Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

16 січня, 2007 - 00:00

Дитсадок вийшов із... підпілля

У Хмельницькому виведено із підпілля... дитячий садок. «Щодня цей так званий виховний заклад відвідувало до 15 представників підростаючого покоління,» — повідомив «Дню» начальник відділу управління податкової міліції ДПА у Хмельницькій області Віктор Чиж. «Справу» в орендованому приміщенні облаштувала 45-річна екс-вихователька одного із «справжніх» дитячих садків міста. Залучені податківцями до «візиту» у цей заклад працівники санітарно-епідеміологічної служби міста аж за голови взялися, коли на власні очі побачили організацію побуту і виховання дітей у віці до шести років. «Вихованців годували періодично «Мівіною» або «Галиною Бланка», гарячої води у закладі немає, холодна буває тільки іноді. Цей садок не було зареєстровано в органі місцевого самоврядування. Звісно ж, ні ліцензії, ні дозволу від санітарно-епідеміологічної служби на організацію дошкільного закладу 45-річна пані не має,» — продовжив Віктор Чиж. За утримання дитини батьки щомісяця сплачували по 350 гривень. За послугами до «підпільниці» звертались, як кажуть, від біди. Наразі у Хмельницькому до 3 тисяч малюків у черзі на місце «справжньому» у дитячому садку. Попередня місцева влада віддала деякі споруджені за радянських часів дитячі садки комерсантам. Раніше податкові міліціонери виводили із підпілля тільки заводи і фабрики, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Нагріються стічними водами

100 тисяч євро подарує Вінниці посольство Швеції в Україні. Шведи вирішили навчити вінничан виробляти тепло із стічних вод з а допомогою низькотемпературного насосу. У Швеції це не новина, а для Вінниці буде експеремент. Перший насос шведи подарували місцевому водоканалу на Новий рік. Передбачається, що його потужностей вистачить для опалення найбільшого мікрорайону Вінниці. Такий подарунок шведи вирішили зробити після того, як порахували, що із стічними водами вінницького водоканалу у повітря щороку викидається 35 тисяч тон шкідливого CO 2 , а річки заповнюються непотребом, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Наспівним і оптимістичним — таким хочуть бачити гімн Житомира

До вельми гарного герба, на якому зображені розкриті навстіж золотаві ворота під трьома білими баштами, міська влада Житомира вирішила додати ще такий атрибут як гімн. Виконком міськради, повідомила «День» керівник прес-служби мерії Леся Алєксєєнко, спільно з Житомирським регіональним відділенням Асоціації міст України та Житомирською обласною асоціацією композиторів оголосили конкурс урочистих музично-поетичних творів «Гімн рідного міста». Мета — створення мелодійного символу Житомира, який буде підіймати патріотичний дух городян, викликати у них відчуття приналежності до єдиної міської громади, служити утвердженню національної самосвідомості. Передбачається, що конкурс пройде у три етапи — до 1 червня нинішнього року буде проведено відбір запропонованих поетами і композиторами варіантів гімну, наступного місяця пройде їх громадське обговорення, потім твір-переможець має бути затверджений сесією міськради як гімн міста Житомира. На широкій публіці він повинен вперше прозвучати на офіційному святкуванні Дня міста на початку вересня цього року. Згідно задуму ініціаторів конкурсу, гімн повинен мати урочистий, оптимістичний характер, просту і наспівну мелодію, щоб городяни могли разом, з ентузіазмом і без напруги, виконувати його, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Зростають пенсії, але й зростають борги

За минулий рік загальні видатки на виплату пенсій більш ніж 400 тисячам жителям Житомирщини зросли на 12% і склали 2 мільярди 98 мільйонів гривень. У січні, повідомив минулого вівторка на прес-конференції начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Олександр Чорній, в зв’язку із законодавчим підвищенням прожиткового мінімуму пенсії будуть перераховані і до них додадуть по 18 грн. До позитиву він відносить також і збільшення з 45% до 48% забезпеченості області власними надходженнями для виплати пенсій. Але одночасно на 14% зросла заборгованість платників страхових внесків, яка сягнула майже 51 млн. грн., з яких, на його думку, реально стягнути 30 млн. грн. О.Чорній вважає також, що законодавче збільшення на 1,4% розміру відрахувань від зарплати до Пенсійного фонду, який нині встановлений на рівні 33,2%, має сприяти його наповненню. Але зворотною стороною цього, додав він, можуть стати намагання підприємців ще більше увести в «тінь» виплати заробітної плати, внаслідок чого Пенсійний фонд може навпаки отримати менше платежів, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Газета: 
Рубрика: