаменту безпеки дорожнього руху (ДБДР) Латвії в країні стартувала соціальна акція під лозунгом «Лихач, заповідай свої органи для трансплантації». За словами організаторів, мета кампанії — примусити несвідомих водіїв по-новому поглянути на проблему безпеки на дорогах. «Нерозсудливі водії, прозвані в народі «донорами органів», щодня грають зі своїм здоров'ям і життям. Але є люди, які стоять у черзі на трансплантацію нирок або серця, і вони віддали б усе, лише б самим вирішувати — жити чи померти», — повідомляє medportal.ru з посиланням на РІА «Новости» прес-секретар ДБДР Джоанна Егліте. Кампанія агресивної соціальної реклами, що закликає недисциплінованих водіїв заповідати свої органи трансплантологам, буде розгорнена в місцевому ЗМІ. Відповідні плакати планується також розмістити на всіх автомагістралях Латвії. Це вже третя гучна рекламна акція латвійського ДБДР проти пияцтва й лихацтва на дорогах. Раніше, нагадуючи про те, що водіння в стані алкогольного сп'яніння карається ув'язненням, ДБДР запустив на ТБ серію передач про в'язничні норови. Ще раніше в ефір вийшла серія «Пий, їдь і приєднуйся» — про життя людей, що стали інвалідами через їзду в нетверезому стані. У минулому році соціальна реклама латвійського ДБДР зайняла перше місце на європейському фестивалі рекламних роликів Golden Hammer.
Майкл Мур викрив американську систему охорони здоров'я
Новий документальний фільм Майкла Мура SiCKO, присвячений викриттю американської системи медичного страхування, корисливих фармкорпорацій і корупції в управлінні з нагляду за продуктами й ліками, успішно пройшов прем'єрний показ на фестивалі в Каннах. За словами очевидців, глядачі проводжали картину тривалими оплесками. В одному з інтерв'ю Мур назвав SiCKO комедією про те, як 50 мільйонів жителів найбагатшої країни світу не можуть дозволити собі медичну страховку. На думку режисера, головним завданням корпорацій, що стоять за американською системою охорони здоров'я, є витягання надприбутків, а не охорона здоров'я нації. Цю тезу автора ілюструють кілька комічних або сумних історій простих американців, які на практиці стикнулися з американською медициною.
Одним із найскандальніших епізодів фільму є сюжет про ліквідаторів наслідків терактів 11 вересня — поліцейських, пожежних та інших працівників екстрених служб, які працювали в районі падіння веж-близнюків. Багато хто з цих людей страждає хронічними захворюваннями легень, викликаних тривалим вдиханням отруйного пилу й продуктів горіння. Проте вони не можуть розраховувати на безкоштовну медичну допомогу й вимушені роками домагатися компенсацій від держави.
При цьому, як розповідається у фільмі, організатори терактів, які утримуються на американській базі в Гуантанамо, можуть користуватися послугами американських лікарів безкоштовно. Разом із кількома ліквідаторами наслідків терактів Мур відправляється на Кубу, щоб пройти медогляд у Гуантанамо. Після того, як це їм не вдається, хворих американців практично задарма погоджуються лікувати кубинські лікарі.
Поїздка Мура та його героїв на Кубу зацікавила владу США, оскільки американські закони забороняють американцям витрачати гроші на кубинській території. Міністерство фінансів США заявило про початок розслідування за фактом передбачуваного порушення законності режисером. «Дії уряду порушують моє конституційне право на свободу творчості й пересування», — заявив на прес-конференції в Каннах Мур. Він висловив надію, що «нинішні труднощі» не перешкодять запланованому на 29 червня виходу його фільму на екрани США. medportal.ru.
Запорізькі ліфти небезпечні для життя
Такий висновок зробили фахівці Держгірпромнагляду, під час перевірки. Як розповів керівник прес-служби відомства Костянтин Мороз, співробітники управління перевірили чотири лікарні Запоріжжя і виявили, що всі ліфти прослужили 20 років і потребують проведення експертизи, після якої необхідно або їх відремонтувати, або замінити. На сьогодні гроші виділені лише на проведення експертизи в одній лікарні, після чого ліфт деякій час не працюватиме. Якщо ліфт зупиниться, невідомо як зможуть переміщатись на різні поверхи хворі, особливо ті, які не можуть рухатись самостійно. Те, що в міському бюджеті немає грошей на ремонт ліфтів, співробітники Держгірпромнагляду переконались, коли побували в декількох житлових будинках, в яких після проведеної експертизи ліфти не працюють протягом кількох місяців, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.
Луганські байкери допомагають дітям
Підведені підсумки акції «Життя», організованої луганськими мотоциклістами. За попередніми даними, вдалося зібрати близько 30 тис. грн. Ці кошти будуть направлені на придбання ліків і медичного обладнання для лікування онкологічно хворих дітей, що перебувають у Луганській обласній лікарні. Про це «Дню» повідомив один з організаторів акції Володимир Мартиненко, він же — байкер Март. Дводенне дійство під назвою «Bike weekend» відбулося з ініціативи Луганського регіонального відділення мотоклубу «Нічні вовки». У шоу брали участь байкери зі всієї України. Проводиться воно з 2001 року. Цього року організатори вирішили зробити цей захід платними: вартість квитка на два дні 30 грн. Різноманітні шоу, мотоконкурси, виступ відомих рок-груп проходили в клубі під відкритим небом «Золота куля». Володимир Мартиненко з жалем зазначив, що місцева влада залишилися байдужою до цієї акції. Щоправда, повідомив він, допомогли деякі підприємці й приватні структури, повідомляє Марина ЧУБЕНКО, Луганськ.