У Житомирі триває благодійний марафон для допомоги онкохворим дітям
В онкогематологічному відділенні Житомирської обласної дитячої лікарні наразі перебуває 182 дитини віком до 17 років. Державне фінансування забезпечує незначний обсяг лікування. Тож найбільший тягар лягає на батьків, багато з яких, продаючи все своє майно, зібрати потрібну суму однаково не в змозі. Волонтери підрахували, що для лікування маленьких пацієнтів відділенню треба 3,5 мільйона гривень на рік. Але цю колосальну суму можна зібрати невідчутно для сімейних бюджетів житомирян і жителів області. Якщо кожен житомирянин щодня даватиме на допомогу онкохворим дітям чотири копійки (тобто 1 гривню 20 копійок щомісяця) або кожен житель Житомирщини щомісяця даватиме 21 копійку, проблему буде розв’язано. Тож із нагоди Всесвітнього дня онкохворої дитини (15 лютого) у Житомирі Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя» з 1 по 25 лютого проводить благодійний марафон зі збирання коштів: відбуваються благодійні ярмарки, аукціони, збори пожертв. В «Укрексімбанку» відкрито рахунок, на який уже надходять кошти від небайдужих. Крім того, активісти благодійної організації «Разом до життя» та всі охочі ввечері 15 лютого візьмуть участь в акції «Запали свічку» — десятки людей зі свічками в руках утворять словосполучення «Надія є». Головна подія марафону — благодійний концерт за участю зірок української естради — відбудеться 20 лютого в обласному музично-драматичному театрі. «Приділи трохи свого часу дітям, які не мають часу» — гасло організаторів. Справжнім викликом владі та тим людям, які мають можливість допомогти, але не роблять цього, каже режисер заходу Петро Авраменко, стане зібрана сума грошей. Її оголосять 25 лютого. Кошти одразу використають на лікування дітей, які потребують цього негайно, повідомляє Юлія ГУЗ, Житомир.
МОЗ ініціює збільшення зарплати сільських лікарів на 50%
Як повідомляє прес-служба МОЗ, про це міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко сказав у Національному медичному університеті ім. О. Богомольця, зазначивши, що держава готує низку стимулів для лікарів, які працюватимуть у сільській місцевісті. «Зараз МОЗ готує проект постанови Кабміну про збільшення заробітної плати сільських лікарів первинної ланки на 50%. Крім цього, ми пропонуємо нашим регіональним колегам підготувати так званий пакет «місцевих стимулів», насамперед — забезпечити лікарів житлом», — зазначив міністр. О. Аніщенко також повідомив, що в пілотних регіонах запроваджено нову форму оплати медикам первинної ланки: крім ставки, планується запровадження надбавок та різноманітних доплат за обсяг і якість виконаної роботи.
Рівненська студентка — чемпіонка з легкої атлетики
— П’ятикурсниця факультету економіки і підприємництва Національного університету водного господарства та природокористування (Ріне), майстер міжнародного класу Ольга Земляк посіла перше місце на Міжнародному турнірі з легкої атлетики, який нещодавно відбувся в Люксембурзі. Вона встановила новий рекорд змагань на дистанції 400 метрів (52,74 с), виконавши норматив та виборовши право на участь у Зимовому чемпіонаті світу з легкої атлетики. «Результат Ольги є четвертим результатом у Європі в нинішньому сезоні на цій дистанції», — сказав завідувач кафедри фізичного виховання університету Богдан Зубрицький. Ольга Земляк представляє обласну школу вищої спортивної майстерності й товариство «Динамо», її тренер — Ярослав Ничипорець, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.
У Києві закрили коледж для сліпих і глухих дітей
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України закрило Міжнародний медичний коледж для сліпих і глухих дітей у Києві, повідомляє УНІАН з посиланням на виконуючого обов’язки директора приватного вищого навчального закладу «Міжнародний медичний коледж» Віктора Чернишова. Він повідомив, що Міжнародний медичний коледж протягом 20 років навчає сліпих дітей за спеціальністю «Медична сестра-масажист» та глухонімих — «Зубний технік». Усього з 1991 по 2011 рік коледж закінчило 3400 осіб. У червні 2011 року, за словами В. Чернишова, на центральному вході до коледжу з’явилася табличка зі співзвучною з коледжем назвою — «Міжнародний коледж медицини». Згодом, зауважив він, на території навчального закладу та у його приміщенні почали з’являтися плакати, на яких повідомлялося, що Міжнародний медичний коледж позбавлено права на освітню діяльність. Натомість усі права переходять до Міжнародного коледжу медицини. Комісія Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, до якої звернулося керівництво Міжнародного медичного коледжу, влаштувало восени 2011 року перевірку саме їхнього закладу і лише за кілька хвилин ухвалила офіційний висновок, що умови навчання у закладі не відповідають нормам, а рівень знань учнів є дуже низьким. В апеляції на акт перевірки директорові Міжнародного медичного коледжу було відмовлено. У свою чергу юрист Олег Веремієнко наголосив, що після складення акта про незадовільну роботу коледжу керівництву не було надано достатньо часу на усунення недоліків, як це передбачено законодавством — у них одразу відібрали ліцензію. Водночас, за його інформацією, 7 лютого Міжнародний коледж медицини вже отримав ліцензію. Правозахисник Семен Глузман мав намір 9 лютого повідомити Президента Віктора Януковича про ситуацію із закриттям Міжнародного медичного коледжу.