Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

6 лютого, 2007 - 00:00

Борги за послуги ростуть як на дріжджах

Підвищення наприкінці минулого року тарифів на житлово- комунальні послуги в Миколаївській області спричинило різке збільшення неплатежів населення. За даними головного управління статистики в Миколаївській області, борги населення за станом на 10 січня 2007 року становили 146 млн. гривень! Зростання заборгованості за минулий рік становило близько 13 млн. грн. Найбільше зростання боргів зафіксоване в листопаді 2006 року (понад 20 млн. грн.), коли почали діяти нові тарифи. Рівень оплати житлово-комунальних послуг становив 93%, що на 11% менше, ніж у 2005 році. Практично повністю (на 99%) населення Миколаївщини розраховується за квартплату. Це пов’язано з тим, що тариф на неї збільшився не набагато. А ось щодо опалювання і підігріву води ситуація діаметрально протилежна — рівень оплати тут становить лише 84%. Пов’язано це з тим, що тепло подорожчало в 2—3 рази, а більшість миколаївців поки що так і не змогла оформити субсидії. Ця процедура, незважаючи на неодноразові запевнення уряду, досить складна і потребує чимало довідок, які можна отримати, лише вистоявши кілька годин у довгих чергах. За даними статистики, термін заборгованості населення за послуги ЖКГ на початок 2007 року становив п’ять з половиною місяців. Найбільше заборгувало населення за газ: 50% власників особових рахунків мали заборгованість за три і більше місяців. За опалювання і підігрів води цей показник становить 30%. За інші послуги — менше, повідомляє Віталій ШЛЯПНІКОВ, Миколаїв.

«Тепловий ланцюжок» у пологових будинках

В Україні лише 25% дітей народжуються в лікарнях, які мають статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Для того, аби отримати цей статус, потрібно не так уже й багато: ранній необмежений контакт матері й дитини, грудне годування, фізіологічний догляд за пуповиною, вакцинація проти вірусів і низка інших чинників. Деяких вимог дотримуються завдяки самовідданій роботі й професіоналізму лікарів-акушерів, але є й такі, досягти виконання яких дуже складно в українських пологових будинках. Одна з них — дотримання так званого теплового ланцюжка.

«Тепловий ланцюжок» — це дуже важлива частина, як у самому процесі народження, так і в перші дні життя малюка. Відразу після народження дитина потрапляє в середовище, температура якого набагато нижча, ніж та, що була в утробі матері. Організм дитини може переохолодитися, а температура його тіла різко знизитися, що може призвести до погіршення стану здоров’я дитини: збільшення споживання кисню спричиняє його брак в організмі, дитина стає дуже спокійною й відмовляється від їжі, зростає ризик інфекційних захворювань.

Наприкінці 2006 року ТМ Pampers ініціювала програму «Зігріємо зиму теплом сердець», мета якої — створити сприятливі теплові умови для появи на світ малюків у пологових будинках України. Крім інформаційно-освітньої кампанії, яка пройшла на провідних телеканалах України, були замінені старі вікна в пологових будинках Львівської області.

«Наша лікарня має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», але для дотримання усіх критеріїв ми докладаємо титанічних зусиль, — коментує ситуацію акушер Львівського обласного пренатального центру Марія Миць. — Скажімо, як підтримати температуру в родильному залі, палаті й під час транспортування матері й дитини без порушення «теплового ланцюжка», якщо з усіх вікон іде холод? На щастя, часи, коли наші вікна утеплювалися поролоном і ватою, минули. Тепер середня температура родильного залу становить +27°».

Добродійна акція пройде у всіх областях України. За Львівською областю на черзі Черкаська, Тернопільська й Вінницька.

Рекордний туризм

2006 рік став рекордним для світового туризму. Кількість туристів, що відвідали інші країни, порівняно з 2005 роком збільшилася на 4.5% і сягнула 842 млн. Про це повідомила Всесвітня організація туризму, передає washprofile.org. Найбільший приплив туристів був до Південної Азії — порівняно з 2005 роком їх кількість зросла на 10%. Індія є найбільш привабливою країною для іноземних мандрівників. Помітне зростання подорожуючих до Африки — 8.1%. Значна частина іноземних мандрівників відвідала ПАР, Кенію й Марокко. У країнах Азіатсько- Тихоокеанського регіону кількість туристів збільшилася на 7.6%, в Європі — на 4%. Тут лідером стала Німеччина, де проходив чемпіонат світу з футболу. Традиційно багато туристів відвідали Італію та Іспанію. Аналогічний результат був досягнутий туристичною індустрією Близького Сходу. У 2006 році лише на 2% зросла кількість міжнародних туристів до країн Південної та Північної Америки. Такі низькі показники пов’язані зі зменшенням числа бажаючих відвідати Канаду й Мексику.

Кияни падають

Останнім часом пацієнтів у міських травмпунктах збільшилося. Причому «найгарячішим» на падіння на вулицях столиці видався минулий вівторок. Того дня за допомогою зверталося не менше п’ятдесяти чоловік у кожний травмпункт. За останні два дні жертв ожеледі стало менше — трохи більше тридцяти чоловік на добу. Найчастіше в лікарню потрапляють жінки, старші п’ятдесяти років. Найпоширеніші травми — тріщина променевої кістки і перелом шийки стегна. «Минулого року в таку погоду до нас поступало ще більше людей, — розповів завідувач травмпункту Оболонського району Микола Ковальчук. — Можливо, це пов’язано з тим, що в нинішньому році тротуари швидше розчищають і посипають сіллю», — передає Forum. За словами лікарів, найчастіше до них привозять пацієнтів, які посковзнулися на сходинках біля входу в метро і торгових комплексів. Також високий ризик отримати травму, коли йдеш по плитковому тротуару.

Газета: 
Рубрика: