Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 квітня, 2007 - 00:00

Смертність перевищує народжуваність

Дані органів юстиції свідчать, що смертність в Україні продовжує перевищувати народжуваність. У середньому таке співвідношення по країні, за словами міністра О. Лавриновича, становить 1:1,7. Так, в окремих областях — Чернігівській, Сумській, Донецькій, Луганській, Кіровоградській — смертність протягом перших трьох місяців 2007 року перевищувала народжуваність майже на 250—300%. При цьому, в Закарпатській області кількість народжень і смертей останні роки перебуває у відносній рівновазі (з початку поточного року народилося 3 449 немовлят, а померло 3681 особи).

Російський космонавт засадив МКС горохом

Космонавт Михайло Тюрін, який знаходиться зараз на МКС, захопився вирощуванням гороху. Як передає lenta.ru з посиланням на РІА «Новости», у ході прямого сеансу зв’язку з Землею космонавт розповів, що доглядає цю культуру в космосі і збирається продовжити свої сільськогосподарські досліди після повернення додому. «За моїми даними, в космосі горох зростає так само швидко, як і на Землі. А на МКС нам вдалося зібрати вже шість урожаїв цієї цінної та смачної бобової культури», — повідомив Тюрін. Російський космонавт розповів про корисні властивості гороху й висловив упевненість, що, навіть якщо людство повністю перейде на синтетичні продукти, горох не втратить своєї популярності. Щоправда, з нового врожаю, вирощеного на Міжнародній космічній станції, Тюріну не вдалося скуштувати ані горошини. Весь вирощений у космосі горох має наукову цінність і повинен бути відправленим на Землю для подальших досліджень. Ця бобова культура була обрана для експериментів у космосі не випадково. «Ця рослина дуже швидко росте і досить невибаглива. Крім того, вона підлягає генетичним змінам», — пояснив Тюрін, додавши, що особисто він з великим задоволенням їсть горохове пюре, яке входить до раціону космонавтів.

Суд оштрафував чабана за охочих до трави верблюдів

У Калмикії суд ухвалив вирок чабану, який відправив пастися верблюдів на територію заповідника. У ході розслідування було встановлено, що на території, яка охороняється, було з’їдено 50 гектарів цінних трав, передає lenta.ru з посиланням на РІА «Новости». Як встановив суд, з листопада 2005 року старший чабан колгоспу «Більшовик» Магомед Магомедов допустив випас 19 верблюдів на території природного біосферного заповідника «Чорні землі». Внаслідок порушення режиму природокористування, державі був нанесений значний збиток. Черноземельський районний суд визнав Магомедова винним у здійсненні злочину, передбаченого статтею УК «Порушення режиму природних територій, що особливо охороняються, і природних об’єктів». Чабан засуджений до штрафу в розмірі 15 тисяч рублів.

Хочете схуднути? Не дотримуйтесь дієти

Більшості людей не вдається позбутися зайвих кілограмів за допомогою дієт. Крім того, часті коливання маси тіла шкодять додатково їхньому здоров’ю. До таких висновків дійшли автори масштабного дослідження, присвяченого ефективності різних стратегій боротьби із надмірною вагою тіла.

Співробітники Каліфорнійського університету відібрали майже 30 великих досліджень на тему дієт, спостереження за учасниками яких тривало від двох до п’яти років. У результаті з’ясувалося, що приблизно дві третини з кількох тисяч учасників так і не змогли схуднути, а майже половини з них навіть дещо набрали ваги до кінця підзвітного періоду.

За словами провідного автора дослідження, доктора Трейсі Манна, усі різновиди дієт діють приблизно однаково: «Спочатку ви дійсно можете скинути від 5% до 10% маси тіла, дотримуючись будь-якої дієти, однак після закінчення цього «медового місяця» вага знову повертається. Стійкого зниження вдається досягти лише незначній меншості, а більшість лише набирають зайві кілограми».

Автори дослідження, опублікованого в квітневому номері журналу American Psychologist, зазначають також, що безрезультатні спроби схуднути за допомогою дієт не лише не приносять користі, але й загрожують додатковими проблемами зі здоров’ям. Річ у тому, що часті істотні коливання маси тіла пов’язані з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та інсультів, а також призводять до ослаблення імунітету, роблячи організм більш вразливим перед небезпечними інфекціями.

«Ми дійшли висновку, що більшості учасників краще було б узагалі не починати експериментів з дієтами — їхня маса залишилася б колишньою, а організм не зношувався б від постійних коливань ваги», — зауважує доктор Манн. medportal.ru.

Газета: 
Рубрика: