«Збиткова» земля
На сьогодні близько 37 тисяч гектарів орних земель у Миколаївській області не розподілені, повідомив на колегії Миколаївської облдержадміністрації, що відбувалася протягом кількох днів цього тижня, начальник обласного головного управління земельних ресурсів Володимир Янчук. Звісно, прибутків ця земля не дає. У результаті бюджет втрачає, за оцінками фахівців, не менше двох мільйонів гривень на рік. Ще однією проблемою в області є те, що близько 40 підприємств уклали з селянами угоди оренди землі, але умови угод в частині оплати за використовувану землю виконувати не поспішають. Тому селяни й землею користуватися не можуть, й орендну плату за неї не отримують. Облдержадміністрація в 2007 році планує провести повторну інвентаризацію орних земель Миколаївської області та завершити розмежування земель між державною й комунальною власністю. Для цього передбачається виділити з бюджету 402 тисячі гривень, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.
Педагоги Києва збираються за інтересами і видають власні збірки поезій
Днями у київському Будинку вчителя презентували збірку поезії «Дотиком небесного крила». Авторами першої подібної збірки стали київські освітяни. «Творчість освітян — це розмова особистості з особистістю на рівні душі, емоцій, почуттів, метафор, символів, звукового та образного ряду. Усе буденне лишається поза стінами Будинку вчителя, поза фестивалем, у якому беруть участь понад 500 талановитих освітян міста Києва. Це свято душі, творчості й таланту проходить у Будинку вчителя щовесни», — розповіла директор Будинку вчителя Лариса Мельник. Явище особистої літературної зацікавленості вчителя у літературі, безперечно, позитивне. Тут варто використати досвід шкільних літературних клубів, у яких можуть займатися діти, глибоко вивчати поезію, робити власні спроби. Лауреат фестивалю «Таланти твої, Україно» Марта Бердник керує саме такою студією у Дарницькому районі Києва, паралельно викладаючи фізику у ЗСШ № 217. Закінчивши Львівську політехніку, пані Бердник ще зі шкільної парти відвідувала літературну студію, якою керує досі відома українська поетеса Марія Людкевич. «Я ще досі бережу як реліквію газету 25-річної давнини, де зібрані перші проби тієї нашої групи. Я із вдячністю пам’ятала про допомогу, про свої перші кроки і роль, яку моя наставниця зіграла для мене. Розуміючи, як це все важливо, у 2004 році я створила літературну студію «Дар-слово», у якій займаються близько десятка обдарованих школярів. Діти їздили зі своїми доробками на змагання Малої академії наук у Львів, привозили звідти похвальні грамоти, яскраві враження та теплі відгуки», — згадує Марта Бердник, повідомляє В’ячеслав ПАВЛОВ.
Олія з волинською маркою
Новий завод з виробництва олії ввела в експлуатацію компанія ВАТ «Луцьк Фудз» — власник торговельник марок «Маселко» та «Руна». Він почав працювати у ще недавно шахтарському місті Нововолинську. Та запаси волинського вугілля вже вичерпуються, а робочі місця для семи сотень чоловік, які й працюють на заводах компанії, цифра суттєва. На новому заводі додатково створено ще 77 робочих місць. Впровадження новітніх технологій з рафінації та дезодорації олії дозволило забезпечити випуск понад 36 тисяч тонн готового продукту в рік, рівень якості якого не поступається аналогічному продукту відомих олійних виробників України. Створення нового виробництва обійшлося компанії «Луцьк Фудз» у 20 мільйонів гривень. Також у цьому році має розпочатися виробництво майонезів, гірчиці і розшириться географія експорту. ВАТ «Луцьк Фудз» спеціалізується на виробництві продуктів томатної групи, легких масел та оцту. Налагоджена дистриб’юторська мережа включає понад 80 торговельних фірм лише по Україні, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День» .
Донецькі правоохоронці отримали «незадовільно»
Прокуратура Донецької області повинна більш об’єктивно реагувати на низький рівень розкриття злочинів у регіоні, а також більше уваги приділяти боротьбі з наркоманією, розкриттю умисних вбивств і пошуку людей зниклих безвісти. Поки що всі ці функції правоохоронці Донеччини виконують надто незадовільно. Такий висновок зробив прокурор Донецької області Віталій Мурза на розширеній колегії прокуратури за участі генерального Прокурора А. Медведька. За словами В. Мурзи, тільки торік в області не розкритими залишилися майже 24 тисячі злочинів, у числі яких найбільшу частку займають крадіжки особистого майна (понад 10 тис. випадків), розбійні напади й пограбування (близько 4 тис.) і нанесення тяжких тілесних ушкоджень (741 факт). Торік дуже мало виявлялися й розкривалися економічні злочини (приватизація, зовнішньоекономічна діяльність, банківська й бюджетна сфери), а також погано розслідувалися умисні вбивства: з 556 вбивств, скоєних у минулому році, досі нерозкритими залишаються 62. Що ж до розшуку людей, що зникли безвісти, то, за словами В. Мурзи, тут свою негативну роль відіграє, передусім, відсутність належного прокурорського нагляду. Тільки за станом на 1 січня поточного року в Донбасі зафіксовано 907 випадків зникнень людей (27 з яких — зникнення дітей). При цьому міліція дуже часто не вживає своєчасних заходів щодо перевірки обґрунтованості рішень про відмову в порушенні кримінальних справ за фактами зникнення людей та оскарження незаконних постанов. Ганна ХРИПУНКОВА, «День».