Іммігранти — найкращі інвестори
Щороку в Україну від працюючих за кордоном українців надходить 21,3 млрд. доларів, що відповідає майже чверті ВВП країни і значно перевищує обсяги надходжень сукупних іноземних інвестицій в Україну. Про це повідомляється в статті помічника заступника голови Національного банку України, кандидата економічних наук Андрія Гайдуцького. Він повідомив, що за кордоном працює близько 4,93 млн. українців. За розрахунками, проведеними Гайдуцьким, звичайний мігрант переказує в Україну $360 на місяць. Як зазначається в матеріалі, в Україні за роки незалежності не проводилось жодних серйозних досліджень відносно обсягів і масштабів надходження міграційного капіталу з-за кордону. А статистичні дані, оцінки окремих фахівців, українських і міжнародних організацій базуються на неповних даних. Наприклад, Всесвітній банк, який щорічно публікує дані про трансферти міграційного капіталу між країнами світу, приписує Україні тільки $595 млн. надходжень грошових переказів у 2006 році. Трохи вищу оцінку дає Національний банк України. За його даними, протягом 2000—2006 років обсяги міграційного капіталу, що надійшов в Україну через банківську систему, зросли в 2,2 разу і перевищили в 2006 році $2 млрд. Найбільші темпи зростання спостерігалися саме в 2006 р. (на 30%), що зумовлено більшою лібералізацією ринку грошових переказів і зниженням цін на послуги за переказ коштів. Ще близько $1 млрд. надійшло через спеціалізовані системи грошових переказів (Western Union, MoneyGram тощо). За оцінкою фахівців Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, українські мігранти заробляють $4,7— 7,5 млрд. на рік. При цьому дослідники додають, що немає інформації, скільки прибутку мігранти залишають, а скільки відсилають на батьківщину. За їх припущеннями, в Україну надходить близько половини цих коштів, тобто $2,5—3,5 млрд. Великі розходження в оцінках обсягів надходження міграційного капіталу, на думку Гайдуцького, зумовлені відсутністю державної політики в цій сфері, непрозорістю схем переказу коштів, а також обмеженнями валютного законодавства України, яке забороняє громадянам відкривати рахунки за кордоном (інформація сайту job.ukr.net).
Військовослужбовці висадили 18 тисяч дерев
У День довкілля, який відзначався цього року 21 квітня, у всіх військових частинах та установах Збройних сил України відбулися заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля, зокрема благоустрій військових містечок та озеленення територій, передає прес- служба Міністерства оборони України. Військовослужбовці посадили майже 18 тисяч дерев та кущів, прибрали 10166, 33 тис. м кв. території, вивезли майже 1,6 тонн сміття, очистили 300 ремонтних пунктів миття техніки, зібрали й здали 200 відпрацьованих ртутних ламп, очистили понад 16 метрів берегової смуги річок, озер, ставків тощо. Загалом до проведення Дня довкілля залучили понад 27 тисяч особового складу ПС ЗС України. Зокрема, у військових частинах Західного оперативного командування у рамках Указу Президента України «Про Всеукраїнську акцію «Зелений паросток майбутнього», робота по благоустрою територій розпочалася 9 квітня, а 21 квітня до неї залучили максимальну кількість військовослужбовців та членів їх родин. Загалом тут на благо довкілля працювали понад п’ять тисяч солдат, прапорщиків та офіцерів, які посадили 800 дерев та 1200 декоративних кущів. А військовослужбовці львівського повітряного командування «Захід» спільно з керівництвом міста з декоративних насаджень посадили алею «Слава авіаторам».
Сад для дитячих садків
В рамках міжнародного Дня довкілля та місячника по благоустрою, у дитячому садку №501 — єдиному в Києві для незрячих дітей, і ще в двох дошкільних закладах для дітей з вадами зору, які розташовано в Дніпровському районі та на Русановській набережній, було висаджено більш ніж 400 саджанців декоративних дерев та кущів, завдяки підтримці компанії «Toyota-Україна». Діти, які потребують особливої уваги і піклування, були не сторонніми спостерігачами, а разом з дорослими завзято долучилися до справи. Допомагаючи старшим, завдяки добре розвиненим тактильним відчуттям, вони навчилися знаходити відмінності різних порід дерев. З повагою, мешканці вул. Ентузіастів, К. ОЛІФІРЕНКО, О. КИЯШКО, І. СОЛОДКИЙ, Г. НЕСМАШНА, В. ГУРІН.
На Житомирщині впроваджують електронний обмін інформацією про пільговиків
290 з 470 підприємств області, що надають комунальні послуги її мешканцям, вже представляють в електронному вигляді дані про пільгові категорії громадян у відповідні районні і міські підрозділи Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації. Про це поінформувало назване управління. Закінчити роботу, яка проводиться на виконання постанов Кабінету Міністрів від 29.01.03 р. за №117 і від 22.02.06 р. за №180, згідно доручення заступника голови Житомирської облдержадміністрації Ігоря Орлова, намічено до вересня нинішнього року. Таким чином в регіоні має бути повністю впроваджена інформаційна система Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, що включає в себе автоматизований банк даних таких громадян. Основою для цього виступає програмний комплекс «АРМ ЄДАРП-підприємство», розроблений Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Мінпраці», повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».