Потрійний екстрим і коктейль на закуску
Вінницький завод «Аналог» розпочав комплектацію нового атракціонного комплексу. Він складається із башти, яка підніматиме 21 пасажира на недосяжну досі висоту 50 метрів, ланцюжкової каруселі на 24 людини і 50-метрового трампліну для бажаючих стрибнути. Для зручності відпочиваючих у комплекті атракціонів передбачено кафе-бар. Випробування розробки вінницьких винахідників запланували на травень-червень. Після чого комплекс запустять до серійного виробництва, але українці на ньому розважатись напевно не будуть. За шість років вінницьке підприємство випустило майже дві тисячі розважальних атракціонів, але жоден із них не залишився у Вінниці. Вся продукція іде на експорт в країни СНД і центральну Європу. На внутрішньому ринку, як повідомив заступник директора заводу Володимир Дребущук, залишається всього одна шоста виробленого. Наразі розробники працюють над новим комфортабельним колесом огляду. За планами винахід зберуть у наступному році, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
На радість молодим мамам
У селищі Доманівка на Миколаївщині новорічні свята співпали з радісною подією: тут після багатомісячного ремонту відкрився пологовий будинок. В оновленій медичній установі породілля чекають затишні відремонтовані палати, кожна з яких розрахована на одну пацієнтку. Крім цього, до послуг майбутніх мам — дві сімейні палати, які відповідають сучасним європейським стандартам. У двокімнатних апартаментах, крім усього іншого, є спліт-система, індивідуальний санвузол, телевізор. У цих палатах породілля може бути як сама, так і з кимось із своїх рідних: із чоловіком, мамою, сестрою і т.ін. Ремонт і облаштування оновленого пологового будинку в Доманівці обійшлися в 400 тис. грн. Щоправда фінансування проводилося, так би мовити, у складчину: 120 тис. грн. відшукали депутати районної ради в райбюджеті, 100 тис. грн. отримано за Ташликською програмою (Доманівський район знаходиться в декількох кілометрах від Ташликської ГАЕС і Південноукраїнської АЕС). Допомогли й спонсори — місцеві підприємці й сільгосппідприємства Доманівщини. До речі, нещодавно оновлений пологовий будинок зданий в експлуатацію ще в одному районі Миколаївської області — Новобузькому. На думку заступника начальника управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Віктора Єремчука, тепер доманівські й новобузькі жінки можуть народжувати в нормальних цивілізованих умовах. І це не може не радувати, упевнений Віталій ШЛЯПНІКОВ, Миколаїв.
Донецькі правоохоронці борються з підробками
Близько 13 тис. пляшок фальсифікованої горілки в переддень Нового року були виявлені правоохоронцями м. Краматорська Донецької області. Партія фальсифікату була знайдена й вилучена в ході спільної операції, проведеної співробітниками міліції, санітарно-епідеміологічною службою, податковою інспекцією й представниками торгового відділу виконавчого комітету міста. Як повідомляє Центр зі зв’язків із громадськістю УМВС України в Донецькій області, перевіряючі спочатку знали, що в Краматорськ завезена горілка сумнівної якості, тому приїхали відразу «за адресою». На момент перевірки власники складу, де зберігалося «липове» спиртне, не змогли подати на нього документи, і в підсумку воно було вилучено. Загальна вартість конфіскованої горілки перевищує 70 тисяч гривень. Нині зразки рідини направлені на дослідження експертам. За результатами перевірки щодо зловмисників буде прийняте відповідне рішення. Проте, як показує практика, підробляють в Донбасі не тільки горілку, але й інші види товарів. Наприклад, аудіо- і відеопродукцію. Останніми днями старого року правоохоронці регіону вилучили більш ніж 20,5 тис. контрафактних дисків на суму 333 тис. грн. Вся продукція була виявлена в основному в місцях стихійної торгівлі — на ринках, у невеликих магазинах, а також на найбільшому донецькому радіоринку «Маяк». Тільки на «Маяку» співробітниками служби боротьби з економічними злочинами були вилучені диски на загальну суму більш ніж 68 тисяч гривень. Ще більше тисячі дисків загальною вартістю близько 55 тис. грн. були виявлені в одному з магазинів Ленінського району Донецька, торгівля в якому йшла без відповідних документів. Крім того, у шахтарській столиці був виявлений цілий цех із тиражуванню CD і DVD-дисків для лазерних систем прочитування. Розташовувався він в квартирі його ж власниці, яка на власній апаратурі проводила тиражування дисків, а потім їх продавала. Обкладинки для готової продукції вона виготовляла за допомогою комп’ютера. Усього в «нехорошій квартирі» було вилучено близько 700 записаних і підготовлених для продажу дисків, не маркірованих контрольними марками України встановленого зразка, а також комп’ютерний системний блок, за допомогою якого проводився запис на носії інформації, принтер і чисті «болванки» для запису. Нині за всіма вказаними фактами збуджені карні справи. Ведеться слідство , повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».